MANİSA TOPLUMSAL DAYANIŞMA DERNEĞİ'NDEN BARIŞ MESAJI

Manisa Toplumsal Dayanışma ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Bülent Doğan "Barış ve kardeşlik; insanlığın varoluşundan bu yana toplumların en büyük dilek ve özlemi olmuştur." dedi.

MANİSA TOPLUMSAL DAYANIŞMA DERNEĞİ'NDEN BARIŞ MESAJI

MANİSA TOPLUMSAL DAYANIŞMA DERNEĞİ'NDEN BARIŞ MESAJI

Manisa Toplumsal Dayanışma ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Bülent Doğan “Barış ve kardeşlik; insanlığın varoluşundan bu yana toplumların en büyük dilek ve özlemi olmuştur.” dedi. Manisa Toplumsal Dayanışma ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Bülent Doğan şunları söyledi: “2. Dünya Savaşının başlangıç tarihi olan 1 Eylül, barış için mücadele günü kabul edilmiş ve 1 Eylül Dünya Barış Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Ancak, aradan geçen yıllara rağmen savaşlar hiç son bulmamış ve dünyanın her yanında yaşanan savaşlarda, yüz binlerce insan yaşamını yitirmiş, sakat kalmış, yurdundan, toprağından olmuşlardır. Sadece savaşan ülkeler değil, savaşın dışındaki ülkelerde bu savaşlardan etkilenmiş ve zarar görmüştür. Barış ve kardeşlik; insanlığın varoluşundan bu yana toplumların en büyük dilek ve özlemi olmuştur. Komşu ülkelerde yaşanan şiddet ve iç savaşlar ülkemize zarar verdiği gibi, halkımızı da rahatsız etmektedir. Bu nedenle Türkiye, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Barış Dünyada Barış” şiarından hareketle, barışçı dış politikasını sürdürmelidir. Dünya Barış gününde Batı Kışla’da Manisa Belediyesi tarafından yenilenen dış cephe duvarlarına asılan Atatürk panolarına 30 ağustos Zafer bayramın zarar verilmesi bizleri üzmüştür. Bu olayı gerçekleştirenleri nefretle ve esefle kınıyoruz. Bu olayın Askeri Kışlanın duvarlarında yaşanması ve Zafer Bayramıyla aynı güne denk gelmesi manidar ve endişe vericidir. Ancak bu olay sadece oradaki panolara yapılan sıradan bir saldırı değildir. Son yıllarda Ulusal Milli Bayramlarımızın pasivize edilmesi unutturulmaya çalışılmasının sonucudur bu. Heleki özellikle bu panoların Askeri Kışla duvarlarında olması ve oradaki bütün panoların zarar görmesi göstermektedirki özellikle ve kasıtlı olarak yapılmıştır. Bu ve bu gibi olaylar sadece Devleti yönetenlere zarar vermeyeceği gibi bu Ulusun İktidarına, Muhalefetine Ana muhalefetine zarar verecektir. Ülke olarak herkesin bu tip olaylar karşısında sağduyulu olması gerektiğine olan inancımızla toplumun herkesiminin ve siyasilerin bu olaylar karşısında sorumluluk sahibi olmaya davet ediyoruz. Hiçbir kuvvet bu ülkeyi Arap Baharı Rüzgarına sürükleyemecektir. Bu halk 1920’li yıllarda Emperyalist güçlerin oyununu bozmuş ve Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlığı önderliğinde Emperyalist güçleri Çanakkale Boğazına gömmüştür. Şimdide geldiğimiz noktada Emperyalist güçlerin Ülkemiz ve Orta Doğu üzerinde oynadığı oyunların farkındayız, Bu ülke üzerinde hiç kimse ABD ve AB nin çizdiği haritalara heveslenmesin. Hepimiz Şehit kanlarıyla çizilen Misak-ı Milli sınırlarına sahip çıkmak zorundayız. Birileri her ne kadar heveslense de bu ülke hiçbir Emperyalist oyuna gelmeyecektir.”   

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.