banner271

KIBRIS TÜRK İŞADAMLARI KONSEYİ MASİAD'I ZİYARET ETTİ

Kıbrıs TİAK yönetici ve üyelerinden oluşan bir grup işadamı, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldikleri Manisa'da MASİAD'ı da ziyaret etti. Ziyarette iki ülke arasındaki ticari ilişkiler görüşüldü.

KIBRIS TÜRK İŞADAMLARI KONSEYİ MASİAD'I ZİYARET ETTİ

KIBRIS TÜRK İŞADAMLARI KONSEYİ MASİAD’I ZİYARET ETTİ

Kıbrıs TİAK yönetici ve üyelerinden oluşan bir grup işadamı, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldikleri Manisa’da MASİAD’ı da ziyaret etti. Ziyarette iki ülke arasındaki ticari ilişkiler görüşüldü.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘nde çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren  Kıbrıs Türk İş Adamları Konseyi (KIBRIS TİAK) üyelerinden oluşan bir grup işadamı, Gazeteci ve akademisyen,  Manisa Sanayici ve İşadamları derneği (MASİAD)‘ni ziyaret etti. Dernek merkezinde gerçekleştirilen ziyarette, öğle yemeğinde ağırlanan konuk heyete MASİAD’ın oluşumu, yapısı ve faaliyetleri hakkında bir sunum yapıldı. MASİAD’ın bugün, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 287 mevcut üyesi ile Manisa’nın en yaygın bir sivil toplum örgütü olduğunu söyleyen dernek yöneticileri, şöyle devam etti:
AMAÇ REKABET GÜCÜNÜ ARTTIRMAK
“Derneğimiz yeni yılda mevcut üyelerine desteğini sürdürürken, üyelerimizin marka bilinirliğini artırmayı, kendi aralarında ekonomik birlikteliği sağlamayı, yeni girişimcilerin de önünü açarak, iş hacimlerini artırmaya yardımcı olmayı, bu paralelde gerek yurt içi ve gerekse yurt dışı pazarda rekabet güçlerini yükseltici adımlar atmayı hedeflemektedir.” Dernek yöneticileri ayrıca, MASİAD üyesi işadamlarının Kıbrıs’ta yatırım yapma imkanları hakkında da konuk heyetten bilgi aldı.
Kıbrıs TİAK Yönetim Kurulu Başkanı İlker Züğürt de konsey yönetim kurulu üyeleri ve konsey üyesi işadamlarıyla birlikte, Türkiye ile ticarette karşılaşılan sorunları ele almak ve ticarette yaşanan sorunları gündeme getirdi. İlker Züğürt, “Manisa’da çeşitli temaslarda bulunduk. Türkiye Sanayici ve İş Adamları Konfederasyonu (TUSKON) ve Ege ve Batı Akdeniz İşadamları Federasyonu (ESİDEF) bağlı Manisa Sanayici İşadamları (MASİAD) yetkilileri ile de görüşmeler gerçekleştirdik, gezi ve incelemelerde bulunduk. Manisa daki yatırım imkanları hakkında da bilgi aldık” dedi.
TÜRKİYE İLE TİCARET ARTTIRILMALI
Kıbrıslı işadamı İlker Züğürt ayrıca, Kıbrıs’ın 1974’den sonraki gelişimi ve değişimi ile ilgili de bilgiler verdi, turizm ve narenciye üretimlerine dikkati çekti. Türkiye ile ticaretin artırılması gerektiğini; bunun için MASİAD ve diğer sivil toplum kuruluşları ile sıkı işbirlikleri kurulması gerektiğini ifade eden İlker Züğürt, “Türkiye’nin yurtdışı organizasyonlarında önemli bir misyonu olan dernek ve konfederasyonlar karşılıklı ticari alışverişlerde güveni de tesis ettiklerinden ticaret adına iyi bir anahtar konumundadırlar. MASİAD üyelerine sıcak ve samimi alakalarından dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu. İlker Züğürt ziyaretin ardından Kıbrıs’tan getirdikleri ipek kozasından yapılmış hediyeleri takdim ettikleri MASİAD üyelerini Kıbrıs’a, “hem ziyarete, hem de ticarete” davet etti.
MASİAD Başkanı Muhittin Çalımcı da bizlerde en kısa zamanda Kıbrıs’a ziyarete gideceklerini ve Kıbrıslı iş adamlarıyla neler yapılabilir, hangi alanlarda ve hangi sektörlerde beraber iş yapabiliriz, bunları  yerinde görmek istiyoruz dedi, Ayrıca MASİAD Başkanı Muhittin Çalımcı Kıbrıs TİAK Başkanı İlker Züğürt el yapımı çini bir tabak hediye etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.