banner278

GERÇEK BİR 'TAM GÜN ÇALIŞMA SİSTEMİ' NASIL KURULUR

Demokrat Parti İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Kıcıroğlu, Tıp bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı, sağlıkta yaşanan aksaklıklara dikkat çekti.

banner292
GERÇEK BİR 'TAM GÜN ÇALIŞMA SİSTEMİ' NASIL KURULUR

GERÇEK BİR ‘TAM GÜN ÇALIŞMA SİSTEMİ’ NASIL KURULUR?

Demokrat Parti İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Kıcıroğlu, Tıp bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı, sağlıkta yaşanan aksaklıklara dikkat çekti.

Demokrat Parti İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Kıcıroğlu’nun açıklaması şöyle:  “Türkiye’miz bunalımlı bir süreçten geçiyor. Ne acıdır ki, yapay gündem maddeleri oluşturularak karartılan bu sürecin yol açtığı yıkım, yapay gerginlik ve gerilim konularının gölgesinde bırakılarak, adeta örtülüyor. Demokratik kamuoyunun gözünden ve tartışma alanından kaçırılıyor.

Genelde sağlık sistemimizin, özelde ise siz değerli Türk Hekimlerinin ve tüm sağlık çalışanlarının içine sürüklendiği sorunlu ve kusurlu yeni yapılanmalar, işte o yeterince tartışılamayan, bir oldu bittiye getirilen yıkım alanlarından bir tanesidir.

AKP iktidarı, hemen her konuya olduğu gibi, odağında insan yaşamı bulunan sağlık konusuna da sorunların taraflarını, bilenlerini ve uzmanlarını yok sayan ‘ben yaptım oldu’cu bir anlayışla yaklaşmaktan çekinmedi. Bilgiyi, bilimi, demokratik tartışma ve katılım anlayışını dışlayan bu tutumun ürünü olan bu ‘Tam Gün Yasası’ kanımca, tam bir dayatmacılık örneğidir. Bilim ve uzmanlık dünyasına olduğu kadar, Anayasa’mızın pek çok maddesine karşı da açık bir meydan okumadır.

Türk sağlık dünyasının sağlıklı işlemesine yarayacak gerçek bir ‘Tam Gün Çalışma Sistemi’ kurmaktan uzaktır. Hekimlerimiz ve sağlık çalışanları açısından güvenceli bir özlük hakkı kazanımı getirmemesi, hekim emeğini daha iyi değerlendirecek, temel ücrete yönelik bir düzenleme oluşturmaması bir yana, bu sistem ve uygulama, Türk hekimliğinin övüncü ve onuru olan nitelikli eğitim ve nitelikli sağlık hizmeti üretimini de tümüyle olanaksız hale getirecektir.

Yanlışların ve sorunların demokratik siyasetle giderilip çözüleceğine olan inanç ve kararlılığımızı bir kez daha ifade etmekteyiz

Bilindiği üzere, ülkemizde modern Tıp Eğitimi 14 Mart 1827 tarihinde başladı. Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda, İstanbul işgal altındayken işgal kuvvetlerine karşı tepki olsun diye 1919 yılının 14 Mart gününü, yani modern tıp eğitiminin başlama gününü Tıp Bayramı olarak kutlayan soylu, yüce, şanlı mazinizi oluşturan Tıp öğrencileri ile onlara katılmak suretiyle destek veren hocalarını rahmetle, şükranla ve gururla anıyoruz.

Tıbba kattığınız yüksek standartlarla ve özverili çalışmalarınızla, insanlarımızın dertlerine derman olduğunuz gibi, ülkemizin karanlık günlerinde geleneğinizin katkısıyla meşalenizin parlayacağına olan inancımı 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle belirtmek istiyorum.”İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.