banner278

İSHAKÇELEBİ'DE ESKİSİ İPTAL, YENİSİNDE İSE ORTAK HAREKET EDİLECEK

Manisa Merkeze bağlı İshakçelebi Mahallesi tarihi Ulucami ve çevresine dair alınan kamulaştırma kararı mahalle sakinleri ve belediye başkanlığınca yapılan görüşme sonucu iptal edildi ve yeni projede ise mahalle sakinleriyle ortak hareket edilecek.

İSHAKÇELEBİ'DE ESKİSİ İPTAL, YENİSİNDE İSE ORTAK HAREKET EDİLECEK

İSHAKÇELEBİ’DE ESKİSİ İPTAL, YENİSİNDE İSE ORTAK HAREKET EDİLECEK 

Manisa Merkeze bağlı İshakçelebi Mahallesi tarihi Ulucami ve çevresine dair alınan kamulaştırma kararı mahalle sakinleri ve belediye başkanlığınca yapılan görüşme sonucu iptal edildi ve yeni projede ise mahalle sakinleriyle ortak hareket edilecek.   İshakçelebi Mahallesi ve Ulucami çevresindeki kamulaştırma kararı yapılan görüşmeler sonucu iptal oldu. Yeni uygulamada ise mahalle sakinleriyle birlikte hareket edilecek. Konuyla ilgili olarak Ulucami önünde basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında İshakçelebi Mahallesi Muhtarı Bayram Gök, Bayındırlık Mahallesi Muhtarı Metin Doğru, Hafsa Sultan Mahallesi Muhtarı Bektaş Kılınç ve mahalle sakinleri hazır bulundu.   İshakçelebi Mahallesi Muhtarı Bayram Gök, kamulaştırma ilgili olarak Manisa Belediye Başkan Vekili Azmi Açıkdil ile görüştüklerini belirterek, “Belediye ile mutabakata varıldı. Mahalle temsilcileri, Belediye Başkan Vekili Azmi Açıkdil ve Taner İçöz başkanlığında kamulaştırma “uzlaşma” heyetinden bir kişinin de hazır bulunduğu toplantı sonucunda 14 Mart 2012 ve 962 sayılı kararı ile ilan ve tebliğ edilen kamulaştırma kararı ve bir süredir devam eden kamulaştırmaya yönelik “uzlaşma” görüşmelerinin ve yine belediyece mahkemeye intikal eden kamulaştırmaya dönük tapu tespit davalarının da fiilen durdurulmasına dair ortak karar alınmıştır. Belediye Başkanlığınca yeniden bir karar ile söz konusu verili kamulaştırma kararının bozulduğunu ve yeni bir kararın yeniden tanzim edileceğine dair Başkan Vekili Azmi Açıkdil tarafından mahalle sakinlerine ve temsilcilerine açıkça ifade edilmiştir. Öncelikle açılmış olan davalarında bu yeni durumdan faydalanacağını ve yeni açılacak davaların durdurulması, komisyonun bundan böyle görüşme yapmayacağı ve yapılmış olan görüşmelerin ise taraflar arasında uzlaşma, yeni ve yerinden kentsel dönüşüm projesi üzerinde mutabakat sağlanıncaya kadar iptali beyan edildi. ” dedi.   ULUCAMİ VE ÇEVRESİ ŞEHRE KİMLİK KAZANDIRACAK Projenin iptali ve yeniden belediye encümenine sunmak üzere yeni bir projenin hazırlanacağını sözünü aldıklarını söyleyen Muhtar Gök, “Yeni projede mahalle sakinlerinin rızası, yeniden bilimsel ve demokratik katılım ile üretileceğine dair ortak düşünce ve karar oluşmuştur. Yeni projenin sosyal ve kültürel kazanım ve yerinden ve yeniden kentsel üretim içeren kentsel dönüşüm olacaktır. Kentsel dönüşüm projesi mahalle sakinlerinin önerdiği şehir planlamacıları, mimar ve mühendislerden de oluşan bilimsel ve teknik ekibin yanı sıra sosyal bilimciler, sivil toplum örgütleri fiili katılımıyla ve belediyemizce beraber hazırlanacak. Böylece Ulucami ve çevresi şehre kimlik kazandıracak. Belediyemize ve Belediye Başkan Vekili Azmi Açıkdil’e gösterdikleri duyarlılık ve özenden dolayı teşekkür eder, izah edilen mutabakat zeminin ve şartlarının yerine getirilmesine dair adımların atılacağı ve şartların oluşturulacağına kanaatimiz tamdır” diye konuştu.    

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.