MAKEDONYA GÖÇMENLERİ AK PARTİLİ ADAYLARI AĞIRLADI

Makedonya Göçmenleri Derneği (MAK-GÖÇ) yönetimi, AK Parti'nin Manisa milletvekili adayları ile yöneticilerini kahvaltıda ağırladı. Kahvaltıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa milletvekili adayı Hüseyin Tanrıverdi, Türkiye'de ekonomik, sosyal ve siyasi istikrarının devamı için AK Parti'nin yine tek başına iktidar olmasının önemine işaret etti.

MAKEDONYA GÖÇMENLERİ AK PARTİLİ ADAYLARI AĞIRLADI

MAKEDONYA GÖÇMENLERİ AK PARTİLİ ADAYLARI AĞIRLADI

Makedonya Göçmenleri Derneği (MAK-GÖÇ) yönetimi, AK Parti'nin Manisa milletvekili adayları ile yöneticilerini kahvaltıda ağırladı. Kahvaltıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa milletvekili adayı Hüseyin Tanrıverdi, Türkiye'de ekonomik, sosyal ve siyasi istikrarının devamı için AK Parti'nin yine tek başına iktidar olmasının önemine işaret etti.

Dernek binasında düzenlenen kahvaltıya; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa 1. sıra milletvekili adayı Hüseyin Tanrıverdi'nin yanı sıra diğer adaylar Selçuk Özdağ, Abdurrahim Arslan, Murat Erbil, 23. dönem Manisa Milletvekili İsmail Bilen, İl Başkanı Murat Baybatur, Merkez ilçe Başkanı Berk Mersinli, İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, Manisa Esnaf ve
Sanatkarlar Kredir ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Recep Çınar, çok sayıda partili ve Makedonya göçmeni vatandaşlar katıldı.

Kahvaltının ardından milletvekili adaylarını tek tek tanıtan İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, ardından yaptığı konuşmada 12 Haziran seçimlerinin önemine dikkat çekti. Solmaz şunları söyledi: "Önümüzde ciddi bir seçim var. Bu seçim sadece Anadolu topraklarında yaşayan insanları ilgilendirmiyor. Arnavutluk'ta, Makedonya'da, Bulgaristan'da, Orta Asya'da, Orta Doğu'da, dünyanın neresinde bir Müslüman, bir Türk, bir garip varsa gözünü bu seçimlere dikmiş, gözünü Başbakan Recep Tayip Erdoğan'a dikmiş. Yeter ki bu aziz millet Tayyip Erdoğan'ın yüzünü yere baktırmasın. Türkiye'nin başı dik olursa Arnavutluk'ta, Makedonya'da, Filistin'de bütün mazlumlarımız ellerini semaya açmış; 'Ya Rabbi, bu milleti mağdur etme. Onların yüzü yere bakarsa bizim de yüzümüz yere bakar, onların başı dikelirse bizim de başımız dik olur, rahat ederiz' demektedir."

Daha sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa 1. sıra milletvekili adayı Hüseyin Tanrıverdi kalabalığa hitap etti. "Yüzünüze bakamayacağımız bir ihanetimiz söz konusu değil. Yüzünüze bakamayacağımız bir kirliliğimiz söz konusu değil" diyen Tanrıverdi, "12 Haziran'da yeniden hizmet için yola koyulduk. İnanıyorum ki sizler de 'Sakın durmayın, yolunuza devam edin. Bu sefer daha güçlü şekilde' diyeceksiniz" ifadelerini kullandı. Türkiye'deki istikrarın önemine değinen Tanrıverdi, "Bu istikrarın tadını alan, istikrar bozulduğunda, ülke kaosa döndüğünde nelerle karşılaşacağını bilen sizler, elbette istikrarın sürmesi adına AK Parti'mizi tekrar iş başına getireceksiniz, yolumuza devam edeceğiz. AK Parti iktidarı 8.5 yıllık dönemde enflasyon canavarını katletti, faiz oranlarını düşürdü, fiyat hareketlerini durdurdu, insanımıza sahip çıktı, insan merkezli, hizmet odaklı çalışmalarını ortaya koydu. Türkiye artık dünyada model ülke olmuştur. Siyasal olarak model olmuştur, ekonomik olarak model olmuştur. Kimi
Avrupa ülkelerinin hükümet yetkilileri artık Türkiye'ye gelerek ya da uzmanlarını göndererek ekonomik modelimizi kendi ülkelerinde uygulamaya çalışmaktadır. Ya da bizim teknik elemanlarımızı, uzmanlarımızı davet edip bilgilerimizi paylaşmak istemektedirler. Biz de dünyanın barışını, dünyanın bir bütün kardeşliğini düşünenler olarak bu yardımımızı elbette ülkemiz olarak yapıyoruz. Değişimin siyasetini yapan AK Parti, Türkiye'de değişimin tek temsilcisi bir partidir. Eğer değişimden yana düşünüyorsanız, o zaman AK Parti'yi tercih etmek durumundasınız. Statükodan yana, çeteden, Ergenekonculardan, Balyozculardan yanaysanız o zaman başkalarını seçebilirsiniz. Oy almak pahasına, siyasi rant elde etmek adına otobüs tepelerinden ya da kürsülerden savuruyorlar, üfürüyorlar. Üfürükle savurmayla bu işler olmaz. İş yapacaksınız, milletimiz sizi tercih edecek. Yolsuzlukla mücadelemizi sürdürdük. Artık Türkiye'de hortumculuktan söz eden var mı? Yok. Çeteden, mafyadan söz eden kaldı mı? Yok. Artık temizlendi.

Ergenekoncular tutuklandı, Balyoz, Kafes operasyonlarına karışanlar, bu ülkenin önünü kesmek isteyenler, demokrasi dışı, hukuk dışı örgütlenmeler içinde olanlardan yargı hesabını sormaktadır. Biz bu noktada, 'Ucu nereye dokunursa dokunsun yargı hesabını sorsun' dedik. Örtbas etmedik. 'Bütün açıklığıyla ortaya çıksın' dedik ve yargının önünü açtık" diye konuştu.
12 Eylül referandumunda anayasa oylamasının gerçekleştiğini hatırlatan Tanrıverdi, "Bu halk oylamasıyla artık üstünlerin hukukunu değil, hukukun üstünlüğünü ortaya koyduk. Onun için yargı önünde, hukuk önünde kim hesap vermesi gerekiyorsa hesabını verecektir. Şimdi 12 Haziran'da siz AK Parti iktidarını tek başına iktidara getirdiğiniz gibi, 367 garabetini de dikkate alarak onun üzerinde milletvekili ile gönderdiğinizde, işte o zaman artık Türkiye'de hiç kimse ama hiç kimse etnik, inanç, ekonomik sorunlar, terör sorunlarından bahsedemeyecek, sıfır sorunla Türkiye'yi buluşturacağız. 12 Haziran'da kullanacağınız oylarla aynı zamanda Anayasa'nın kökten değişiminin oyunu peşinen vermiş olacaksınız" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.