KOPAL'IN İDDİALARI ASILSIZ

CHP Merkez İlçe Başkanı Hamza Kopal'ın 12. maddeden üyeliklerle ilgili yaptığı açıklamayı değerlendiren İl Başkanı Turgay Koç, iddiaların tamamen asılsız olduğunu söyledi. Koç üye olan kişinin 2009 yılında partiye geldiğini ve o zamanlar devlet memuru olmadığını söyledi.

KOPAL'IN İDDİALARI ASILSIZ

KOÇ: "KOPAL’IN İDDİALARI ASILSIZ"

CHP Merkez İlçe Başkanı Hamza Kopal’ın 12. maddeden üyeliklerle ilgili yaptığı açıklamayı değerlendiren İl Başkanı Turgay Koç, iddiaların tamamen asılsız olduğunu söyledi. Koç üye olan kişinin 2009 yılında partiye geldiğini ve o zamanlar devlet memuru olmadığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa İl Başkanı Koç, Merkez İlçe Başkanı Hamza Kopal’ın 12. Madde üyelikleri ile ilgili açıklamalarını asılsız buldu. Hamza Kopal’ın iddialarını cevaplandıran Koç, İl’in elindeki resmi üye sayısının 103 olduğunu açıkladı. 12 maddeyi parti tüzüğüne Deniz Baykal zamanında girdiğini hatırlatan Koç o zamanlar kimsenin bu maddeye ses çıkarmadığını ancak delege seçimlerini kaybedince bu maddeden medet umduklarını söyledi.

“12. MADDEDEN GEÇEN 103 KİŞİDİR”

Koç şöyle konuştu: “Manisa’da 221 kişi 12. Maddeden geçti. 21 tanesi ilçelerle ilgili, 200 tanesi Manisa Merkezdedir.  İlde geçen resmi 103 kişidir. 97 kişi ise arkadaşların Genel Merkezdeki tanıdıkları vasıtasıyla kendi geçirdikleridir. 12. Maddeden geçen 103 kişidir. Bu arkadaşlarımız 582 kişiyi 1 gecede üye yaptılar 12. Maddeden ve TC kimlik numaraları yoktu. 300 kişi TC kimlik numaralarını buldular ve üyeliklerini devam ettirdiler. 633 dediği onun kendi yaptığı üyelerde içindedir.”dedi.

Devlet memurunun üye yapıldığı iddiaların tamamen asılsız olduğunu kaydeden Koç,, S.Ş. isimli kişinin 2009 yılından önce Hüdai Fazlılar döneminde üye yapıldığını ifade etti. 633 kişi olarak açıklanan üyelerin 12. Maddeden değil,  partinin nüfusa dayalı sistemle en son oy nerede kullandıysa oraya  göndermesinden dolayı olduğunu belirten Koç,  “Hakkari’ de üye olup Manisa’da oy kullandıysa Genel seçimlerde, bu arkadaşlar buraya geldiler. İlçelerden Manisa’ya gelen böyle 167 kişi var.”dedi.

DELEGE SEÇİMLERİNİ KAYBEDİYORLAR

Kopal’ın, çalışmadığını iddia eden Koç, “Aramızdaki ayrım ve üyelerin ayrımı şudur; çalışanlarla çalışmayanları ayırt ediyorlar. Genel seçimlerde arkadaşı kıpırdatamayışımızı her dönem söylemiştim. Bu üyeler de teveccühünü bizden yana gösterdiler. 53 mahallenin 49 tanesinde bizden yana gösterdiler. Arkadaşların çırpınışları bundandır. “Delegenin özgür iradesine ipotek konamaz.”diyorlar.  Bu delege bir iradeye bir ipotek koydu “Artık yeter.” dedi. Delegelerimizin özgür iradesi kendilerindedir ve sandığa nasıl yansıyacağını da 18 Mart tarihinde göreceklerdir.”

PARTİNİN TEMELİNE DİNAMİT KOYMAK İSTİYORLAR

Gazetecilerin, parti tabanını rahatsız eden Kılıçdaroğlucu, Baykalcı söylemleri ile ilgili sorularını cevaplandıran Koç,  Parti içinde partinin temeline dinamit koymaya çalışan bir çok arkadaşım var. Bir de kendilerini devrimci sosyalist falan diyen bir grubumuz da var bizim. Bu arkadaşlarımızın çıkardığı şeyler. Hatta etnik kökenlerinden tutun da mezheplerine kadar şeyler konuşuluyor. Hiçbir CHP’nin hiçbir üyesine yakışmayacak şeylerdir.  Bu kadar Karslı, bu kadar Malatyalı, bu kadar doğu diyorlar hepsini toplasanız 500’ü geçmez.”  dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.