İŞTE AKİL İNSANLAR LİSTESİ

Çözüm sürecinde oluşturulması öngörülen 63 kişilik Akil İnsanlar Heyetinde yer alacak isimler, bölgesel olarak belirlendi.

İŞTE AKİL İNSANLAR LİSTESİ

İŞTE AKİL İNSANLAR LİSTESİ

Çözüm sürecinde oluşturulması öngörülen 63 kişilik Akil İnsanlar Heyetinde yer alacak isimler, bölgesel olarak belirlendi.

Çözüm sürecine ilişkin birikimi bulunan ve toplumun çeşitli kesimlerinin itibarını kazanmış yazar, sanatçı, akademisyen ve STK temsilcilerinden oluşan akil insanlar heyetinin, dokuzar kişilik gruplar halinde 7 bölgede faaliyet göstermesi planlanıyor.

Bölgelere göre oluşturulan her grubun başkan, başkan vekili ve sekreteri olacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, akil insanlar heyetiyle yarın saat 18.00'de Dolmabahçe Başbakanlık ofisinde bir araya gelecek.

Başbakan Erdoğan, dün grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Hem biz bu heyetteki akil insanların görüş ve önerilerini dinleyecek, onlarla istişarelerde bulunacağız, hem de onlar bölgelerimizde bir kısım etkinlikler gerçekleştirerek halkımızla, kanaat önderleriyle buluşacaklar" demişti.

AKİL İNSANLAR HEYETİ

Akdeniz Bölgesi:

Başkan: Rifat Hisarcıklıoğlu

Başkan Vekili: Lale Mansur

Sekreter: Tarık Çelenk

Üyeler: Kadir İnanır, Nihal Bengisu Karaca, Şükrü Karatepe, Muhsin Kızılkaya, Öztürk Türkdoğan, Hüseyin Yayman.

 

Doğu Anadolu Bölgesi:

Başkan: Can Paker

Başkan Vekili: Sibel Eraslan

Sekreter: Ayhan Ogan

Üyeler: Mahmut Arslan (HAK-İŞ), Abdurrahman Dilipak, İzzettin Doğan, Abdurrahman Kurt, Zübeyde Teker, Mehmet Uçum.

 

Ege Bölgesi:

Başkan: Tarhan Erdem

Başkan Vekili: Avni Özgürel

Sekreter: Arzuhan Doğan Yalçındağ

Üyeler: Vedat Ahsen Coşar (TBB) Erol Ekici (DİSK), Hilal Kaplan, Fuat Keyman, Fehmi Koru, Baskın Oran.

 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi:

Başkan: Yılmaz Ensaroğlu

Başkan Vekili: Kezban Hatemi

Sekreter: Mehmet Emin Ekmen

Üyeler: Murat Belge, Fazıl Hüsnü Erdem, Yılmaz Erdoğan, Etyen Mahçupyan, Lami Özgen (KESK), Ahmet Faruk Ünsal (Mazlum-Der).

 

İç Anadolu Bölgesi:

Başkan: Ahmet Taşgetiren

Başkan Vekili: Beril Dedeoğlu

Sekreter: Cemal Uşşak

Üyeler: Vahap Coşkun, Doğu Ergil, Erol Göka, Mustafa Kumlu (Türk-İş), Fadime Özkan, Celalettin Taş.

 

Marmara Bölgesi:

Başkan: Deniz Ülke Arıboğan

Başkan Vekili: Mithat Sancar

Sekreter: Levent Korkut

Üyeler: Mustafa Armağan, Ali Bayramoğlu, Ahmet Gündoğdu, Hayrettin Karaman, Hülya Koçyiğit, Yücel Sayman.

 

Karadeniz Bölgesi:

Başkan: Yusuf Şevki Hakyemez

Başkan Vekili: Vedat Bilgin

Sekreter: Fatma Benli

Üyeler: Şemsi Bayraktar (TZOB), Kürşat Bumin, Oral Çalışlar, Orhan Gencebay, Yıldıray Oğur, Bendevi Palandöken (TESK).


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.