KÖPRÜBAŞI ANADOLU LİSESİ AVRUPA DİL ÖDÜLÜNE ADAY

Köprübaşı Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Ferda Gülbastı koordinatörlüğünde yabancı dil alanında yaptıkları proje ile 2012 Yılı Avrupa Dil Ödülü'nde ilk 34 okul arasına girerek Manisa'nın gururu oldu.

KÖPRÜBAŞI ANADOLU LİSESİ AVRUPA DİL ÖDÜLÜNE ADAY

KÖPRÜBAŞI ANADOLU LİSESİ AVRUPA DİL ÖDÜLÜNE ADAY 

Köprübaşı Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Ferda Gülbastı koordinatörlüğünde yabancı dil alanında yaptıkları proje ile 2012 Yılı Avrupa Dil Ödülü’nde ilk 34 okul arasına girerek Manisa’nın gururu oldu.   Manisa ili Köprübaşı ilçesinden Köprübaşı Anadolu Lisesi 9/A sınıfı öğrencileri, İngilizce Öğretmenleri Ferda Gülbastı koordinatörlüğünde yabancı dil alanında yaptıkları proje ile 2012 Yılı Avrupa Dil Ödülü’nde Türkiye çapında saha ziyaretine kalan 34 okul arasına girerek Manisa’ya ilk kez bu gururu yaşatma şerefine eriştiler. 10 Mayıs 2012 tarihinde Köprübaşı Anadolu Lisesi’nde, Avrupa Dil Ödülü Ulusal Jürisi tarafından incelemelerde bulunulacak ve okulun son aşamayı geçmesi halinde ödüllerini “Avrupa Dil Günü” olan 26 Eylül 2012 tarihinde düzenlenecek bir Ödül Töreni ile Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’tan alacaklar.   AVRUPA DİL ÖDÜLÜ NEDİR?   Avrupa Dil Ödülü, AB vatandaşlarının ana dillerine ek olarak en az iki Avrupa dilinde yetkin kullanıcı olabilmelerine katkı sağlamak üzere AB Komisyonunca 1995 yılında başlatılmıştır. Avrupa Dil Ödülü, Avrupa Komisyonu tarafından eşgüdümü sağlanan ve üye ülkeler tarafından yürütülen bir etkinliktir. Bu faaliyet ülkemizde 2006 yılından beri yürütülmektedir.   Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı son başvuru tarihinden itibaren Avrupa Dil Ödülü Ulusal Jürisi ile birlikte Teklif Çağrısına uygun olarak alınan her başvurunun değerlendirme işlemini gerçekleştirir. Uygun görülen başvuru sahibi kurumlara yerinde izleme ve değerlendirme ziyaretleri gerçekleştirilir. Bu ziyaretlerden sonra yapılan değerlendirme sonucunda ödüle layık görülen projeler seçilir. Avrupa Dil Ödülüne layık görülen projelere/uygulamalara, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca düzenlenen ve AB Komisyonunun Eğitimden sorumlu Komisyon Üyesi ile AB Eğitim ve Gençlik Programlarının ülkemizde uygulanmasından sorumlu Bakan tarafından imzalanmış bir belge (sertifika) verilir. Avrupa Dil Ödülü alan kurumlar bu ödülü sadece eğitim alanında ve özellikle de yabancı dil eğitimi alanındaki amaçlar için kullanabilirler.   ÖDÜLÜN AMACI NEDİR? Avrupa Dil Ödülünün hedefi, tüm örgün ve yaygın eğitim kurumlarındaki yabancı dil öğrenme ve öğretme etkinliklerini teşvik etmek ve yenilikçi iyi örneklerle bu alana katkı sağlamaktır. Avrupa Dil Ödülü, bir bütün olarak hem Avrupa’nın hem de AB üyesi ülkelerin önceliklerini içeren ve Teklif Çağrılarında belirtilen şartları karşılayan en iyi uygulamalara verilir.  Ödül için başvurular Avrupa Dil Ödülü Ulusal Jürisi tarafından değerlendirilir ve karara bağlanır. Ulusal Jürinin verdiği karar Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının onayıyla yürürlüğe girer.   AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ: http://www.ua.gov.tr/index.cfm?action=detay&yayinid=21525B48A3A15A38F663AF50F0027CAA6E21F&dil=TR

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.