GENÇLERE AB'YE AÇILMA FIRSATI!

Manisa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü AB Projeleri ve Dış İlişkiler Birimi, gençler için Avrupa Fırsatları kapısını sonuna kadar araladı. Arnavutluk'ta yapılan son etkinlikte, azınlıklar sorununun çözümüne yönelik 7 günlük bir eğitim kursu düzenlendi.

GENÇLERE AB'YE AÇILMA FIRSATI!

GENÇLERE AB’YE AÇILMA FIRSATI!

Manisa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü AB Projeleri ve Dış İlişkiler Birimi, gençler için Avrupa Fırsatları kapısını sonuna kadar araladı. Arnavutluk’ta yapılan son etkinlikte, azınlıklar sorununun çözümüne yönelik 7 günlük bir eğitim kursu düzenlendi. Son aylarda gerçekleştirdiği projelerle adından söz ettirmeye başlayan birim, Romanya’da gerçekleştirilen “Gelişim” adlı gençlik değişimi projesi ve Makedonya’da yapılan “Takım Çalışması İdeal Çalışmayı Getirir” isimli eğitim kursundan sonra ülkemizi ve belediyemizi bu sefer de Arnavutlukta temsil etmenin mutluluğunu yaşıyor. Birim Koordinatörlüğü’nden konuyla ilgili şu açıklama yapıldı: “Arnavutluk Toplum Gelişim Merkezi tarafından 2–9 Temmuz 2011 tarihleri arasında Arnavutluğun Vlora kentinde "Mutual Dialogue for Minority Inclusion” isimli azınlıkların dâhil edildiği, azınlıklar sorununun çözümüne yönelik 7 günlük bir eğitim kursu düzenlenmiştir. Türkiye’den Manisa Belediyesi Gençlik Merkezinin Gençlik çalışanlarının katıldığı eğitim kursuna Avrupa ve Güney doğu Avrupa’dan gelen (Arnavutluk, Yunanistan, Slovenya, Romanya, Kosova, Makedonya, Türkiye, Sırbistan, Litvanya ve İtalya) 22 gençlik çalışanı katıldı. Azınlıkların, özellikle azınlık gençlerin sosyal hayata dâhil edilmeleri, çoğunluk ile azınlık arasında diyalog sağlamada hangi araçların kullanılması gerektiğine yönelik verimli çalışmalar gerçekleştirilip; gençler hem bu soruna yönelik ortak bir fikir üretme çabasına girmişler; verilen eğitimle bu konuya nasıl yaklaşacaklarını öğrenmişlerdir. Eğitim süresi içerisinde katılımcı ülkeler kültür geceleri düzenleyerek farklı kültürleri tanıma fırsatı bulmuşlardır. Projede ülkemizi Manisa Belediyesi Gençlik Merkezi çalışanı Ahmet KAŞ ve Gençlik Merkezi gönüllüsü Ayça DİNÇEL temsil etmişlerdir.” Avrupa fırsatlarından yararlanmak, bilgi almak, gençlik projelerinde yer almak Avrupa Gönüllü Hizmeti’nden faydalanmak isteyen her genç için mutlaka ayıracak zamanlarının bulunduğunu bildiren birim çalışanları Bahar Balaban, Hasan Sezgin ve Zeynep Karaalp konuyla ilgilenen herkesi görüşmek ve isterlerse geçmiş projeler hakkında bilgi almak üzere Manisa Belediyesi Gençlik Merkezi’ne beklediklerini ilettiler. Özellikle 14 – 21 Mart 2011 tarihlerinde 4 ülke ortaklığında (Türkiye, Romanya, Portekiz, Hollanda) Manisa’da gerçekleşen Avrupa Komisyonu-Gençlik Programı-Eylem 1.1 Gençlik Değişimleri kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilip fonlanmış olan “Doğa son kozunu oynuyor! “ isimli  projemizin güncel ve son çıktısı olan, katılımcıların Küresel Isınma ve İklim Değişikliği üzerine ortaya koydukları tiyatro performansı cd’lerini de gençlik merkezimizden temin edilebileceğini bildirdiler.  

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.