banner278

İŞ-KUR, ÇALIŞMA VE İŞ-KUR OLDU

665 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Bölge Çalışma Müdürlükleri ile İş-kur İl Müdürlükleri kapatıldı. Yerine Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri kuruldu. Böylece İş-Kur İl Müdürü Yüksel Uçar, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü olarak atandı.

banner292
İŞ-KUR, ÇALIŞMA VE İŞ-KUR OLDU

İŞ-KUR, ÇALIŞMA VE İŞ-KUR OLDU

665 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Bölge Çalışma Müdürlükleri ile İş-Kur İl Müdürlükleri kapatıldı. Yerine Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri kuruldu. Böylece İş-Kur İl Müdürü Yüksel Uçar, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü olarak atandı.

İş-Kur İl Müdürü Yüksel Uçar, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne atandı. Bilindiği üzere 2 Kasım 2011 tarih ve 28103 Mükerrer sayılı Resmi Gazete yayımlanarak yürürlüğe giren 665 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Bölge Çalışma Müdürlükleri ile İş-kur İl Müdürlükleri kapatıldı, bunun yerine İllerde “Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri “kuruldu. Bu K.H.K. ile İl Müdürü kadrolarında bulunanların görevi hiçbir işleme gerek kalmaksızın sona erdi. 4 Kasım 2011 tarih ve 609 Sayılı 2011/10’ lu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genelgesi ile de yeni atama yapılıncaya kadar İş-kur İl Müdürleri, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü görevini yürütmek üzere Bakanlık tarafından görevlendirildiler. 

ATAMALAR BAKANLIK ONAYI İLE
665 Sayılı K.H.K.  gereği  “Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü”  kadrolarına atamalar ise Genel Müdürün teklifi ve bakan onayı ile atama yapılması karara bağlandı. 2 Kasım 2011 tarihinden 10 Şubat 2012 tarihine kadar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü görevi Bakan onayı ile “ görevlendirme” suretiyle İş-Kur İl Müdürü Yüksel UÇAR tarafımdan yürütüldü. Bu görevlendirme 10 Şubat 2012 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımızın onayı ile asaleten atama onayına çevrilerek Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü olarak Yüksel Uçar atandı. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne atanan Yüksel Uçar, 10 Şubat 2012 Cuma günü yeni görevine başlamıştır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.