banner278

HAİN SALDIRIYA MANİSA'DAN İLK TEPKİ!

Dağlıca kesimindeki birliklere bu sabah ağır silahlarla saldıran PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 8 asker şehit oldu, 16 asker yaralandı. Manisa Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş, "Artık söz bitti eylem gerekiyor." dedi.

banner292
HAİN SALDIRIYA MANİSA'DAN İLK TEPKİ!

HAİN SALDIRIYA MANİSA'DAN İLK TEPKİ!

Dağlıca kesimindeki birliklere bu sabah ağır silahlarla saldıran PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 8 asker şehit oldu, 16 asker yaralandı. Manisa Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş, “Artık söz bitti eylem gerekiyor.” dedi.

Derecik İç Güvenlik Tabur Komutanlığı'na bağlı sınırın sıfır noktasındaki üs bölgelerine Irak topraklarından sızan teröristler saat 05.00 sıralarında üç noktadan ağır silahlarla saldırdı.
 
Teröristlere askerler anında karşılık verdi. Teröristlerin açtığı ilk ateşle 8 asker şehit oldu, 16 asker yaralandı.
 
Hakkari Valisi, Orhan Alimoğlu, çatışmada 8 askerin şehit olduğunu, 10 teröristin öldürüldüğünü açıkladı. 

Bölgeye havadan ve karadan takviye birlikler sevk edilirken teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışmanın aralıklarla devam ettiği belirtildi. Şemdinli ve yakındaki birliklerden çatışmanın olduğu sınır bölgesine ambulans ve asker gönderildi.  

Dağlıca'da 21 Ekim 2007 günü yine Irak topraklarından sızan PKK’lıları 7 koldan saldırısı üzerine çıkan çatışmalarda 12 asker şehit olmuş, 16 asker yaralanmıştı. 8 asker de teröristlerce kaçırılmıştı. Çatışmalarda 32 terörist ölü ele geçirilmişti. 
 
GENELKURMAY BAŞKANI VE KOMUTANLAR HAKKARİ’YE GİTTİ
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Hakkari’de 8 askerin şehit olduğu ve 16 askerin yaralandığı PKK saldırısı nedeniyle, Konya’daki 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’nda gerçekleşen akrobasi timi Türk Yıldızları’nın 20’nci kuruluş yıldönümü kutlama programı ve Anadolu Kartalı tatbikanının ’Seçkin Gözlemci Günü’ programını iptal etti. Genelkurmay Başkanı Özel ve komutanlar Hakari’ye gitti.
Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten, Türk Yıldızları’nın 20’nci kuruluş yıldönümünde yaptığı konuşmada, Hakkari’deki çatışmada şehit düşen askerlere rahmet, ailelerine başsağlığı diledi. Orgeneral Erten, Konya’da gerçekleşen programa katılmaları planlanan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu’nun, 8 askerin şehit düştüğü Hakkari’ye hareket ettiklerini söyledi.

GÜL: "TÜRKİYE TERÖRÜ BİTİRMEYE KARARLI"
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dağlıca'da 8 askerin şehit olduğu saldırıyı lanetlediğini belirterek, “Türkiye, ülkenin bölünmez bütünlüğünden, devlet otoritesinden ve hukukun üstünlüğünden asla taviz vermeden, kalıcı bir şekilde terör sorununu bitirmeye kararlıdır. Terörle mücadele, bu mücadelenin gerektirdiği araç ve yöntemlerle, bütün imkanlar seferber edilerek, en güçlü şekilde devam ettirilecektir” değerlendirmesinde bulundu.

MANİSA’DAN İLK TEPKİ
Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş, “Artık söz bitti eylem gerekiyor.” dedi.  “Canlarımız gitti” diyerek sözlerini sürdüren Taydaş, “Devamlı da gidiyor. Bunlardan büyük üzüntü duyuyoruz. 3.saldırı olduğunu düşündüğümüzde gerekli tedbirler demekki alınmamış. 33 yıldır terör meselesi sürmekte. Artık olaylara sadece silahlı kuvvetler penceresinden bakmamak lazım. Herkesin elini taşın altına koyması lazım.  Çünkü hiçbir şey değişmedi. Hala şehitler gelmeye devam ediyor. 1-2 şehit geldiğinde artık herkes kanıksamış, önemsemiyor. Ne zaman 8-9 şehit olsa hemen kriz masası oluşturuluyor. Hemen açıklamalar yapılıyor, Genel Kurmay Başkanı ve kuvvet komutanları bölgeye gidiyor. Gitseler ne olacak. Bu meselenin geçmişteki gibi çözülmesi imkansız.  Bunlar havasi nutuklar. Günü geçirmek için laflar söylenmesin.

BU GİDİŞATTAN MEMNUN DEĞİLİZ
Gidişatın iyi olmadığını vurgulayan Taydaş, “Tam anlamıyla bir çözüm istiyoruz. Bu teröristlerin istediği olsun anlamına gelmesin. Çünkü terör ve terör yanlıları bölünmek istiyor. Bugün BDP resmen PKK’yı destekliyor. Bunlar fikir özgürlüğü oluyor. Bunu kabul edemeyiz. Ha askerimize sıkmışlar ha PKK ‘yı savunmuşlar. Farkı yok. İnsan hayatına kıymak özgürlükle ilişkilendirilebilir mi? Artık tam anlamıyla çözüm istiyoruz. Sıkıldık artık. Telaffuz bile etmek istemediğimiz şeyler var. Bu kaybedilen değerleri arayabiliriz. Artık söz bitti eylem gerekiyor” diye konuştu. 

MEMUR-SEN MANİSA İL TEMSİLCİSİ YÜKSEL ÜLKER:
''Toplumsal barışın sağlanması, terör sorununun çözümü adına ne zaman güçlü bir irade ortaya çıksa, terör kanlı yüzünü gösteriyor''
Memur Sendikaları Konfederasyonu Manisa İl Temsilcisi Yüksel Ülker, ''Toplumsal barışın sağlanması, terör sorununun çözümü adına ne zaman güçlü bir irade ortaya çıksa, terör kanlı yüzünü gösteriyor'' dedi.
Ülker yaptığı yazılı açıklama ile, Yüksekova Yeşiltaş Karakolu'na yönelik saldırıda teröristlerle çıkan çatışmada 8 askerin şehit olması ve 16 askerin de yaralanması dolayısıyla derin bir üzüntü yaşadığını bildirdi.
Terör saldırılarını kınadıklarını belirten Ülker, "Vatanımızın yılmaz savunucuları olan askerlerimize, polisimize, genç yaşlı demeden sivillere saldıran eli kanlı, gözü dönmüş caniler bilmeliler ki terörle hiç bir yere gelinemez. Bebek katili caniler yaptıklarının hesabını er ya da geç vereceklerdir. VAtanımıza, canımıza, birliğimize ve dirliğimize kast eden dış destekli bu caniler, milletimizin sarsılmaz birlikteliği karşısında hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklar'' ifadelerini kullandı.
Toplumsal barışın pekiştirilmesi, sorunların çözülmesi, huzur ve sükunetin hakim olması, anaların artık ağlamaması için bir takım gayretlerin olduğunu, TBMM çatısı altında rakip siyasi partilerin bile bir araya gelmeye başladığını hatırlatan Ülker, bu iradeyi zaafa uğratmak isteyenlerin insanlık dışı eylemlere başvurduğunu kaydetti.
Ülker şunları ifade etti: "Toplumsal barışın sağlanması, terör sorununun çözümü adına ne zaman güçlü bir irade ortaya çıksa, terör kanlı yüzünü gösteriyor. Türkiye Cumhuriyeti, hükümeti ile siyasi partileri ile tüm kurum ve kuruluşları ile terörü bitirme konusunda tam bir kararlılık ortaya koymuştur. Terör sorununun Türkiye'de kalıcı bir şekilde kökünün kazınacağına inanıyoruz. İşte tam da böylesine bir ortamda ortamı sisli havaya çevirmek isteyenler milletimizin ışığında boğulacaklardır. Milletimiz teröre pirim vermemekte, terör saldırılarını lanetlemektedir. Her törör saldırısı aziz milletimizi birbirine daha sıkı şekilde kenetlemektedir. Bu ülke toprakları üzerinde plan yapanlar, bu vatanı bölmeye çalışan hainler milletimizin bu asil ve kararlı duruşu karşısında ne yapacağını bilemez bir duruma düşmüşlerdir. Bu vesileyle, ülkemizin birliği, bütünlüğü ve güvenliği için canları pahasına görev yapan güvenlik kuvvetlerimize takdirlerimizi ifade ediyor, şehitlerimizin ailelerinin acısını yürekten paylaşıyorum. Tüm yaralı askerlerimize de Cenab-ı Allahtan acil şifalar diliyorum''

TÜRK METAL’DEN TERÖRE LANET
Türk Metal Sendikası Manisa 1 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Özben şu açıklamayı yaptı: “Bugün Türkiye yine şehit haberleriyle kan ağlamaktadır. Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin Dağlıca kesimindeki birliklere bu sabah ağır silahlarla yapılan saldırı sonucunda 8 askerimizin şehit olması ve 16 askerimizin yaralanması teşkilatımızda büyük bir üzüntüye neden olmuştur.
Önceki gün Hatay’ın Belen ilçesi Mazıcak Deresi mevkiinde güvenlik güçleri ile terör örgütü arasında çıkan çatışmada ise Jandarma Komando Er Doğukan Şit şehit olmuştur.
Terör bir insanlık suçudur ve terör örgütünün yaptığı her saldırı TÜRK METAL tarafından, milletimiz tarafından nefretle lanetlenmektedir.
Bizim, şer odaklarının ve onlara destek veren güçlerin milletimizin ve devletimizin güçlü iradesi karşısında yok olup gideceklerine olan inancımız tamdır.
Biliyoruz ki, bu terör belasının üzerinden hep birlikte geleceğiz. Millet olarak kardeşlik, barış içinde kucaklaşacağız.
Dileğimiz terör sorununun çözümü için Meclis çatısı altında başlatılan diyalog zemininin TBMM’de grubu olan tüm siyasi partilerin katılımıyla sürdürülmesidir.
Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”


 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.