HEKİMLERE YÖNELİK ŞİDDET HEKİMLERİ İSYAN ETTİRDİ

Türk Tabipler Birliği, sağlık sektöründe hekimlerin ve sağlıkçıların şiddete yönelik yaşanan sıkıntılara isyan etti. Özellikle kadın doktor ve çalışanlara daha çok şiddet uygulandığını belirten Manisa Kadın Hekimlik Komisyonu Üyesi Derya Pekbıyık, “Artık yeter!Sorumlular sorumluluklarını bilmeli, bizleri hedef göstermekten vazgeçmelidir.” diye konuştu.

HEKİMLERE YÖNELİK ŞİDDET HEKİMLERİ İSYAN ETTİRDİ

HEKİMLERE YÖNELİK ŞİDDET HEKİMLERİ İSYAN ETTİRDİ

Türk Tabipler Birliği, sağlık sektöründe hekimlerin ve sağlıkçıların şiddete yönelik yaşanan sıkıntılara isyan etti. Özellikle kadın doktor ve çalışanlara daha çok şiddet uygulandığını belirten Manisa Kadın Hekimlik Komisyonu Üyesi Derya Pekbıyık, “Artık yeter!Sorumlular sorumluluklarını bilmeli, bizleri hedef göstermekten vazgeçmelidir.” diye konuştu. Hekimlere yönelik şiddet hakkında bir basın açıklaması düzenleyen Tabipler Odası, “Hekimlere, sağlıkçılara yönelik şiddete isyan ediyoruz! Sağlıkta yaşanan sorunların sorumlusu biz değiliz.” sloganı ile çıktıkları bu yolda 81 ilde bu konu ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Bu konuda çok dertli olduklarını ifade eden sendika üyeleri, “Biz insanlara hayat vermek için bu yola baş koyduk. Sağlıkta yaşanan sorunların adresi biz değiliz.” dediler. Ülkenin dört bir yanındaki binlerce sağlık kurumlarında, acillerde, polikliniklerde, laboratuvarlarda, ameliyathanelerde, çocukları, yaşlıları, düşkünleri, hastaları sağlıklarına kavuşturmak için fedakarca çalıştıklarını söyleyen Kadın Hekimlik Komisyonu Üyesi Derya Pekbayık, “İnsan yaşamına başlangıcından itibaren saygı göstereceğimize, kendi yaşamımızı insanlığın hizmetine adayacağımıza, hastalarımızın sağlığının bizim için en önde geleceğine, mesleğimize adım attığımız daha ilk günden söz verdik. O günden bu yana bizlerin en büyük mutluluğu hayata döndürdüğümüz, acısını-ızdırabını dindirdiğimiz, sağlıklarına kavuşturduğumuz hastalarımızın yüzündeki tebessümdür. Ne var ki son yıllarda giderek artan bir şekilde şiddete maruz kalıyoruz. Her gün meslektaşlarımız darp ediliyor, yaralanıyor, sakat bırakılıyor, öldürülüyor. Çünkü sevgisiz, hürmetsiz, değer bilmez yöneticiler tarafından sürekli olarak rahatsızlığa uğruyor, suçlanıyor, hedef gösteriliyoruz.” diye konuştu. YAŞANAN MAĞDURİYETLERİN SORUMLUSU BİZ DEĞİLİZ Yapılan tüm propagandalara rağmen sağlıkta işlerin düzelmemesinin, acil servislerdeki izdihamların, sağlıktaki kötü yönetimlerin sorumlusunun kendileri olmadığını söyleyen Pekbayık, “Tüm bunların yanı sıra hastalarımızın ödediği katılım paylarının, ilave ücretlerinin sorumlusu biz değiliz. Sürekli değişen uygulamaların, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ödemediği ilaçların sorumlusu biz değiliz. Vatandaşların sağlık hizmeti alırken yaşadığı mağduriyetlerin sorumlusu biz değiliz. Siyasetçilere, yöneticilere, kamuoyuna sesleniyoruz; Artık yeter! Hekimlere, sağlıkçılara yönelik şiddete isyan ediyoruz. Sağlıkta yaşanan sorunların sorumlusu biz değiliz. Sorumlular sorumluluklarını bilmeli, bizleri hedef göstermekten vazgeçmelidir.” dedi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.