banner278

"MANİSA TURİZM SEFERBERLİĞİ VE MARKALAŞMA PROJESİ" BAŞLIYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığınca önemli tarihi, kültürel, doğal ve beşeri zenginliklere sahip olması nedeniyle 15 marka kentten biri ilan edilen Manisa'yı, "Turizmde 2023 Türkiye Vizyonu"nda öngörülen hedeflere ulaştırmak ve marka şehir yapmak amacıyla "Turizm Seferberliği ve Markalaşma Projesi" başlatılıyor.


“MANİSA TURİZM SEFERBERLİĞİ VE MARKALAŞMA PROJESİ” BAŞLIYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığınca önemli tarihi, kültürel, doğal ve beşeri zenginliklere sahip olması nedeniyle 15 marka kentten biri ilan edilen Manisa’yı, “Turizmde 2023 Türkiye Vizyonu”nda öngörülen hedeflere ulaştırmak ve marka şehir” yapmak amacıyla “Turizm Seferberliği ve Markalaşma Projesi” başlatılıyor.

“Turizm Seferberliği ve Markalaşma Projesi’nin tanıtım toplantısı 28 Şubat 2012 Salı Günü saat 14.00’da Manisa Belediyesi Kültür Sitesi Lale Salonunda gerçekleştirilecek. Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, herkesi, bu toplantıya davet ediyor.

Tüm Manisalıların sahip çıkmasıyla büyük başarı sağlayacak proje kapsamında, resmi-özel tüm toplum kesiminin katılımı ile “Turizm Konseyleri” ve “Marka Takımları” oluşturulacak. Tarım ve sanayiden sonra, Manisalıların birlik ve beraberliği ile Manisa’nın önemli bir turizm ili olması için Manisa Valiliğince hazırlanan proje, 28.02.2012 Salı günü saat 14.00’te Manisa Belediyesi Kültür Sitesi Lale Salonunda geniş katılımla düzenlenen toplantıda tanıtılacak.

PROJENİN AMAÇLARI:

Toplumsal bir seferberlikle ilimize turizmin gelişmesine büyük katkı sağlayacak eserler kazandırmak (müzeler, kültür ve sanat merkezleri, sanat galerileri, el sanatları merkezleri, hediyelik eşya merkezleri vb.), turizm destinasyonları, turizm ürün paketleri, parkurlar vb.leri oluşturmak, tarihi eserlerimizi restore etmek, onlara turizme yönelik fonksiyonlar kazandırmak, profesyonel turizm sektörüyle (Tur operatörleri, seyahat acenteleri, rehberler, TURSAB vb.) ilişkileri ve işbirliğini geliştirmek, sanat dalları, el sanatları ve hediyelik eşya sektörünü geliştirmek, sanat toplulukları oluşmasını sağlamak, turizm rehberleri yetiştirmek, turizm için önemli olan spor, alternatif sporlar, dağcılık, izcilik, yamaç paraşütçülüğü, gençlik aktiviteleri vb. faaliyetleri geliştirmek, nitelikli termal turizm merkezleri oluşturmak, kurumlarımızı, insanlarımızı ve öğrencilerimizi bilinçlendirerek farkındalıklarını arttırmak, “turizm kültürünü” geliştirmek, onların birer “turizm elçisi” olmalarını sağlamak, kamu-özel kurum ve kuruluşlarımızın, meslek örgütlerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın turizmde daha etkin aktörler haline gelmesini sağlamak, ilin kültür envanterini hazırlamak, ilin “Marka Kent Eylem Planı”nı oluşturmak, etkili yöntemler ve araçlarla ilimizin “tanıtımını” sağlamak.
 
Vali Daşöz, “Bütün bu hedeflere resmi-özel tüm toplum kesimlerinin katılımı ve oluşturulacak “Turizm Konseyleri” ve “Marka Takımlarının” kararlı ve uyumlu çalışmalarıyla ulaşabileceğimizden emin olabiliriz. Bu çalışmalar sonucunda ilimizin  “tarım” ve “sanayi”den sonra önemli bir “turizm” ili haline geleceği muhakkaktır. Projeyi tanıtmak amacıyla 28.02.2012 tarihinde saat: 14.00’te Manisa Belediyesi Kültür Sitesi Lale Salonunda bir toplantı düzenlenecektir. İlimiz turizmi için önemli bir başlangıç olacağına inandığımız toplantıya katılımlarınızı rica ederim.” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.