banner278

ESNAF KARDEŞİM: BU FIRSAT KAÇMAZ!

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nden kredi çekip ödeyemeyenlere yeniden yapılandırma fırsatı doğdu. Başkan Recep Çınar, “Bu fırsat kaçmaz. Gelin borcunuzu yapılandırın” diyerek esnafa seslendi.

banner292
ESNAF KARDEŞİM: BU FIRSAT KAÇMAZ!

ESNAF KARDEŞİM: BU FIRSAT KAÇMAZ!

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nden kredi çekip ödeyemeyenlere yeniden yapılandırma fırsatı doğdu. Başkan Recep Çınar, “Bu fırsat kaçmaz. Gelin borcunuzu yapılandırın” diyerek esnafa seslendi.       Torba Yasası kapsamında hazırlanan yapılandırma paketiyle borcunu ödemekte güçlük çeken esnaf ve sanatkar için geri ödeme kolaylığı getirildi. Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (MESKOP) Başkanı Recep Çınar, yapılandırmanın detaylarıyla ilgili bilgiler verdi, borçlu esnaf ve sanatkarı MESKOP’a davet etti. 2008’DEKİ KRİZİN FATURASI BU! Başkan Recep Çınar, 2008 yılında yaşanan krizin ardından esnafın ciddi sıkıntılar yaşadığına dikkat çekerek, “Bugün hala onun etkileri sürüyor maalesef. 3 bin 500 ortağımız var. Takip oranımız geçtiğimiz Eylül ayında yüzde 60’lara ulaşmıştı. Şuan bu rakam yüzde 38’e düştü. Torba Yasası kapsamında son yapılan bu düzenleme özellikle takipteki üyelerimiz için çok güzel bir fırsattır” dedi. MUTLAKA BAŞVURUN    Yapılan düzenlemeyle ilgili bilgiler veren Recep Çınar, “Merkez Birliğimizce Kooperatifimiz takibindeki ortaklardan 31.12.2010 Tarihine kadar alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin yeni bir düzenlenme başlatılmıştır. Esnaf sanatkarlarımızın 15 Nisan 2011 tarihine kadar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne veya avukatlarına müracaat etmeleri gerekmektedir. Son defa ve çok avantajlı bu uygulamadan takipte borcu bulunan tüm ortaklarımızın istifade etmelerini önemle bekliyoruz. Hayırlı olmasını diliyoruz.” YARDIMCI OLMAYA HAZIRIZ MESKOP yönetimi ve personelinin tüm başvuruları kabul etmeye hazır olduğunu ifade eden Çınar, “Bu uygulama bilindiği üzere, kamuoyunda Torba Yasa olarak adlandırılıyor. 6111 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun “ 25.02.2011 tarih ve 27857 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğü girmiştir. Kamuya olan borçların yeniden yapılandırılması uygulamasına geçilmesinin ardından esnaf ve sanatkarlarımızdan gelen yoğun talep ve beklentiler sonucu yeniden yapılandırma çalışmaları başlatılmış ve 9 Mart 2011 tarihinde  sonuçlanarak teşkilatlarımıza duyurulmuştur.” dedi. UYGULAMA NASIL OLACAK? 1- Ortaklardan yazılı talepte bulunulmasıyla birlikte; Takibe intikal eden tarihteki borç miktarının 1/3 (üçte biri) peşin kalanı iki aylık taksitte ödenmesi halinde Geçmişe dönük Gecikme faizi tahsil edilmeyecektir. 2- Takipteki borcunu bu yılsonuna kadar taksit yaptırmak isteyenin borcuna geçen süre için yıllık % 5 gecikme faizi uygulanacaktır. Yıl sonuna kadar taksit süresince faiz uygulanmayacaktır. 3- Kredi takipteki borcunu 24 aya kadar taksitlendirme talep edilmesi halinde geçen süre için yıllık % 12 gecikme faizi uygulanacaktır. Taksitlendirme süresince faizsiz taksitlendirilecektir.  

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.