ESNAFA YAPILANDIRMA MÜJDESİ!

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nden kredi çekip ödeyemeyenlere yeniden yapılandırma fırsatı doğdu. Başkan Recep Çınar, 15 Nisan 2011 tarihinde kadar başvuran esnafların borçlarının yeniden yapılandırılacağını duyurdu.

ESNAFA YAPILANDIRMA MÜJDESİ!

ESNAFA YAPILANDIRMA MÜJDESİ!

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nden kredi çekip ödeyemeyenlere yeniden yapılandırma fırsatı doğdu. Başkan Recep Çınar, 15 Nisan 2011 tarihinde kadar başvuran esnafların borçlarının yeniden yapılandırılacağını duyurdu.   Konuyla ilgili olarak Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (MESKOP) Başkanı Recep Çınar bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya kooperatifin yönetim kurulu üyeleri Yusuf Enli, Adnan Çakmak ve MESKOP Müdürü Hasan Ak katıldı. BU FIRSAT KAÇMAZ Başkan Recep Çınar, 2008 yılında yaşana krizin ardından esnafın ciddi sıkıntılar yaşadığına dikkat çekerek, “Bugün hala onun etkileri sürüyor maalesef. 3 bin 500 ortağımız var. Takip oranımız geçtiğimiz eylül ayında yüzde 60’lara ulaşmıştı. Şuan bu rakam yüzde 38’e düştü. Torba Yasası kapsamında son yapılan bu düzenleme özellikle takipteki üyelerimiz,için çok güzel bir fırsattır” dedi.    Yapılan düzenlemeyle ilgili bilgiler veren Recep Çınar, “Merkez Birliğimizce Kooperatifimiz takibindeki ortaklardan 31.12.2010 Tarihine kadar alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin yeni bir düzenlenme başlatılmıştır. Esnaf - sanatkarlarımızın 15 Nisan 2011 tarihine kadar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne veya avukatlarına müracaat etmeleri gerekmektedir. Son defa ve çok avantajlı bu uygulamadan takipte borcu bulunan tüm ortaklarımız istifade etmelerini Önemle bekliyoruz. Hayırlı olmasını diliyoruz. Bu Uygulama Bilindiği üzere, Kamuoyunda Torba Yasa olarak adlandırılan” 6111 sayılı Bazı alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun “ 25.02.2011 tarih ve 27857 sayılı (1.Mükerrer) Resmi Gazetede Yayımlanarak yürürlüğü girmiştir. Kamuya olan Borçların yeniden yapılandırılması uygulamasına geçilmesinin ardından,Esnaf ve Sanatkarlarımızdan gelen yoğun talep ve beklentiler sonucu Yeniden yapılandırma çalışmaları başlatılmış ve 9.Mart.2011 tarihinde  Sonuçlanarak Teşkilatlarımıza duyurulmuştur.” dedi. UYGULAMA NASIL OLACAK ? Verilen bilgiye göre; 1- Ortaklardan yazılı talepte bulunulmasıyla birlikte; Takibe intikal eden tarihteki borç miktarının 1/3 (üçte biri) peşin kalanı iki aylık taksitte ödenmesi halinde Geçmişe dönük Gecikme faizi tahsil edilmeyecektir. 2- Takipteki borcunu bu yıl sonuna kadar taksit yaptırmak isteyenin borcuna Geçen süre için Yıllık % 5 gecikme faizi uygulanacaktır. Yıl sonuna kadar taksit süresince faiz uygulanmayacaktır. 3- Kredi takipteki borcunu 24 aya kadar taksitlendirme talep edilmesi halinde geçen süre için Yıllık % 12 gecikme faizi uygulanacaktır.Taksitlendirme süresince faizsiz taksitlendirilecektir.       

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.