banner278

HOCALI KATLİAMINI KINADILAR

Hocalı Katliamının 20. Yıldönümü olması nedeniyle AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ve Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Pabuççuoğlu birer açıklama yaparak olayı kınadılar.

banner292
HOCALI KATLİAMINI KINADILAR

HOCALI KATLİAMINI KINADILAR

Hocalı Katliamının 20. Yıldönümü olması nedeniyle AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ve Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Pabuççuoğlu birer açıklama yaparak olayı kınadılar.

Ermenilerin özellikle Türkiye ve Türklerden intikam alma duygusu ve sıkıntısı içerisinde Azerbaycan’a saldırdığını söyleyen AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, “Kan akıttılar. Binlerce insanı tanklar altına aldılar. Zulmettiler. Burada 25–26 Şubat tarihlerinde Hocalıda insanlık katliamına imza attılar. Bu bir insanlık ayıbıdır. Bu ciddi bir dram ve trajedidir. Bu katliamı yapan Ermeniler tarihte yaptıkları ayıpları bir kenara atıp unutturmak istiyorlar. Bunu yaparken de 1916-1917’leri gündeme getirmek istiyorlar. Hınçak ve Taşnak zihniyete sahip yöneticiler hala Ermenistan’ı yönetmeye devam ediyorlar. Ermenistan’ı yönetenler Ermeni toplumuna zarar vermektedirler. Sovyet Sosyalist Cumhuriyet Birliği yani komünist rejim çöktükten sonra Türk dünyasında ki ülkeler bağımsızlıklarını kazandılar. Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Tacikistan gibi ülkeler bağımsızlıklarını kazanan ülkelerdi. Bunun yanı sıra Ermenistan devleti kuruldu. Gürcistan ve Ukrayna devletleri de kuruldu. Ermenistan kurulduktan sonra Taşnak ve Hınçak zihniyetli Ermeni yöneticiler maalesef geçmişten kalan kan akıtma alışkanlıklarını, intikam alma alışkanlıklarını sürdürdüler. Ermeniler, Hocalılardan özür dilemelidirler. Hocalıda kimi zulmetmişlerse, kimin kanını akıtmışlarsa bu kişilerin aileleri başta olmak üzere tüm Hocalılardan özür dilemelilerdir. Bu konuda Azerbaycan üzerine düşen görevi hassasiyetle yapıyor ve yapmaya devam edecektir. Aynı zamanda Fransız senatosunun soykırımla ilgili aldığı kararı Azerbaycan’da son derece kınamıştır. Ermenistan 1917 ve 1918’de Hınçakların, Taşnakların Fransız’ların Ruslarla birlikte olarak Osmanlı ordusunu arkadan vurmasını unutmaktadırlar, görmemezlikten gelmektedirler.” dedi.

HOCALI’DA, BÜTÜN DÜNYANIN GÖRMEZDEN GELDİĞİ BİR KATLİAM YAŞANDI
Manisa Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Pabuççuoğlu yaptığı açıklamada, “İnsanlık tarihinin sözde en medeni devirlerinin yaşandığı bir çağda; Hocalı’da, bütün dünyanın görmezden geldiği bir katliam yaşandı. Yirminci asrı Türk’e acı, ızdırap ve dert olarak hatırlatacak zulümlere bir yenisi daha eklendi. 1992 yılında, 25 Şubat’ı 26 Şubat’a bağlayan gece, kana susamış, insanlıktan çıkmış Ermeniler, Rus ordusunun destek ve himayesinde Hocalı’da bir katliama giriştiler. Uluslararası hukukta ismine “soykırım” denilen bu katliamda 83’ü çocuk, 106’sı kadın, 70’i yaşlı olmak üzere 613 kişi hunharca katledildi. Bütün dünya bu katliama sessiz kaldı. Ne acıdır ki; benliklerinden utanan, tarihi gerçeklere aykırı olarak Ermeniler’den özür dileyen sözde aydınlar, Hocalı’da şahadet şerbeti içenlerin, karnı deşilen anaların, masum balaların feryatlarını duymak istemediler. İnsan hakları adına Ermeni tezlerini dillendirenler; Hocalı’da, dünyanın televizyonlardan izlediği vahşeti ağızlarına almadılar. Mağdur olan başka bir millet olunca, sesleri çok gür çıkan sözde insan hakları savunucuları, mağdur Türk milleti olduğunda üç maymunu oynamayı tercih etti. Sözde aydınlar ve milli değerlerden uzak bazı siyasetçiler de soykırımcı ve işgalci Ermenistan’la dostluk, kardeşlik türküleri söylemektedir. İşgalci Ermenistan ile dostluk yarışına girenlerin ellerine, I. Dünya Savaşı’nda Ermeni çetecilerinin katlettiği insanımızın, ASALA terör örgütünün katlettiği diplomatlarımızın, Hocalı’da soykırıma uğrayan soydaşlarımızın kanları bulaşmıştır. Hoşgörü ve adalet timsali olan milletimiz tarihinin hiçbir döneminde yapmadığı bir şey için suçlanırken, yakın bir tarihte Hocalı’da acımasız bir katliama maruz kalmıştır. Milletinin sevdasını sinesinden hiçbir zaman çıkarmayan, dünyanın neresinde bir Türk varsa, onun derdiyle hemdert olup sevinciyle mutlu olan ülkücüler, sinsi oyunların ve tezgâhların şuurundadır. Zulüm elbet payidar olmayacaktır. Bizler, mazimizden aldığımız feyzle, Türk’ün kuracağı adalet ve hoşgörü dünyasına doğru emin adımlarla ilerlemekteyiz. Bu vesileyle; Hocalı şehitlerini rahmet ve minnetle anıyor, Türk Dünyası’na bir kez daha başsağlığı diliyoruz” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.