HAYRULLAH SOLMAZ ŞİKAYETÇİ OLMAYACAK

Manisa'nın siyaset ve iş dünyasının önemli isimlerinden aynı zamanda hayırsever olarak da tanınan Halil Yurtseven, Ümit Canuyar ve Ersan Atılgan, Manisa İl Genel Meclis Başkanı Hayrullah Solmaz'dan, görülmekte olan davaya müdahil olmaması için ricada bulundu. Başkan Solmaz da "Manisa'nın böylesi kıymetli insanlarının ricasını reddetmek mümkün değildi."diyerek, davaya müdahil olmama kararı aldı.

HAYRULLAH SOLMAZ ŞİKAYETÇİ OLMAYACAK

HAYRULLAH SOLMAZ ŞİKAYETÇİ OLMAYACAK

Manisa’nın siyaset ve iş dünyasının önemli isimlerinden aynı zamanda hayırsever olarak da tanınan Halil Yurtseven, Ümit Canuyar ve Ersan Atılgan, Manisa İl Genel Meclis Başkanı Hayrullah Solmaz’dan, görülmekte olan davaya müdahil olmaması için ricada bulundu. Başkan Solmaz da “Manisa’nın böylesi kıymetli insanlarının ricasını reddetmek mümkün değildi.”diyerek, davaya müdahil olmama kararı aldı.

Manisa’nın siyaset ve iş dünyasının önemli isimlerinden aynı zamanda hayırsever olarak tanınan Manisa eski Milletvekilleri Halil Yurtseven ve Ümit Canuyar ile Manisa eski Belediye Başkanı Ersan Atılgan, Manisa İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz’ı ziyaret etti.

ATILGAN: HAYRULLAH BEY BÜYÜKLÜĞÜNÜ GÖSTERDİ

Başkan Solmaz’a yaptıkları ziyaretin sebebi hakkında heyet adına kısa bir açıklama yapan Atılgan; “Hayrullah Solmaz çok eski arkadaşımızdır. Başından nahoş bir olay geçti. Hem aile olarak hem de şahsı olarak bu olaydan çok büyük üzüntü duydu. Bu olayın üzerinden üç ay geçmesine rağmen bizlerde bu olaydan çok üzüntü içerisindeydik. Kendisinin de zarar görmemesi şeklinde kendisinden nasıl bir çözümle bu işi tatlıya bağlarız diye beraber görüştük. Bu görüşmemiz neticesinde Hayrullah Bey, bizlerin yani Ümit abisi, Halil abisi ve bendenizin ricasını kırmadı. Bu konuda müdahil olmaktan imtina etti. Çocuğun yaptığı suç neyse adli yönden ne ceza görecekse o ayrı bir konudur. Çocuğun ailesi çok yakından tanıdığımız insanlardır. Yani gerek Kamil Bey gerek Rıdvan Bey. Bu konuda biz, Hayrullah beyden anlayışta bulunmasını rica ettik. Kendiside bizi kırmayıp ricamızı kabul ettiler. İnşallah bu olayı böyle kendisi affederek, kendi büyüklüğüne sığınarak böylece çözmeye karar verdik. Ama adli uygulama ne olacaktır onu bilmiyoruz. Biz, Hayrullah beyden devam etmekte olan davaya müdahil olmamasını rica ettik. Allah razı olsun ki, o da bizleri kırmadı.”diye konuştu.

SOLMAZ: MANİSA’NIN DEĞERLİ İNSANLARININ RİCASINI REDDETMEK MÜMKÜN DEĞİL

Manisa İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz ise yaptığı açıklamada, “Hatırlanması bile insanı rahatsız eden bir hadiseyi konuşmak için büyüklerimiz aynı zamanda dostlarımız ziyarete geldiler. Bizim hiç kimseye kan davasına kin gütmeye ihtiyacımız yok. Fakat belirli bir sürenin de geçmesi lazımdı. Bu sürenin ise iki sebepten dolayı geçmesi lazımdı. Birincisi, bizim psikolojimizin rahatlaması ve normalleşmesi, ikincisi ise bu konu ile ilgili bu şehirde sevenimiz olduğu kadar sevmeyenimizde var, iyi yerlere gelmemizi isteyenler kadar istemeyen insanlarımızda var. Bu süre içerisinde bu hadise ile ilgili dedikodu, gıybet üretenlerin tamamının söyleyecekleri ne varsa söylemesi ve işin hakikatinin ortaya çıkması gerekiyordu. Dostlarımızda hepsi sevdiğimiz insanlar. Manisa’ya kendi dönemlerinde büyük hizmetler etmiş insanlar. Açıkçası bu suçlunun babası Kamil beyde bizim eski dostumuz. Aile olarak bildiğimiz insanlar. Fakat pek çok dedikodular ürettiler pek çok şeyler ürettiler, en sonunda görüldü ki bu bir cahilin cahilce hareketinden başka bir şeyin olmadığıdır. Bizim bu noktada şikâyetçi olmamızın davaya büyük bir etkisi olmayacağı gibi en azından bir husumetin kalkması adına bu şikâyetten vazgeçmemizi arzu ettiler. Manisa’nın böylesi kıymetli insanlarını reddetmekte mümkün değildi. Biz kendisini artık Allah’a ve kanuna havale ediyoruz. Hayatımızda bu dönemi biran önce unutarak, çoluk çocuğumuzla birlikte dedelerimizin babalarımızın yaşadığı bu şehirde çocuklarımızın da huzur içinde yaşamasını isteyen bir insan olarak bu işi artık Manisa tarihinin sayfaları arasından kaldırmak istiyorum.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.