GEZİ PARKI AJANLARI KİM?

CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, "Gezi parkı eylemcilerini yönlendiren dış güçler, eylem alanında cirit atan ajanlar, casusular, provokatörlerden bahseden Hükümetten bunları ispatlamasını bekliyoruz." dedi.

GEZİ PARKI AJANLARI KİM?

GEZİ PARKI AJANLARI KİM?

CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, “Gezi parkı eylemcilerini yönlendiren dış güçler, eylem alanında cirit atan ajanlar, casusular, provokatörlerden bahseden Hükümetten bunları ispatlamasını bekliyoruz.” dedi.     

Hasan Ören konuyla ilgili meclise önerge verdi. Ören’in açıklamaları ve önergesi şöyle:  “Gezi parkı eylemlerini, gençlerin haklı direnişini karalamak için yandaş basın Başbakanın ağzından çıkan yalanlara bile manşetten yer vermektedir. Ama bu yalanlar toplum nezdinde itibar görmediği için Başbakan daha da hırçınlaşmış, Camide bira içildiği, Türk Bayrağı yakıldığı yalanlarını her gün tekrarlar olmuştur. Bununla yetinilmemiş faiz lobisi ve dış güçler yalanları ortaya atılmıştır.  

Gezi parkı eylemcilerini yönlendiren dış güçler, eylem alanında cirit atan ajanlar, casusular, provokatörlerden bahseden Hükümetten bunları ispatlamasını bekliyoruz.   

Gezi parkı eylemlerinde Başbakan Erdoğan’ın sık sık dile getirdiği dış güçlerin kim olduğunu, yakalandı denilen ajanların, casusların, yabancı istihbarat elemanlarının da kimliklerini herkes merak ediyor. 

CHP Manisa Milletvekili olarak bu ajanların kim olduklarını hangi ülkeler için çalıştıklarını Başbakanın açıklaması için bir soru önergesi verdim. Gelecek cevabı tahmin ediyorum böyle birilerinin olmadığı söylenecek. Yalan haberleri yandaş medyanın yüzü kızarmayacak penguen haberlerine devam edecektir. 

Çarşı grubuna yapılan gözaltı ve tutuklamalar karalama kampanyasının bir parçasıdır. Soruşturmayı Ergenekon savcısı yürüttüğü için aramalarda UÇAKSAVAR mermisi çıkması normaldir. Sonrasını herkes biliyor Anayasal düzeni değiştirmekten, yasadışı örgüt kurmaktan yüksek cezalar istenecektir. Taraftar gurubu ÇARŞI’dan silahlı bir terör örgütü çıkarmak, Ergenekon savcısı için zor olacaktır. Ülkemizdeki siyasallaşmış hukuk garabetleri bizi şaşırtmıyor. Bağımsızlığını yitiren yargı, tamamen siyasallaşmış ve AKP’nin emriyle çalışmaktadır. Bağımsız yargıdan taviz vermeyen ülkenin değerli Yargıçları, Savcıları ve Avukatlarının bunlara gerekli hukuk dersini mutlaka vereceğine de yürekten inanıyorum.  

Bu eylemlerle gençler ve geniş halk kesimleri ülkedeki baskılara, adaletsizliğe, yolsuzluklara ve ayrımcılığa karşı tek yumruk olarak tavrını ortaya koymuştur. Çevreci bir eylem olarak başlayan Gezi Parkı direnişleri ve duruşları, artık bir demokrasi ve özgürlük eylemidir. Polis şiddeti ile büyüyen eylemlerde dış güç, ajan ve provokatör aramaya gerek yoktur. Tek sorumlu vardır, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dır.  

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

30 Mayıs 2013 tarihinde polisin Gezi Parkında eylem yapanlara karşı giriştiği şiddet üzerine başlayan ve ülkenin her tarafına yayılan protestolar artarak devam etmektedir. Bu eylemlerde 4 yurttaş hayatını kaybetmiş çok sayıda genç yaralanmış ve binlercesi gözaltına alınmıştır. 

Hükümet ve bazı basın yayın organları tarafından gençliğin bu haklı eylemlerini karalamak için sürekli dış güçler vurgusu yapılmakta, yabancıların eylemleri provake ettiği iddiası gündeme getirilmektedir. 

Ankara ve İstanbul’da eylemlerde yabancıların gözaltına alındıkları, bu kişilerin, ajan, casus, provakatör ve başka ülkelerin istihbarat elemanları oldukları haberleri her gün basında yer almaktadır. Taksim civarında her görülen yabancı gazeteci, fotoğrafçı ve turist ajan ve provakatör damgası yemektedir. Fakat gözaltına alındığı iddia edilen bu kişilerin akıbetleri ile ilgili herhangi bir bilgi kamuoyu ile paylaşılmamıştır. 

Bu nedenle; 

Taksim Gezi Parkı eylemlerinde etkisi olduğu iddia edilen dış güçler nelerdir? Dış güçler olarak kastedilen ülkeler ve kurumlar hangileridir? 

Ülkenin her tarafına yayılan bu eylemlerde provakatör, ajan, casus ve yabancı ülkelerin istihbarat görevlisi olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan kişilerin sayısı kaçtır?  

Bu kişiler hangi ülkelerin vatandaşlarıdır ve isimleri nedir?

Gezi eylemlerinde provakatörlük, ajanlık yaptıkları gerekçesiyle sınır dışı edilen yabancı uyruklu var mıdır? Hangi ülkelerin vatandaşlarıdır, İsimleri nedir?

Haklarında yapılan soruşturma sonucunda yabancı ülkeler adına çalıştıkları ajan ve casus oldukları ispatlananlar var mıdır, bu kişiler hangi ülkeler adına çalışmaktadırlar, isimleri nedir? 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.