KARACA'DAN BELEDİYEYE AĞIR ELEŞTİRİ

Manisa Ben Bir Sen Manisa Şube Başkanı Faruk Karaca, Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e ağır eleştirilerde bulundu. Başkan Ergün'ün seslerini kesmeye çalıştığını iddia eden Karaca, "Bembirsen'in haklı eleştirileri ve mücadelesi karşısında Belediyenin imkanlarını kullanarak kişisel egolarını tatmin etmek için Bembirsen yöneticilerine soruşturma açtırıp kişisel hesaplara giren ve görevini kötüye kullanan sen değil misin" dedi.

 KARACA'DAN BELEDİYEYE AĞIR ELEŞTİRİ

 KARACA’DAN BELEDİYEYE AĞIR ELEŞTİRİ

Manisa Ben Bir Sen Manisa Şube Başkanı Faruk Karaca, Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ağır eleştirilerde bulundu. Başkan Ergün’ün seslerini kesmeye çalıştığını iddia eden Karaca, “Bembirsen’in haklı eleştirileri ve mücadelesi karşısında Belediyenin imkanlarını kullanarak kişisel egolarını tatmin etmek için Bembirsen yöneticilerine soruşturma açtırıp kişisel hesaplara giren ve görevini kötüye kullanan sen değil misin” dedi.

Manisa Belediyesi ile Ben Bir Sen Şubesi arasındaki tartışmalar devam ediyor. Memur Sen İl Binası’nda düzenlediği basın toplantısıyla Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e yüklenen Ben Bir Sen Manisa Şube Başkanı Faruk Karaca, Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün seslerini kesmeye çalıştığını iddia etti. Sendikaya üye olanlara belediye tarafından baskınların devam ettiğini dile getiren Karaca, “Basın toplantımızın konusu Cengiz Ergün tarafından Manisa belediyesinde örgütlü bulunan sendikamız üyelerine yapılan çirkinlikler ve tehditlerin sendika yönetimi tarafından yargıya ve sizlerin aracılığıyla kamuoyuna taşınması sonucu, Cengiz Ergün’ün sesimizi kesme çabasıdır. Şöyle ki; Cengiz Ergün 22 Ağustos 2012 tarihinde şahsıma teftiş kurulu vasıtasıyla yazı göndererek benim basın toplantısı yapma hakkımın olmadığını ve 20 Temmuz 2012 tarihli bir gazetede “Belediye Nazi Kampı” başlıklı haberin Manisa belediyesini kurum olarak küçük düşürdüğü yalanını uydurarak tarafımıza baskı uygulamaktadır. Yani Cengiz Ergün’e göre sendika başkanları basında konuşamazmış. Oysa sendika yöneticileri 4688 sayılı sendika kanunu ve 2005/14 sayılı Başbakanlık genelgesine göre her türlü konuda basın açıklaması yapma hakkı mevcut olmasına rağmen, Cengiz Ergün Manisa belediyesinde T.C kanunları değil benim özel kanunlarım geçerlidir demektedir. Şahsıma yönelttiği kurumu küçük düşürme iddiası acaba kim tarafından gerçekleştirilmektedir bunu Manisa kamuoyu çok iyi bilmektedir” dedi.

 

ERGÜN’E SORULAR

Sendika olarak Manisa Belediye başkanlığının yıllardır çok hassas ve önemli bir kurum olduğunu belirterek kurumun itibarını yükseltmeye çalıştıklarını vurgulayan Karaca, “Ama maalesef Cengiz Ergün Manisa Belediyesini yönetmeyi beceremeyen, kalıcı proje üretemeyen ve şahsi kaprislerini ve egolarını tatmin etmek için, Manisa’da kavga etmediği kurum ve şahıs kalmayan bir anlayışla yönetmeye çalışmaktadır. Cengiz Ergün’e soruyoruz; 1-Madem kurumun itibarını düşünüyordun da, Manisa Belediyesinde görev yapan Bembirsen  üyelerine sizler AK Partilisiniz sizin bu belediyede yaşamaya hakkınız yok diyerek fişleme yapmadın mı? 2-Manisa Belediyesinin bir Devlet kurumu ve hizmet kurumu olduğunu unutup,  kendi şahsına ait bir şirket görüp Bembirsen üyelerine karşı tehdit ve şantajlar savurup kafatasçılık yapmadın mı? 3-Dahada ileri giderek 13 Haziran 2012 tarihinde maaş bordroları yapılırken bütün Bembirsen üyelerinin Sosyal Denge sözleşmesinden kaynaklanan ücretlerinin kesilmesi talimatını verip Bembirsen üyelerine ırkçılık yapmadın mı?  4-13 Haziran 2012 tarihinde bütün Bembirsen üyelerine yandaş sendika temsilcini gönderip saat 17 00’ye kadar Bembirsen den istifa etmeseniz sosyal denge ücretinizi keserim diye tehdit etmedin mi? 5-Hatta Bembirsenden istifa etmeyen 2 zabıta memurunu sırf psikolojik baskı için o günden beri Belediye Hizmet binasının önündeki otoparkında vicdansızca güneşin altında tutan sen değimlisin? 6-Eğer Bembirsen’in muhalefeti olmasaydı Belediyeye ait bütün birimlerde Devlet memurlarının başına kendi hısım ve akrabalarını koyacak olan sen değimliydin? 7-Bembirsen’in haklı eleştirileri ve mücadelesi karşısında Belediyenin imkanlarını kullanarak kişisel egolarını tatmin etmek için Bembirsen yöneticilerine soruşturma açtırıp kişisel hesaplara giren ve görevini kötüye kullanan sen değil misin? 8-Manisa Belediyesinde çalışan Devlet memurlarını ötekileştirerek ve tek amaçları Devlete ve millete hizmet olan memurları sırf sendikal tercihlerinden ve Bembirsen’i seçtiklerinden dolayı tehdit ve şantaj yapıp Türk Ceza Kanununun 118. maddesine muhalefet eden sen değimlisin?  9-Bütün bu yapılan kanunsuz tehdit ve baskılarla Manisa Belediyesini Nazi kampına çevirip memurların psikolojisini bozan sen değimlisin? Manisa Belediyesinde yaşanan bu olaylardan dolayı Bembirsen mi yoksa Cengiz Ergün mü Manisa Belediyesinin itibarını zedelemiştir? Bu konuyu Manisa kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” diye konuştu.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.