banner278

MANİSA 1. ALTIN LALE TÜRK SANAT MÜZİĞİ BESTE YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

Manisa Valiliği, Manisa Belediye Başkanlığı ve Manisa'yı Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanlığı tarafından organize edilen 472. Uluslararası Manisa Mesir Festivalini düzenleyen Manisa Mesir Festivali Düzenleme Kurulu'nca Manisa 1. Altın Lale Türk Sanat Müziği Beste Yarışması düzenleniyor.

banner292
MANİSA 1. ALTIN LALE TÜRK SANAT MÜZİĞİ BESTE YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

MANİSA 1. ALTIN LALE TÜRK SANAT MÜZİĞİ BESTE YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

Manisa Valiliği, Manisa Belediye Başkanlığı ve Manisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanlığı tarafından organize edilen 472. Uluslararası Manisa Mesir Festivalini düzenleyen Manisa Mesir Festivali Düzenleme Kurulu’nca Manisa 1. Altın Lale Türk Sanat Müziği Beste Yarışması düzenleniyor.   472. Uluslararası Manisa Mesir Festivali etkinliklerine zenginlik katmak, Türk Sanat Müziği Repertuarına yeni eserler kazandırmak, bestecileri yeni eserler üretmeye teşvik etmek amacıyla “Manisa 1. Altın Lale Türk Sanat Müziği Beste Yarışması 2012” adıyla bir yarışma düzenleniyor.   YARIŞMA ŞARTLARI 1- Yarışmaya her besteci en fazla 5 eserle katılabilecektir. 2- Eserlerin notaları 7’şer nüsha halinde; Temiz ve okunaklı yazılmış olacaktır. Kurşun kalemle yazılmayacaktır. Teksir ve fotokopi ile çoğaltılabilecektir. Nota yazısı, usul ve usul bölümleri: Aral-Ezgi-Uzdilek sistemine uygun olacaktır. Nota üzerinde metronom hızı belirtilecektir. Nota üzerinde besteci ve söz yazarı adı olmayacak, sadece rumuz yazılacaktır. Besteciler her eser için en az 5 harften oluşan tek kelimelik ayrı birer rumuz kullanacaklardır. Şarkı sözleri daktilo ile yazılacak, üzerinde yalnız o eser için seçilen rumuz bulunacaktır. Besteciler, biri küçük ‘Kimlik Zarfı, diğeri büyük ‘Evrak Zarfı; olmak üzere 2 adet zarfı yarışma bürosuna elden veya posta yoluyla teslim edeceklerdir. Posta ile müracaatlarda, ilan edilen teslim süresi içinde son gün; evrakın postaya verildiği değil, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne intikal tarihi olarak kabul edilecektir.
a) Kimlik zarfı üzerine yalnız rumuz yazılacak, içinde:
- Besteci ve söz yazarının adları,
- Bestecinin adresi, varsa telefon numarası,
- Bestecinin bu yarışmanın şartnamesinin aynen kabul ettiğini belirten şartname eki (Ek-1) belge imzalı olarak bulunacaktır.
b) Büyük evrak zarfı üzerine de rumuz yazılacak, içinde notalar ve şarkı sözleri bulunacaktır. Büyük evrak zarfı üzeri ve içeriğinde hiçbir şekilde kimlik bilgisi veya kimliği çağrıştırıcı yazı, işaret vb. bulunamayacaktır.
c) Besteciler birden fazla eserle yarışmaya katılıyorlarsa, her eser için istenilen dokümanlar ayrı ayrı düzenlenecektir.
d) Posta ile müracaat edildiğinde dış zarf üzerine yalnız rumuz yazılabilecektir.
e) Herhangi bir şekilde, nota ve şarkı sözleri üzerinde eser sahibinin yazılı olarak adı belirtilmiş veya yukarıdaki (b) fıkrasına aykırılık söz konusu ise bu şarkı değerlendirmeye alınmadan yarışma dışı tutulacaktır. Eserler en geç 15 Nisan 2012 tarihi çalışma saati bitimine kadar “Manisa Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Utku Mahallesi Çimentepe Caddesi No: 18/A MANİSA” “ adresindeki Manisa 1.Altın Lale TSM Beste Yarışması 2012 Bürosu’na  elden teslim edilecek veya postayla ulaştırılmış olacaktır. Postadaki gecikmeler için Manisa Mesir Festivali Düzenleme Kurulu sorumlu tutulamaz.             Manisa 1.Altın Lale TSM Beste Yarışması’nda; Birincilik Ödülü         : 6.000 TL İkincilik Ödülü           : 4.000 TL Üçüncülük Ödülü       : 2.000 TL Mansiyonlar (7 Adet): 1.000 TL (her biri için)  Yarışma şartnamesi ve katılım formu  “Manisa Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Utku Mahallesi, Çimentepe Caddesi, No: 18/A MANİSA” adresindeki  Manisa 1. Altın Lale TSM Beste Yarışması 2012 Bürosu’ndan veya www.manisa.gov.tr, www.manisa.bel.tr, ile www.mesirfestivali.com internet adresinden temin edilebilir.          

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.