banner278

IHH MANİSA'DA MUHTAÇ AİLELERİN UMUDU OLDU

İnsani Yardım Vakfı Manisa Gönüllüleri, yaptıkları yardımlarla Manisa'da muhtaç ailelere destek oluyor. Vakıf Koordinatörü Halil Uysal yaptığı açıklamada, son bir ay içinde Manisa'da 100 muhtaç aileye erzak ve elbise dağıtıldığını, yurt dışında da yaptıkları yardımlarla Manisa'yı temsil ettiklerini belirtti.

banner292
IHH MANİSA'DA MUHTAÇ AİLELERİN UMUDU OLDU


IHH MANİSA’DA MUHTAÇ AİLELERİN UMUDU OLDU
 

 

İnsani Yardım Vakfı Manisa Gönüllüleri, yaptıkları yardımlarla Manisa’da muhtaç ailelere destek oluyor. Vakıf Koordinatörü Halil Uysal yaptığı açıklamada, son bir ay içinde Manisa’da 100 muhtaç aileye erzak ve elbise dağıtıldığını, yurt dışında da yaptıkları yardımlarla Manisa’yı temsil ettiklerini belirtti. 

Manisa’da aktif olarak çalışan İHH İnsanı Yardım Vakfı Gönüllüleri, yaptıkları hizmetlerle adından söz ettiriyor. Muhtaç ailelere erzak ve elbise dağıtımı yapan vakıf gönüllüleri, Mısır’da yapılan katliamla ilgili 4 ayrı faaliyette bulundu. Yaptıkları hizmetler hakkında açıklama yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Manisa Gönüllü Koordinatörü Halil Uysal, “IHH gönüllüleri olarak ramazan ayında 100 aileye erzak yardımı yaptık. Irak, Suriye ve Afganistan’dan gelerek Manisa’ya yerleşen on mülteci aileye ev temin ettik. Sosyal medyadan yapılan duyuru ile bu ailelerin evlerine eşya ve erzak temini yaptık. Bu ailelerin sağlık ve tedavi ihtiyaçlarını karşıladık. Salihlili bir hayırseverden aldığımız bir kamyonet dolusu kıyafeti Manisa’da ihtiyaç sahibi ailelere dağıttık. 

YURT DIŞINDA FAALİYETLERDE BULUNULDU

IHH Vakfının Manisa Temsilcisi olarak Endonezya ve Gürcistan’a giderek bizzat yardım hizmetlerinde bulunduğunu beyan eden Halil Uysal, “Türkiye genelindeki IHH Temsilcileri olarak Endonezya’ya zekat ve erzak yardımı yaptık. Gürcüstan’da da çeçen köylere insanı yardım amaçlı ziyaretlerde bulunduk. Gürcistan’da çeçen kamplarında 600 erzak kolisi dağıttık. Ayrıca çeçen çocuklara yetim maaşlarını ulaştırdık. Çeçenlerin yaşadığı Pankisi vadisinde 11 köyün katıldığı 1000 kişilik bir iftar yemeği düzenlendik.” şeklinde konuştu. 

MISIR KATLİAMI PROTESTO EDİLDİ

Mısır’da yapılan askeri darbe sonucu öldürülen halk için Mana-der, Anadolu Gençlik derneği, ilim yayma cemiyeti, memur-sen konfederasyonu, Saadet Partisi ve Ensar Vakfı ile birlikte protesto gösterileri yaptıklarını belirten IHH gönüllüsü Mavi Marmara Gazisi Mehmet Vural yaptığı açıklamada, “İHH İnsani Yardım Vakfı Manisa Gönüllüleri olarak özgür iradenin, seçme ve seçilme hakkının ve insan haklarının pervasızca ihlal edildiği bu gelişmeleri derin bir endişe içinde izlemekte ve tüm dünyanın yaşananlara karşı harekete geçmesi çağrısında bulunmaktayız. Uluslararası yetkili mercileri, yönetimleri, sivil toplum kuruluşlarını, dini liderleri, insanlık ailesine mensup tüm vicdan sahibi kişileri ve dünyayı; Mısır’da yaşanan katliamların durdurulması için acilen gerekli adımları atmaya, meydanlara yönelik gerçekleştirilmesi kuvvetle muhtemel askeri operasyonları engellenmeye çağırıyoruz” şeklinde konuştu. 

YARDIMSEVERLERİ BEKLİYORUZ

Manisa’da gönüllülük esasına dayalı olarak çalıştıklarını belirten IHH Manisa Koordinatörü Halil UYSAL, “Bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmesini önlemek üzere kurulmuş olan vakfımızın Manisa’daki faaliyetleri yürütmek için elimizden geleni yapıyoruz. İhtiyaç sahibi ailelere maddi manevi yardım etmek isteyen ve IHH Gönüllüsü olarak çalışmak isteyen tüm arkadaşları bekliyoruz” şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.