banner278

KOSGEB DESTEKLERİ VE UYGULAMALARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ÜSİTEM tarafından düzenlenen "KOSGEB Destekleri ve Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı" CBÜ Mühendislik Fakültesi Zemin Amfi'de gerçekleştirildi.

KOSGEB DESTEKLERİ VE UYGULAMALARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

KOSGEB DESTEKLERİ VE UYGULAMALARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ÜSİTEM tarafından düzenlenen “KOSGEB Destekleri ve Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı” CBÜ Mühendislik Fakültesi Zemin Amfi’de gerçekleştirildi.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Celal Bayar Üniversitesi’nin proje yazma kapasitesinin arttırılmasını sağlayarak üniversite sanayi işbirliklerinin geliştirilmesini hedefleyen Üniversite Sanayi İşbirliği Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSİTEM) tarafından düzenlenen “KOSGEB Destekleri ve Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı” KOSGEB Manisa Hizmet Merkezi Müdürü Recep Özçevik ve KOSGEB Uzmanı Cafer Gilik’in katılımları ile Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Zemin Amfi’de gerçekleştirildi.

ÜSİTEM Müdürü Doç. Dr. Nurşen Saklakoğlu yaptığı konuşmada “Günümüzde AR-GE çalışmalarının Gayrı Safi Milli Hâsılaya oranı ülkelerin gelişmişlik ve büyüme potansiyellerini gözlemlemek için bir veri olarak kullanılmaktadır. Türkiye 2013 yılı itibarı ile Gayrı Safi Milli Hâsılasının %2’sini AR-GE çalışmalarına ayırmayı planlamakta, ancak günümüzdeki veriler bu hedefi çok gerçekçi kılmamaktadır. Bu harcamanın yapılması, firmalarda AR-GE kültürünün kazanılmasına ve yerleşmesine bağlıdır.

Ülkemize bu kültürün kazandırılmasına yönelik; KOSGEB Destekleri, TÜBİTAK-TEYDEB Destekleri, Sanayi Bakanlığı Destekler ve TTGV Destekleri gibi birçok ulusal ve uluslar arası program bulunmaktadır. Bunlar içinde KOSGEB hem çok yakınımızda olması, hem de proje formlarının kolaylığı ile ön plana çıkmaktadır.

KOSGEB projeleri kapsamında öğretim üyelerimiz sanayiye proje yazabilir, projelere teknik danışmanlık verebilir ve projelerin değerlendirildiği kurullarda ve kabul edilen projelerin izlenmesi noktasında aktif rol oynayabilirler. Öğrencilerimiz bu destekleri doğrudan kullanabilecek olan kişilerdir ve yarının çalışanları olarak bu destekleri öğrenerek firmalarına avantajlar sağlamaları beklenmektedir.” dedi.

KOSGEB’in kuruluş amacı ve genel hizmetleri konusunda da bilgilerin aktarıldığı toplantıda, KOSGEB’in KOBİ’lere sağladığı KOBİ Proje Destek Programı, Tematik Proje Destek Programı, İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı, AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı, Genel Destek Programı, Girişimcilik Destek Programı konuları hakkında bilgi verildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.