GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Salihli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısında konuşan Manisa İl Müdürü Mehmet Uçak, Türkiye genelinde katılımın en yoğun olduğu illerden olan Manisa beşinci dönem seyyahlarını proje kapsamında yer alan İstanbul, Ankara, Bursa ve Çanakkale' ye uğurlamanın heyecanını yaşadığını söyledi.

GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ

GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Salihli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısında konuşan Manisa İl Müdürü Mehmet Uçak, Türkiye genelinde katılımın en yoğun olduğu illerden olan Manisa beşinci dönem seyyahlarını proje kapsamında yer alan İstanbul, Ankara, Bursa ve Çanakkale’ ye uğurlamanın heyecanını yaşadığını söyledi.

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ülke genelinde uygulamaya geçirdiği gençlik projesi “Seyyah - Ulu Çınarların İzinde” beşinci dönem seyyahlarını uğurladıklarını belirten İl Müdürü Mehmet Uçak,”Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türkiye genelinde uygulamaya geçirdiği 14 - 24 yaş arası gençlerimize yönelik projesi “Seyyah- Ulu Çınarın İzinde” beşinci dönem seyyahlarını, proje kapsamında yer alan İstanbul, Ankara, Bursa ve Çanakkale’ ye uğurladık” dedi.
İl Müdürü Mehmet Uçak konuşmasının devamında “Bilindiği üzere “seyyah” kelimesi gezgin anlamına gelmektedir. Gezmek; gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerinde, toplumsal ilişkilerini artırmalarında, kendilerini ifade etmelerinde, özgüvenlerinin gelişmesinde ve vizyon kazanmalarında en etkili yollardan biridir. Gezmek, eğlenerek öğrenmeyi sağlayan bir etkinliktir. Örneğin İstanbul’ a giden seyyahlarımız, gezdiği yerlerde şehzadeler şehri Manisa’ dan geldiğini, II. Murat, Fatih Sultan Mehmet, Kanunu Sultan Süleyman, II. Selim, III. Murat, III. Mehmet ve I. Mustafa gibi daha sonra Osmanlı tahtına oturmuş padişahların da içinde olduğu 16 şehzademizin Manisa’da sancakbeyliği görevinde bulunduğu ve Fatih Sultan Mehmet’ in İstanbul’ un fethinin planlarını Manisa’ da yaptığını anlattılar “dedi.
EFELER GENÇLİK TRENİ 2.TURUNA BAŞLADI
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı iş birliğiyle hayata geçirilen ve 19-29 yaş aralığında, 7 farklı bölgede dönemler halinde toplam 2.000 gencin seyahat etmesini sağlayacak "Efeler Gençlik Treni" 2.turuna başladığını belirten İl Müdürü Mehmet Uçak,” İzmir Alsancak Garından hareket eden “Efeler Gençlik Treni” proje kapsamında yola çıkarak 2. dönem turuna Manisalı gençlerimizi de alarak başladı. Bir atasözümüz vardır, çok gezen mi bilir? Yoksa çok okuyan mı? Biz işimizi şansa bırakmadan, hem okuyalım hem gezelim. Gençlerin seyahat etmeleri, yeni arkadaşlıklar edinmesi, ülkemizin doğal, tarihi güzelliklerini yerinde görmesi olan ve ilk defa bu yıl gerçekleştirilen bir projedir. 29 Haziran-19 Temmuz tarihleri arasında, gençlerin seyahat etmeleri, akranlarıyla tanışmaları ve kaynaşmaları ve ülkemizin doğal ve tarihi güzelliklerini yerinde görmeleri amacıyla, 7 hat üzerinde, 6 farklı trenle, 19-29 yaşlarındaki yaklaşık 2000 gencin katılımıyla gerçekleştirilecek "bir trenle hareketlilik" projesidir. Proje Kapsamında, Efeler Gençlik Treni, İzmir, Konya, Ankara, Eskişehir, İzmir. Fırat Gençlik Treni Elazığ, Divriği, Sivas, Kayseri, Adana, Elazığ. Çukurova Gençlik Treni Mersin, Adana, Divriği, Sivas, Kayseri, Mersin. Kafkas Gençlik Treni Kars, Erzurum, Samsun, Amasya, Divriği, Kars. Karaelmas Gençlik Treni Zonguldak, Kayseri, Divriği, Sivas, Ankara, Zonguldak. Şahinbey Gençlik Treni Gaziantep, Divriği, Sivas, Kayseri, Adana, Gaziantep. İstiklal Gençlik Treni Samsun, Amasya, Sivas, Kayseri, Ankara, Samsun Güzergahlarının kullanılması planlandı. Gençlik Treni hareketlilik projesinin organizasyonu Bakanlığımızca gerçekleştirilmekte olup, katılımcıların seyahat süresince tüm giderleri Bakanlığımız tarafından karşılanmaktadır” dedi .
Salihli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Lokali'nde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Manisa Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Mehmet Uçak, Ak Parti İlçe Başkanı Hüsnü Tuğrul ve yönetim kurulu üyeleri ve gençler katıldı.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.