KESK: "AKP FAŞİZMİNE MÜCADELEYİ BÜYÜTEREK CEVAP VERECEĞİZ"

Emek ve demokrasi mücadelesini veren KESK'li kadınlar tutuklandığını söyleyen KESK Dönem Sözcüsü ve SES Şube Başkanı Serpil Deniz, AKP faşizmine, mücadeleyi büyüterek cevap vereceklerini vurguladı.

KESK:

KESK: “AKP FAŞİZMİNE MÜCADELEYİ BÜYÜTEREK CEVAP VERECEĞİZ”

Emek ve demokrasi mücadelesini veren KESK’li kadınlar tutuklandığını söyleyen KESK Dönem Sözcüsü ve SES Şube Başkanı Serpil Deniz, AKP faşizmine, mücadeleyi büyüterek cevap vereceklerini vurguladı.

KESK Dönem Sözcüsü ve SES Şube Başkanı Serpil Deniz, KESK’li kadınların tutuklanmasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Başbakana devlet içinde çete kurma yetkisi veren AKP’nin kendisi gibi düşünmeyenleri hukuku ayaklar altına alarak KESK’in muhalefeti ve mücadelesini kırmaya çalıştığını kaydeden Serpil Deniz, “KESK’in on yılı aşkın Emek ve Demokrasi mücadelesi; baskı, gözaltı ve tutuklamalarla engelleyerek, sindirilmeye çalışılmaktadır. Tüm dünya ülkelerindeki emekçi kadınlar ve ülkemizde de KESK’li kadınlar tarafından “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” çeşitli etkinliklerle kutlamak için hazırlıklar devam ederken, sendikalı kadınlar gözaltına alınmışlardır. Yoğun eylem ve etkinlik programları ile tüm şube ve temsilciliklerimizle planlamalar yapıldığı dönemde keyfi bir şekilde gözaltına alınan ve 4 gün gözaltında tutulduktan sonra savcılığa çıkarılmışlardır. AKP’nin ileri faşizmi bir kez daha KESK’e yöneldi. Bu seferde 15 KESK’li kadını gözaltına aldı. 2009’da yani 3 yıl önce Ankara SES Şube Kadın sekreterimizi gözaltına alan ve tutuklayan AKP faşizmi; yöneticimizin notları arasında arkadaşlarımızın isimlerinin olması gerekçe gösterilerek soruşturma açılıp, soruşturmanın üç yıl boyunca sürdürülmesi sonucu gözaltılar yaşanmıştır. Aradan 3 yıl geçtikten sonra ve 8 Mart etkinlikleri öncesi göz altıların olması dikkat çekicidir. Bu arkadaşlarımız kadının ve emeğin özgürleştiği, barışın hakim olduğu, anaların gözyaşı dökmediği demokratik bir ülke mücadelesi vermektedirler. Bu mücadele KESK’in emek, demokrasi, sendikal hak ve özgürlükler mücadelesidir. Bu mücadele içinde büyük bedeller ödedik. Yüz binlerce soruşturma, binlerce sürgün, işten atmalar ve faili belli cinayetlerde 150 den fazla arkadaşımız hayatını kaybetti. Tüm bunlar mücadelemizi bitiremedi. Halen alanlarda, işyerlerinde taleplerimizi haykırıyor ve başımız dik yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

“AKP’YE CEVAP OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Serpil Deniz, “Antidemokratik ve hukuksuz bir şekilde sendikalarımıza yapılan bu operasyon DGM’lerin yerine ikame edilen “Özel Yetkili Mahkeme”lerin DGM’leri arattığının bir kez daha göstergesi olmuştur. KESK ve sendikamız SES’in, mücadelesini gayrı meşru göstermek, mücadeleden alıkoymak ve sindirmek amacıyla yapılan bu uygulamalara yanıtımız; daha fazla emek ve demokrasi mücadelesini yükseltmekle olacaktır.  AKP’nin bu faşizan uygulamalarına; 27 Mart ve13 Mart 2011 de mitinglerle, 19–20 Nisan Greviyle, 8 Ekim Mitingiyle, 3 Aralık 2011 baskılara karşı etkinliklerle ve 21 Aralık 2011 Grev’iyle nasıl cevap olduysak; bundan sonrada 8 Mart’ta resmi tatil talebiyle kadın emekçiler (tatil yaparak) hizmet üretmeyip alanlara çıkarak, 21 Martta demokrasi ve özgürlük mücadelesinde SES’imizi milyonların SES’ine katarak, 11 Mart’ta Ankara’da Türkiye Sağlık Hakkı Meclisini toplayarak, 11 Mart sonrası Türkiye genelinde milyonları içine dahil edecek büyük etkinliklere imza atarak, İş kolumuzda sağlıkta yıkıma karşı süresiz Grev’leri hayata geçirerek en iyi cevabı vereceğiz.” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.