banner278

KIZILAY GENÇLİK KOLLARI KURULDU

Türk Kızılayı Manisa Şubesi, gençlerin toplumdaki konumları, onların dahil olduğu projelerin ve programların geliştirilmesinde öncülük etmek amacıyla Türk Kızılayı Manisa Gençlik Kolları'nı kurdu.

KIZILAY GENÇLİK KOLLARI KURULDU

KIZILAY GENÇLİK KOLLARI KURULDU

Türk Kızılayı Manisa Şubesi, gençlerin toplumdaki konumları, onların dahil olduğu projelerin ve programların geliştirilmesinde öncülük etmek amacıyla Türk Kızılayı Manisa Gençlik Kolları'nı kurdu.

Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanı Cengiz Yurdabekçi, gençlik kollarını tanıtmak amacıyla basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Kızılay Manisa Gençlik Kolları Başkanı Gazeteci Bilal Demir, Başkan Yardımcısı Umut Tosunoğlu, Sekreter Duygu Soyer, Sekreter Yardımcısı Tolga Özgürler, üyeler Mahir Arslan, Yağmur Kamuran Bulut ve Melis Narlıdere katıldı. Türkiye nüfusunun yarısından fazlasını gençlerin oluşturduğunu ifade eden Manisa Şube Başkanı Yurdabekçi, "Gençler, hem hizmet alıcı hem hizmet verici olarak Türk Kızılayı için çok önemli bir hedef kitledir. Hizmetlerin yerele yaygınlaştırması, yeni bağışçıların kazanılması ve Kızılayın savunuculuğunun yapılmasında gençlerin katılımı büyük önem taşımaktadır. Gençlerimize dayanışma, yardımlaşma ve şefkat duygularını aşılamak, düşünce, din, dil, ırk ve cinsiyet farkı gözetmeksizin kardeşlik ve arkadaşlık bağlarını kuvvetlendirmek, Atatürk ilkelerine bağlı, yurdunu ve milletini seven sağlıklı bir nesil yetiştirilmesine yardımcı olmak, gönüllü kızılaycılar kazanmak ve yetiştirmek, kızılaycılık ilkelerinin yurt ve dünya gençleri arasında yayılmasını sağlamak ülkümüzdür. Gençlik kollarımızla, Türk Kızılayı Manisa şubesi olarak daha aktif ve etkin bir şekilde Manisa'mızda hizmet vereceğimizden dolayı şimdiden heycan duymaktayız. " diye konuştu.

Türk Kızılayı'nın son yıllarda yaptığı atılımlarla dünyanın dört bir yanında adını duyurduğunu kaydeden Kızılay Manisa Gençlik Kolları Başkanı Gazeteci Bilal Demir, "Türk Kızılayı sadece kan alan ve kan veren bir dernek değildir. Din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin nerede bir deprem, nerede bir sel, nerede bir afet, nerede bir insanlık dramı varsa, Türk Kızılayı orada olmuştur. Misyonunu ve vizyonunu yenileyen Türk Kızılayı, bugün tüm dünyada, Almanya İngiltere ve Fransa gibi gelişmiş ülkelerin kızılhaçlarıyla yarışır hale gelmiştir. Elde edilen bu başarılar, milletimizin yüreğindeki, bitmek, tükenmek bilmeyen, merhamet ve yardımlaşma duygusunun eseridir. Türk Kızılayı Manisa Şubesi il Gençlik kollarını oluşturmuş bulunmaktayız. Bu amaç doğrultusunda Valiliğimizle, Belediyemizle , kamu kurum ve kuruluşlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle işbirliği içinde olacağız. Manisa'nın gençlerine ulaşacağız. Onlara kızılayı ve kızılaycılığı anlatacağız. Hedefimiz Türkiye genelinde parmakla gösterilen bir çalışma stratejisini ortaya koymaktır. Gençlik projeleri, sosyal yardım faaliyetleri düzenleyeceğiz. Eğitim çalışmaları yapacağız. Kan bağışı kampanyalarını gerçekleştireceğiz." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.