KADINLAR EL ELE VERDİ

Manisa'daki kadın sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu'nu ziyaret ederek, 7. Ege Kadın Buluşması'nın devamında hazırladıkları proje hakkında bilgi verdi. Toplantıda, özellikle merkeze uzak mahallelerdeki kadınlara yönelik yapılacak olan çalışmalar masaya yatırıldı.

KADINLAR EL ELE VERDİ

KADINLAR EL ELE VERDİ

Manisa’daki kadın sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu’nu ziyaret ederek, 7. Ege Kadın Buluşması’nın devamında hazırladıkları proje hakkında bilgi verdi. Toplantıda, özellikle merkeze uzak mahallelerdeki kadınlara yönelik yapılacak olan çalışmalar masaya yatırıldı.

Manisa’daki kadın sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Celal Bayar Üniversitesi temcileri ile birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu’nu ziyaret ederek hazırladıkları projeler hakkında bilgi verdi. Kadın sivil toplum kuruluşları adına konuşan CBÜ Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Gönül Dinç Horasan,7. Ege Kadın Buluşması’nda alınan karar doğrultusunda Manisa Belediyesi ile de işbirliği içerisinde olmak istediklerini söyledi. Kadın Hakları Günü gibi kadınları içeren etkinliklerin daha katılımcı ve paylaşımcı olması gerektiğini söyleyen Horasan, ayrıca çocuk ya da yaşlı bakımı gibi eğitimler sayesinde maddi gücü yetersiz kadınlara hizmet vermek istediklerini dile getirdi.

KADINLAR İÇİN PROJE ÜRETTİLER
İzmir’de düzenlenen 7. Ege Kadınlar Buluşması bildirgesine göre hareket ederek, alınan kararlar gereği semt evi gibi hizmetlerin birçok mahallede kurulmasını isteyen Horasan, “Adını bizim belirleyeceğimiz bir merkezle kadınlarımızın ayağına hizmet götürmek niyetindeyiz. Bunu da sivil toplum kuruluşları, Manisa Belediyesi ve Celal Bayar Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştireceğiz. Burada önemli nokta çalışmak isteyen ya da herhangi bir alanda kendini geliştirmek isteyen fakat imkan bulamayan kadınları bir araya getirmek. Elbette sivil toplum kuruluşlarımızın önderliğinde kutlanan çok sayıda özel güne katılımın artmasını da hedefliyoruz. Bu anlamda hazırladığımız projemizi Belediye Başkan Yardımız Nursel Hanım nezdinde Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e iletmek istiyoruz. Biz bir adım attık. Fakat amacımız bu adımdan sonra daha da kalabalıklaşarak, kentteki kadınlarımızı harekete geçirmektir.” dedi.

AMACIMIZ KADINLARI HER YERDE GÖRMEK
Kadınların projeye yönelik düşüncelerini dinleyen Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu da düşüncenin uygulanabilir olduğunu belirterek, gerekli desteği vereceklerini söyledi. Ustamehmetoğlu şöyle konuştu: “Elbette kadınlarımızın yaşamın her alanında daha aktif olmasını amaçlıyoruz. Bu çerçevede özellikle kendilerini geliştirebilecekleri meslek dallarında kurslar açtık. Manisa Belediyesi Aile Danışma Merkezi de yoğun bir şekilde hem kadınlara hem de ailelere hizmet vermektedir. Özellikle Kent Konseyi Kadın Meclisimiz aktif olarak kadınlara yönelik çalışmaktadır. Fakat önemli olan hem bu çalışmaları daha da yaygınlaştırmak, hem de sürekliliğini devam ettirmektir. Sizlerin görüş ve önerilerinin yer aldığı projeyi Sayın Başkanımız’a ileteceğim. İsteğimiz merkeze uzak yerlerde de kadın dayanışmasının sergilenmesidir.” Toplantıda ayrıca geniş katılımlı bir yürüyüşün yapılabilmesinin kararı alındı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.