ERGÜN'DEN ÖZDAĞ'A TEŞEKKÜR

MHP eski İl Başkanı merhum Cemil Çöllü'nün anılması kapsamında Manolya Meydanı'ndaki lokma dökümüne katılan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Adalet ve Kalkınma Partisi Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ'ın çöp ile ilgili destek mesajına teşekkür eden Başkan Ergün, gazetecilerin sorusu üzerine bölge hastanesi konusunda da somut adımlar beklediklerini ifade etti.

ERGÜN'DEN ÖZDAĞ'A TEŞEKKÜR

ERGÜN’DEN ÖZDAĞ’A TEŞEKKÜR

MHP eski İl Başkanı merhum Cemil Çöllü’nün anılması kapsamında Manolya Meydanı’ndaki lokma dökümüne katılan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Adalet ve Kalkınma Partisi Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’ın çöp ile ilgili destek mesajına teşekkür eden Başkan Ergün, gazetecilerin sorusu üzerine bölge hastanesi konusunda da somut adımlar beklediklerini ifade etti. Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ilk olarak basın mensuplarının Adalet ve Kalkınma Partisi Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’ın çöp konusundaki destek mesajıyla ilgili soruları yanıtladı. Özdağ’a teşekkürlerini sunan Başkan Ergün, “Bu konuda göstermiş olduğu hassasiyete bir kez daha teşekkür etmek istiyorum Manisalılar adına. Geçtiğimiz hafta içerisinde ben bir öz olarak Sayın Valimizle beraber yaptığımız toplantıda da ifade ettiğim gibi, şuanda mevcut kurum görüşlerinin alınması kapsamında, Toprak Koruma Kurulu yarın toplantısını yapacak. Bütün kurum görüşleri de hayırlısıyla yarın itibariyle bitmiş olacak. Ön fizibilite hazırlıklarının şuanda startı verildi. Topografya çalışmaları şuanda yapılıyor. Tahmin ediyorum, önümüzdeki hafta içerisinde bu prosedürler tamamlandıktan sonra Bakanlık nezdinde hemen işlemimizi hayata geçireceğiz. Bu bağlamda Ankara’ya gitme noktasına ulaştığımızda, yani o safhaya geldiğimizde zaten bütün Manisa Milletvekillerini o konuda Ankara’da da ziyaret edeceğim. TBMM’yi ziyaret edeceğim. İlgili Bakanlık nezdinde hep beraber gerekirse, Manisa’nın bu çöplük sorununu, 35-40 senedir kanayan yarasını çözme noktasında kendilerinden destek isteyeceğiz. Uzunburun Köyü Sarıçam mevkii ile ilgili bütün prosedürler, girişimler ilgili Başkan Yardımcım ve müdürlük nezdinde yapılıyor. ÇED konusunda hızlı bir şekilde bu süreci geçeceğimizi düşünüyorum. Hedefimiz hızlı bir şekilde ihale sürecine geçmek” dedi. Gazeteciler Bölge Hastanesini Sordu Başkan Ergün daha sonra Bölge Hastanesi ile ilgili soruları da yanıtladı. Göreve geldikleri ilk günde bu konu ile ilgili eleştiri oklarının hedefine alındığını hatırlatan Başkan Ergün, şunları söyledi: “Belediye yeri vermiyor şekliyle davranışlara gidildi. Ama biz üzerimize düşen görevi 2010 yılının Eylül ve Ekim ayı içerisinde tapularını teslim etmek suretiyle bu işi çözdük. Biz Belediye Şantiyemizi o süreçten 4-5 ay sonra bitirdik ve 1 senedir, 1,5 senedir kullanıyoruz. Yani bu süreç aşağı yukarı 2 seneyi geçti. Hala hastanenin yapımıyla ilgili ihalenin ön elemeleri, ihale süreçleri tamamlanmadı. Bir an önce tabi Manisa’nın da bu hizmete kavuşması için Bakanlık nezdinde ilgili milletvekillerimiz, yine Manisa için elbirliği yaparak, bir an önce bunun hızlandırılması çalışmalarının takibini yapsınlar. Manisa da bir an önce bu 400 yataklı, şimdi 560 deniyor bu hastanenin yapımı noktasında takibini yaparlarsa Manisa bir an önce bu hastaneye de kavuşur. 400 veya 500 sonuç itibariyle hizmetin gelmesi önemli. Göreve geldiğimizden bu yana 3 sene oldu. Hala ortada bir şey yok.”

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.