HAYRULLAH SOLMAZ ENGELLİLER İÇİN YAZDI

Toplumumuz içerisinde özel bir yeri olan engelli vatandaşlarınızın ihtiyaçları ve taleplerini yerine getirmek biz yöneticilerin öncelikleri arasında yer almalıdır. Bizlerin yapacağı hizmetler arasında engelli vatandaşlarımızın hayatlarının kolaylaştırmak ve onların hayata adaptasyonu sağlamak tüm projelerimizde yer almalıdır.

HAYRULLAH SOLMAZ ENGELLİLER İÇİN YAZDI

HAYRULLAH SOLMAZ ENGELLİLER İÇİN YAZDI 
 
Toplumumuz içerisinde özel bir yeri olan engelli vatandaşlarınızın ihtiyaçları ve taleplerini yerine getirmek biz yöneticilerin öncelikleri arasında yer almalıdır. Bizlerin yapacağı hizmetler arasında engelli vatandaşlarımızın hayatlarının kolaylaştırmak ve onların hayata adaptasyonu sağlamak tüm projelerimizde yer almalıdır.
 
Bilindiği gibi hükümetimiz 2002 yılında göreve geldiğinden bu yana engelli vatandaşlarımız için yaptığı çalışmalarda hayat şartlarının daha da iyileştirilmesi için gereken adımları atmıştır. Bu konuda yapılan çalışmalar hala devam etmektedir.
 
Biz yerel yöneticilerde hükümetimizin yaptıklarına paralel olarak bulunduğumuz illerde yaptığımız çalışmalarla onlara destek olmalıyız ve bu konuda da desteklerimizi de yapıyoruz. Manisa kamu oyununda bildiği gibi il genel meclisi olarak görevde bulunduğumuz süre içerisinde engelli kardeşlerimize eşit mesafede yaklaşarak o kardeşlerimizin hayatlarının dahada yaşanır bi hale gelmelerine yardımcı oluyoruz.
 
Bu güne kadar bu milletin parasıyla onlar için aldığımız yaklaşık 600 adet akülü tekerlekli sandalye sayesinde o kardeşlerimizin hayat içerisindeki yerlerini almalarına yardımcı olduk. Onların evde kapalı kalmamaları için bu tür çalışmalarımızı görevde odluğumuz süre içerisinde yapmaya devam edeceğiz.
 
Akülü tekerlekli sandalye ile bedensel engeli olan kardeşlerimizin hayatlarının kolylaşmasının yanı sırada görme engelli kardeşlerimiz içinde yaptığımız çalışmalarda onların bilgisayar kullanımlarını sağlamak amacıyla özel donanımlı bilgisayarlar alarak dijital dünya ile bağlantılı olmalarını ve hayatın ilerleyen teknolojisine uyum sağlamalarına yardımcı olduk.
Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi göreve geldiğimiz günden bu güne “Kimsesizlerin kimsesi olmak için” çalışmaya devam ediyoruz bu görevimizi sonuna kadarda sürdüreceğiz.Bu şuurla, engelli kardeşlerimizi ötekileştiren, toplumun dışına iten, onları eve hapseden çağ dışı anlayışı reddederek, pozitif ayrımcılık ilkesini hayata geçirdik; bu ilkeyi hükümetimiz nezdinde  anayasa ile güvence altına alarak bu alanda bir zihniyet devrimi ve hukuk devrimi gerçekleştirdik.

Hükümetimizin yaptığı en önemli çalışmalar arasında da engelli kardeşlerimizin hayatlarını idame ettirmeleri için onlara maaş bağlamak oldu. Bu sayede kendi ihtiyaçlarını da kimseye muhtaç olmadan karşılamalarına yardımcı olduk. Aynı zamanda da bakıma muhtaç olan kardeşlerimiz içinde evde bakım aylığı adı altında evinde bakan yakınına maaş bağlanarak onlarında yükünü bi nebzede olsa azaltmak için çalışmalar yaptık.
 
İnanıyorum ki, önümüzdeki dönemde, sivil toplum kuruluşlarımızla el ele vererek, engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştıracak çok daha büyük adımlar atılabilecek, sunulan
destekler artarak devam edecektir.

Toplumumuzun en hassas meselelerinden biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili meselelerdeki duyarlılığın artmasına vesile olması dileğiyle, Engelliler Haftası’nı kutluyorum
Tüm engelli kardeşlerimizi ve ailelerini sevgiyle kucaklıyorum.

İGM Başkanı Hayrullah Solmaz
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.