İDAM SEHPASINDAN MECLİSE

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "Geçmişte idam sehpalarında hangin gün asılacağım diye düşünürken, kaç yıl cezaevlerinde kalırım diye düşünürken bugün demokrasinin hakim olduğu bir Türkiye'de milletvekili olmak, Türk demokrasinin zaferidir ve benim için de bahtiyarlıktır." dedi.

İDAM SEHPASINDAN MECLİSE

İDAM SEHPASINDAN MECLİSE

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, “Geçmişte idam sehpalarında hangin gün asılacağım diye düşünürken, kaç yıl cezaevlerinde kalırım diye düşünürken bugün demokrasinin hakim olduğu bir Türkiye’de milletvekili olmak, Türk demokrasinin zaferidir ve benim için de bahtiyarlıktır.” dedi.

1980 ihtilali döneminde idamla yargılanan ve renkli bir siyasi geçmişe sahip olan Yrd. Doç. Dr. Selçuk Özdağ, AK Parti'den Manisa milletvekili seçildi.  Renkli bir siyasi geçmişe sahip olan Selçuk Özdağ, 1980 öncesi Manisa Ülkü Ocakları Başkanlığı, Muhsin Yazıcıoğlu'nun kurduğu Büyük Birlik Partisi'nde genel başkan yardımcılığı yaptıktan sonra Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopter kazasında yaşamını yitirmesinin ardından BBP ile yollarını ayırdı. Muğla Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak görev yapan Yrd. Doç. Dr. Selçuk Özdağ, 12 Eylül referandumunda ülkücü camiaya 'Evet' oyu vermeleri yönünde sürdürdüğü kampanya nedeniyle eleştiri sınırlarını aştığı gerekçesiyle Danıştay 8. Dairesi tarafından üniversiteden uzaklaştırıldı. 1980 darbesi döneminde idamla yargılandığı MHP ve ülkücü kuruluşlar davasında i avukat bulamayınca dönemin Milli Selamet Partisi İl Başkanı Avukat Bülent Arınç'ın savunduğu Özdağ, Muğla Üniversitesi'nden üçüncü defa uzaklaştırılmasının ardından yine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından Basın Yayın Enformasyon İzmir Bölge Müdürlüğü'ne atandı. Özdağ, bu görevini sürdürürken Arınç'ın çağrısı ile AK Parti'den Manisa milletvekili aday adayı oldu. 12 Haziran seçimlerine Manisa 5. sıra adayı olarak giren Özdağ, seçimlerde milletvekili seçildi. Ailesi hala Muğla'da oturan Selçuk Özdağ, milletvekili seçilmesinden bir gün sonra Muğla'ya ailesinin yanına geldi. 15 yıldır Muğla'da oturduğunu söyleyen Özdağ, "12 Haziran seçimleri bir demokrasi zaferidir. Bu aynı zamanda 1960 yılında darbe yaparak Menderes'i asanlara karşı, 1971 yılında hükümete muhtıra verenlere karşı, 12 Eylül 1980'de partileri kapatıp, demokrasiyi askıya alarak gençleri birbirine kırdıranlara karşı, 28 Şubat'çılara, Türkiye'yi özgürleştirmek isteyenlere, inanç ve fikir hürriyetini başarısızlığa uğratmak isteyenlere karşı bir cevaptır" dedi.

"MANİSA BANA SAHİP ÇIKTI"

12 Eylül'de MHP ve ülkücü camianın içinde gençlik lideri olduğunu belirten Özdağ, "1980 öncesi MHP ve ülkücü hareketin içinde yer aldım. O yıllarda milliyetçi ve ülkücü camianın içinde gençlik liderliği yaptım. 1980 darbesi ile tutuklandım ve idamla yargılandım. Cezaevinde avukatsız kaldığım zaman Milli Selamet Partisi'nin Manisa İl Başkanlığı'nı yapan Sayın Bülent Arınç bana sahip çıkarak avukatlığımı üstlendi. Cezaevi yıllarımda hiçbir zaman ümidimi yitirmedim. Ben hep direndim. Büyük Türkiye idealimden, mukaddes Türkiye idealimden, inançların serbest olacağı idealimden hiçbir zaman taviz vermedim. Cezaevinden çıktıktan sonra merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile siyaset yaptım. Ardından Muğla Üniversitesi'nden 2000, 2006 ve 2010 yılının başında uzaklaştırıldım. 2010 yılında referandum sürecinde 12 Eylül mağduru olmuş ülkücüler, DYP'lilere yüksek sesle haklarını aramaları için çağrıda bulunduğum için Danıştay 8. Dairesi'nin eleştiri sınırını aşmıştır kararı ile üniversiteden uzaklaştırıldığımda yine Sayın Arınç bana sahip çıkarak Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon İzmir Müdürlüğü'ne getirildim. Referandum sürecinde bağımsız ülkücüler hareketinin lideriydim. 12 Eylül'ü yaşamış ülkücülerin kamuoyunda seslerini yükseltmelerine vesile oldum" diye konuştu.  12 Haziran seçimleri öncesi Başbakan Recep Tayip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın daveti ile AK Parti'den Manisa milletvekili adayı olduğunu belirten Özdağ, "Haziran seçimleri için aday adayı oldum. Kesin aday listeleri açıklandığında AK Parti 5. sıradan aday oldum. Seçim sürecinde Manisa halkı, benim acılarıma annelik yapan şehir olarak değerlendirdiğim şehrin insanları bana sahip çıktı. Bugün milliyetçi Selçuk Özdağ'ı kucaklayarak, 105 bin oy artışı ile yüzde 39 olan oyu yüzde 47,2'ye çıkardık. Bu Manisalıların bir milliyetçi adaya sahip çıkmalarıdır" dedi.

"HANGİ GÜN ASILACAĞIM DİYE DÜŞÜNDÜM"

"Geçmişte idam sehpalarında hangi gün asılacağım diye düşünürken, kaç yıl cezaevlerinde kalırım diye düşünürken, bugün demokrasinin hakim olduğu bir Türkiye'de milletvekili olmak Türk demokrasisinin zaferidir ve benim için de bahtiyarlıktır. Dün bürokraside ve akademisyenlikte ne hissettiysem, bugün de aynısını hissediyorum. Ne adaylığımda ne de seçildiğimde sevinç duymadım. Tek amacım milletime ve ülkeme hizmet etmek" şeklinde konuştu. 12 Haziran seçimlerinde Manisa'dan milletvekili seçilen Özdağ, üç sevinci bir arada yaşıyor. Milletvekili seçilmesi, yıllar sonra doçent unvanı alacak olması ve büyük kızı Sümeyye Aybike'nin üniversite mezuniyeti ile sevinçlerin kat kat arttığını belirten Özdağ, "Büyük kızım Sümeyye Aybike Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden cuma günü mezun oluyor ve mezuniyet töreni var. Kızımın mezuniyetini önemseyen birisiyim. Bunun yanında 10 yıl boyunca Muğla Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu'nda doktor olarak akademik kariyerimi sürdürdüm. Bu süre içinde yardımcı doçent olmak için mahkemelerde uğraştım. Danıştay tarafından sürekli engel çıkarıldı. Geçen yıl yardımcı doçent oldum ve iki ay sonra da akademik kariyerimi doçent olarak sürdüreceğim. Milletvekilliğim ise bir azmin, bir erdemliliğin ve direnme gücünün zaferidir. Birilerinin birilerini dayatması bariçinde yer aldım. O yıllarşarısız oldu. AK Parti siyaseti birileri için değil, milleti için yaptığı için 3. dönem başarılı oldu. Bu başarıda Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın payı büyüktür. Milletimiz hangi parti diye bakmadı, hangi lider diye baktı ve Başbakanımızı bu ülkeyi yönetebilecek lider olarak gördü. MHP ve CHP, Anayasa değişikliği konusunda milletin sesine kulak vermek zorunda. İki parti de seçim meydanlarında dillerinde pelesenk olan yeni Anayasa söylemlerini iktidar partisi ile uzlaşı içinde gerçekleştirmelidir. Millet 12 Haziran'da uzlaşı mesajı verdi ve bu mesaj TBMM çatısı altındaki partilere bir uyarıydı" dedi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.