MANİSA BİRLİK 25 YAŞINDA

1987 yılında kurulan ve Manisa'nın batıya doğru gelişmesine önderlik eden Manisa Birlik' in Yeni Manisa Projesinin uygulandığı alanda üretilen konut sayısı 5 bini aştı. 25 yıldır gelen talepleri örgütleyerek Manisa'da üyelerine ucuz ve yaşanılabilir konutlar üreten Manisa Birlik 25. Genel Kurulunu yaptı.

MANİSA BİRLİK 25 YAŞINDA

MANİSA BİRLİK 25 YAŞINDA

1987 yılında kurulan ve Manisa’nın batıya doğru gelişmesine önderlik eden Manisa Birlik’ in Yeni Manisa Projesinin uygulandığı alanda üretilen konut sayısı 5 bini aştı. 25 yıldır gelen talepleri örgütleyerek Manisa’da üyelerine ucuz ve yaşanılabilir konutlar üreten Manisa Birlik 25. Genel Kurulunu yaptı.

Kuruluşunun 25 yılına ulaşan Mustafa Pala Başkanlığındaki Manisa Birlik Yönetim Kurulu çalışmaları ve hesapları oybirliği ile ibra edildi. Genel Kurul’da konuşan Genel Başkan Mustafa Pala, “Manisa Birlik’te bir araya gelen kooperatifçilerle özveriyle çalışarak Manisa Birlik’ i Manisa’da önemli bir marka durumuna getirdik.” dedi.     “Manisa’nın Batısında Yeni Manisa Projesi ile gecekondulaşmayı engelleyen, Manisa Birlik sağlıklı kentleşmenin markası oldu” diyen Pala, “Manisa’da yeniliklere öncülük eden Manisa Birlik yenileşmenin markasıdır. Manisa Birlik kentleşmenin olduğu kadar kentlileşmenin de markasıdır. Manisa’nın aydınlık gülümseyen yüzüdür. Manisa’nın batıya açılan kapısıdır. Manisa’da işimizi konut üretmekle sınırlı tutmadık. Kent Kooperatifçiliği anlayışımızın gereği olarak sağlıklı yaşam alanları ile güzel yaşanabilir yeni bir kent kurduk. Manisa Birlik Kent Kooperatifçiliğin markasıdır. Sadece kooperatifçiliğin gündemde olduğu, destek bulduğu dönemlerde değil, zor dönemlerde de kooperatif bayrağını hep doruklarda tutmayı başardık. Az sayıda inançlı kooperatifçiyle ve sınırlı kaynaklarla sınırsız gelişmelerin yolunu açtık. Manisa da 5 bin konutun öncüsü olduk kentleşme ve gelişme tarihi yazılırken, Manisa Birlik unutulmayacak” dedi.   İLK KEZ VATANDAŞ KARNESİNİ ÇIKARDIK Pala konuşmasında “Manisa Birlik olmasaydı, kuzeyi güneyi ve doğusunda olduğu gibi Manisa’nın batısı da gecekondularla kuşatılmış olurdu. Birlikte inandık, birlikte çalıştık, birlikte başardık ve Manisa Birlik’i Manisa’da önemli bir marka yaptık. Yönetmek için bilmek, bilmek için ölçmek gerekir dedik ve Manisa Kent Konseyinde görev alarak ülkemizin ilk “Vatandaş Karnesi” çalışmasını Manisa’da yapılmasını sağladık. Bunun için yeniliklerin öncüsüyüz demeye hakkımız var. Vatandaş Karnesi yaptıklarımızın doğruluğunun kanıtı oldu. “Biz sadece konut yapmıyoruz, biz sağlıklı kentleşme ve kentlileşme için çalışıyoruz.” demiştik. Bunu başardığımız, Vatandaş Karnesi çalışmasıyla da kanıtlanmış oldu. Yeni Manisa Manisa’nın eğitim ve gelir düzeyi en yüksek bölgesidir. Yeni Manisa Manisa’nın gülümseyen yüzüdür. Yeni Manisa kent yönetimine katılmanın, hak aramanın en yoğun olduğu bölgedir. Bunların Vatandaş Karnesi ile saptanmış olması da yaptıklarımızın doğruluğunun ve Manisa için taşıdığımız önemin kanıtıdır” dedi.   Genel başkanlığını Mustafa Palanın yaptığı Manisa Birlikte, Genel başkan yardımcılığında Ali Filizkan, yönetim kurulunda Salih Üldes, Denetim kurulunda Rıdvan Yalçınbaş ile Aşkın Nehir bulunuyor.    

   

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.