KULA İÇME SUYU ARITMA TESİSİNE GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Kula İçme Suyu Arıtma Tesisi, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından açıldı.

KULA İÇME SUYU ARITMA TESİSİNE GÖRKEMLİ AÇILIŞ

KULA İÇME SUYU ARITMA TESİSİNE GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Kula İçme Suyu Arıtma Tesisi, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından açıldı. 
Eroğlu, Manisa'nın Kula ilçesinde geçtiğimiz yıl Mayıs ayında temeli atılan Kula İçme Suyu Arıtma Tesisi'nin açılışını yaptı. Eroğlu, açılışı yapılacak olan tesisin girişinde Kula Yaren ekibi ve 4 Eylül İlköğretim Okulu Halk oyunları ekibinin gösterileriyle karşılandı.
Açılışa Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz Parti Genel başkan yardımcısı Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi Manisa Milletvekilleri Muzaffer Yurttaş, Bölge müdürleri daire amirleri ve çok sayıda Kulalı vatandaş katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın, "Biz laf, dedikodu, fitne, fesat üreten değil; hizmet üreten bir anlayışın temsilcileriyiz. Bu güne kadar ne siz vermişsek hepsini yerine getirdik. Bir yıl önce yine bu alanda temel atmıştık. Kulaya bir de kent ormanı hediye etmiştiniz. 29 Mart 2009 tarihinde AK Parti Genel Başkan Yardımcım Sayın Hüseyin Tanrıverdi 'Kula'da çeşmelerden memba suyu akacak' demişti. Siz bu sözü yerde bırakmadınız. Su gibi aziz olun" dedi.
Daha sonra konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, "Sağlıkla afiyetle içeceğimiz suyun bugün törenini yapıyoruz. 4 Mayıs 2011'de yağmurlu bir günde değerli bakanımızın katılımı ile bu tesisin temelini atmıştık. O gün bereket olduğunu bu tesisimizin bir an önce biteceğini söylemiştik. Kula'nın kara talihinin değişeceğini görmüştük. Burada sözler verdik, açılış tarihi verdik. Dediğimiz tarihte bu tesisin denemelerini başlattı. Şimdi de resmi olarak açılışını yapıyoruz. Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu’na içten teşekkür ediyoruz. Çünkü Cenab-ı Hak bizi size karşı mahcup etmedi, sözümüz yerine geldi. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Tanrıverdi, “Biz hizmet partisi olarak milletin efendisi değil, hizmetkarı olarak size hizmet etmekten büyük gurur duyuyoruz. Bu hizmetler neticesinde siyasi istikrar ve güven kazanmıştır. Dış politikada da ülkemiz büyük bir itibar kazanmıştır. Biz birlikte Türkiye'yiz. Milletimizin bu bakış açısı düşüncesi ülkemizi daha da ileriye taşıyacaktır. Ülkemizde başka ülkelerdeki gibi ekonomik sıkıntılar yaşamamız, yatırımlar yapmamız artık ülkemizin sağlıklı bir yapıya kavuştuğunu gösterir. Davos'ta Dünya ekonomik forounları yapılır, ülkelerin bakanları başbakanları katılırdı. Orada Başbakanımızın haksızlığa uğraması ve İsrail Perez'e koyduğu tavır akıllarımızdan hiç çıkmamıştır. Davos'u terk edince eyvah ülkede büyük krizler olur, terk etmemeliydi diye çok şeyler söylenmişti. Ama gördük ki bu hafta İstanbul'da Dünya Ekonomik zirvesi yapıldı. Recep Tayip Erdoğan Davos'a gitmeyince Dünya İstanbul’a gelmiştir. Davos Başbakanımızın ayağına gelmiştir. Bu başbakanımızın dik duruşunun bir sonucudur. Bu sırtını milletine dayayan bir başbakanın sırtının yere gelmediği gibi o ülkenin de sırtının yere gelmemesidir" dedi.
Tanriverdi, "Artık Kula ile Ankara el ele tutuşmuştur. Kula ile Ankara el ele tutuşunca böylesi dev eserler ortaya çıkıyor. Buraya yaklaşık 4,5 milyon lira para yatırılmıştır. Sayın Bakanımıza seçim öncesi Kula'nın bu önemli sorununu söylediğimizde Kula'ya hizmet etmek bizim görevimizdir. Bizim için Maliyet hesabı öenmlli değil, bizim insanımızn sağlığı önemli kaç paraya çıkarsa çıksın bu tesisi yapacağım" dedi.

"KENT MEYDANI TAMAMLANACAK"
Tanrıverdi, “Şimdi sıra kent Meydanımızda Bir an önce orayı da bitireceğiz. Kent Meydanımıza da Yunus Emre mizin adını koyuyoruz. Bizim Yunus’un adını koyuyoruz. Sevgi ve Hoşgörü'nün ışıklarının dünyaya yayıldığı bu şehirde Kent Meydanı’nın isminin de 29 Haziran 2012 de ihalemizi yapıyoruz. En geç bir yıl için de Yunus Emre Kent Meydanı’nı da tamamlamış olacağız. Zaten söz vermişsek sözümüzü yerine getiririz. Başımızı veririz ama sözümüzden caymayız, yerine getiririz" dedi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "2012 yılı sonuna kadar Belçika kadar bir alanı ağaçlandıracağız. 24 milyon dekar alanı Türkiye'de ağaçlandıracağız. 2 Milyar adet ağacı bu yıl sonuna kadar toprakla buluşturmuş olacağız'' diye konuştu.
Eroğlu, "4 Mayıs günü burada gelelim hem suyu açalım hem de hıdrellezi kutlayalım istedim. Ama başka bir vazife vardı, o yüzden gelemedim. Ama Kula'nın ayrı bir yeri var, ayrı bir gönül bağım var. Onun için geç de olsa sizlerle buluştuk. Bu bizim bakanlığımızın vazifesi değil aslında. Değerli kardeşim Hüseyin Bey böyle bir şey söylediği zaman tereddüt etmedim. Geçen sene 4 Mayıs günü temel attık, yağmurlu bir günde bitirelim dedim. 1 seneden daha az bir zamanda bitirildi. Emeği geçenleri yürekten kutluyorum. Bu basit bir içme suyu arıtma tesisi değil. Ben bunun kitabını yazdığım için su molekülü geçer başka moleküller geçmez. Memba suyu kalitesinde muhteşem bir su çıkıyor. Bu vesileyle su gibi aziz olun diyorum" dedi.
Başbakan ile Çanakkaleye gittiklerini söyleyen Eroğlu, “Çanakkale zaferinin nasıl yaşandığını bu vatanı bize nasıl emanet olarak teslim ettiklerini orada göreceksiniz. Onların bize teslim ettiği bu aziz vatanı bu şanlı bayrağı mutlaka ilelebet göreceğiz. Bu devleti milleti ilelebet payidar kılacağız. Bize bu yakışır" dedi.

"TÜRKİYE’DE BORÇLAR ÖDENİYOR"
Eroğlu, "Türkiye'de borçlar ödeniyor, küresel bir güç haline geldi. Paramızda 6 sıfır vardı. Ben yurt dışına konferanslara gittiğimde utanırdım. Şu anda paramız, pasaportumuz itibarlı hale geldi mi? 26. sıradan aldığımız ekonomiyi 16. sıraya yükselttik. Şanlı bir tarihin varisleri olarak şahsen beni 16. sırada olmak tatmin etmiyor. Sizi de tatmin etmiyor. Dolayısıyla bizim de büyük hedefimiz var, bizim de kızıl elmamız var. Hedef 2023. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında Dünya'nın ilk 10 ekonomisi arasına gireceğiz. Üniversitesi olmayan il kalmadı. Çocuklarımızın kitapları okullar açılınca sıraların üzerine konuyor. Şimdi onlara tablet bilgisayarlar dağıtıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlere ne gerekirse yapmaya hazırız, yapıyoruz. Muhteşem 522 bin konut inşa ettik. Bu yeterli değil, hedef en az 2 milyon konutu kentsel dönüşümle, sosyal donatıları olan, çevreye duyarlı, sağlıklı yapalım. Dünya'daki en büyük bakanlıklarla yarışıyoruz. 2015 yılında bakanlığıma bağlı her genel müdürlük Dünyadaki emsalleri arasında ilk 10'a girecek. Bütün kurum ve kuruluşlarımız bu hedefe kilitlenmeli" dedi.

"2 MİLYON 400 BİN DEKAR ALANI TÜRKİYE'DE AĞAÇLANDIRACAĞIZ"
Şehirlerde yaşanan su sıkıntısını giderdiklerini anlatan Eroğlu, her yerde gürül gürül sular akıyor. Biz milletimizin efendisi değil, hizmetkarıyız. Belediyelere bilabedel ücretsiz fidan veriyoruz. Genel Kurmay başkanlığı ile protokol imzaladık. Hedef 2015 2 milyon 400 bin dekar alanı Türkiye'de ağaçlandıracağız. 2 Milyar ağacı bu yıl sonuna kadar toprakla buluşturacağız" diye konuştu.
Manisa'yı çok sevdiğini kendisinin de bölgenin bir insanı olduğunu ifade eden Eroğlu, yatırımcı en büyük kurumların başında yer aldığını Manisa'ya en büyük 500 milyon liralık yatırımı bu yıl sonuna kadar tamamlayacağız" dedi. Manisa'daki bizim harekatımızın adı Yıldırım harekatıdır. Ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.
Eroğlu, “Böyle yapmamızın ana sebebi içimdeki bu uhdedir. O nedenle biz temel attığımızda açılış tarihini ve saatini belirliyoruz. Çalışmaya mecburuz, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmalıyız. Bize bu yakışır, yapıldı. Çalışacağız, çalışacağız" dedi.

"TABİAT PARKI YAPACAĞIZ"
Eroğlu, "Kula belediye Başkanımızın talebi üzerine Kula'ya Tabiat parkı kuracağız. Bu faydalı tesis Afyon’a termale gelen vatandaşlar buradaki Kula peri bacalarını Kula evlerinide görür Afyona geri döner bölünmüş yollar var artık. Başkanın resmi bir talebi yoktu bunu resmi bir talep olarak kabul ediyoruz. Biz Kula Çelengöz Göleti 8 Eylül'e çektik. Ama bunu Kula'nın kurtuluşu 4 Eylül 2012 sat 12'yi 12 geçe açacağız. Kula bebekli göletini de 8 Eylül 2013'e çektik. bunu da 4 Eylül 2013 saat 12'yi 12 geçe açacağız. Misafirlerin arasından Merasimdeki en yaşlı büyüğümüzü davet ediyoruz. Bir de bu vatana en çok evlat vermiş olan annemizi davet ediyoruz" dedi. 
Bakanın daveti üzerine açılışı yapmak üzere kürsüye gelen 5 çocuğu 13 torunu olan Hatice Aksoy ve AK Parti genel başkan yardımcısı Hüseyin Tanrıverdinin babası 80 yaşındaki Mustafa Tanrıverdi. İle törene katılan vatandaşları da yanına alarak açılışı gerçekleştirdi. Daha sonra tesislere gezen bakan Eroğlu arıtılmış sudan içti.

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.