MANİSA BAROSU'NUN ALTERNATİFİ DEĞİL SAHİBİYİZ

Manisa Barosu'na alternatif olmadıklarını belirten İDEM Gurubu avukatları, "Bizler Manisa Barosu'nun muhalifleri değiliz! Asla Manisa Barosu'nun alternatifi de değiliz! Bizler, grubumuza dahil olsun ya da olmasın tüm meslektaşlarımızla birlikte Manisa Barosu'nun sahipleriyiz!" dedi.

MANİSA BAROSU'NUN ALTERNATİFİ DEĞİL SAHİBİYİZ

MANİSA BAROSU’NUN ALTERNATİFİ DEĞİL SAHİBİYİZ

Manisa Barosu’na alternatif olmadıklarını belirten İDEM Gurubu avukatları, “Bizler Manisa Barosu’nun muhalifleri değiliz! Asla Manisa Barosu’nun alternatifi de değiliz! Bizler, grubumuza dahil olsun ya da olmasın tüm meslektaşlarımızla birlikte Manisa Barosu’nun sahipleriyiz!” dedi.

Manisa İlkeli, Demokratik, Çağdaş Avukatlar Grubu(İDEM) tarafından 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla yapılan basın açıklamasının bazı basın yayın organlarında, “Manisa Barosu’na alternatif gurup” şeklinde yayınlanması üzerine İDEM Yürütme Kurulu adına bir basın açıklaması yapan Avukat Okan Borneday ve Avukat Sevgi Başak Yeşil, İDEM’in alternatif bir oluşum olmadıklarını söyledi. İDEM Gurubu avukatlar, bağlı bulundukları Manisa Barosu’nun alternatifi olmadıklarını ifade ederek, “İfade edilmelidir ki, kökleri 80’li yıllara dek giden ve her dönemde Manisa Barosu yönetiminde yer alıp temsil edilen İDEM, öncelikle bir fikir birlikteliğidir. Kuruluş bildirgemizde de belirttiğimiz üzere; Cumhuriyetin kuruluş değerlerine, ulusal bütünlüğümüze, demokrasiye, insan haklarına, düşünce özgürlüğüne ve hukukun evrensel değerlerine koşulsuz bağlı olan biz İDEM mensubu Avukatlar, asla Manisa Barosu’nun muhalifleri değiliz! Asla Manisa Barosu’nun alternatifi de değiliz! Bizler, grubumuza dahil olsun ya da olmasın tüm meslektaşlarımızla birlikte Manisa Barosu’nun sahipleriyiz! Köklü bir geçmişe sahip, Türkiye çapında saygınlığı bulunan Manisa Barosu, hepimizin çatısıdır ve biz İDEM mensupları, Manisa Barosu’nun birer üyesi olmakla gurur duymaktayız!

İDEM mensupları, Manisa Barosu’na üye avukatlar olarak bağlı oldukları değerler ve ilkeler çerçevesinde; savunma mesleğinin kendilerine yüklediği sorumluluğun bilinciyle, hukuka, avukatlık mesleğine, meslek örgütümüze, yargıya, adalet sistemine ve toplumsal sorunlara ilişkin görüşlerini kamuoyu ile paylaşmak ve çözüm önerilerini başta avukatlar olmak üzere tüm topluma ifade edebilmek amacıyla bir araya gelmişlerdir. Doğal olarak İDEM mensupları, savunucusu oldukları değer ve ilkelerin, Manisa Barosu yönetiminde temsilini grubun başlıca amaçları arasında görmektedirler. Nitekim Baro Başkanı hariç on üyeden müteşekkil Manisa Barosu Yönetim kurulunda, İDEM mensubu beş üye bulunmakta, grubumuzu ve değer ve ilkelerimizi Manisa Barosu yönetiminde temsil etmektedirler. Bizler, Manisa Barosu yönetiminin doğru ve ilkelerimize uygun her faaliyetinde destekçileri ve yandaşlarıyız. Ancak doğru bulmadığımız hususlarda doğaldır ve demokrasinin gereğidir ki eleştiri hakkımızı kullanırız. B u demokratik eylemleri “muhalefet etmek”, “alternatif olmak” amacıyla değil, savunduğumuz değer ve ilkelerimiz adına yaparız. Yaptık, yapmaya da devam edeceğiz”.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.