banner278

ERGÜN: "HÜSEYİN TANRIVERDİ GALİBA KISKANDI"

Manisa Belediye Meclis Toplantısında konuşan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, geçtiğimiz günlerde Hüseyin Tanrıverdi'nin kendisine yönelik yapmış olduğu eleştirilere yanıt verdi. Ergün, "Hüseyin Bey'le çok iyi dostuz. Aramıza kimse giremez. Sanırım biraz kıskanmış. Gerekirse kendisini de ziyaret ederim" dedi. Toplantıda çöp bertaraf tesisi konusunda Ak Parti ile MHP birlikte Ankara'ya gitme kararı aldı.

banner292
ERGÜN:

ERGÜN: “HÜSEYİN TANRIVERDİ GALİBA KISKANDI”

Manisa Belediye Meclis Toplantısında konuşan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, geçtiğimiz günlerde Hüseyin Tanrıverdi’nin kendisine yönelik yapmış olduğu eleştirilere yanıt verdi. Ergün, “Hüseyin Bey’le çok iyi dostuz. Aramıza kimse giremez. Sanırım biraz kıskanmış. Gerekirse kendisini de ziyaret ederim” dedi. Toplantıda çöp bertaraf tesisi konusunda Ak Parti ile MHP birlikte Ankara’ya gitme kararı aldı.

Manisa’da Uzunburun mevkine yapılması planlanan çöp bertaraf tesisi ve mevcut atık su arıtma tesislerinim yanına yapılması planlanan yeni atık su arıtma tesisleri konusunda Ankara’da ilgili kuruluşlardan kredi alınması talebi mecliste görüşüldü. Toplantıda alışılmışın dışında diyaloglar ve ittifak sağlandı.

Toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa’ya yapılması planlanan bazı hizmetlerle ilgili Ankara’ya gönderilen dosyaların Hüseyin Tanrıverdi tarafından eleştirildiğini hatırlattı.

Ak Parti’nin bundan önceki dönemde belediyeyi yönettiğini ve çöp sorununu çözmediğini ifade eden Ergün, “5 yıl Manisa Belediyesini yönettiniz neden çöp problemini çözmediniz? 5 yılda işi çözmediniz şimdi ödünüz patlamış. Bu işler bakanlık nezdinde çözülür çözülür, çözülmez çözülmez. Biz bunları çözmek içine elimizden geleni yapıyoruz. İller Bankası veya Avrupa Yatırım Fonu verirse bu iş olur. Bu yatırımı buraya kadar getirdiysek kalan süre içinde önümüzdeki ay finans bacağını hallederek çöp sorunuyla birlikte bize destek olan veya olmayan herkesle birlikte tesislerin temelini atacağız. Bugüne kadar olanların yorumunu Manisalılara bırakıyorum. Kalmış 10 ay. Vatandaş neyin ne olduğunu görüyor, izliyor. Manisa halkının ne kadar duyarlı olduğunu geçen seçimler göstermiştir. Kimse vatandaşını cahil görmesin.” dedi.

Ak Parti gurubu adına söz alan Ömer Faruk Çelik, Ak Parti’nin Manisa’ya yapılacak hizmetlere partizanca yaklaşmadığını, aksine destek olduğunu ifade etti. Çelik şunları söyledi: “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızın Belediyeye göndermiş olduğu teşekkür belgesi bunun kanıtıdır. Sayın Başbakan Yardımcımızın vermiş olduğu destek bunun kanıtıdır. Siz bunu yaptığınız siz bunu yapmadınız polemiğe gireceğimiz yerler değil. Burası bunun yeri de değil. Sayın Tanrıverdi bir parti toplantısında açıkladı. Siz de buna cevabı parti toplantısında açıklarsanız daha olumlu olur.

VAR MISINIZ, YOKMUSUNUZ?

Sizinle birlikte Ankara’ya gidelim. Bizimle gelmeye var mısınız yok musunuz? Birlikte vekilleri de alarak ilgili kuruluşlara gidelim. 90 trilyonluk bir projeye gerekli parayı alalım beraber.

Yoksa biz de bu ziyaretleri de yaparız. Ama siz de gelirseniz daha anlamlı olur.

Sayın Tanrıverdi’yle dostluğumuz biliyorum çok da aranızda kalmak istemiyorum. Ayın 17’sinden sonra randevular alınır. Beraber Ankara’ya gideriz.”

HÜSEYN BEY KISKANDI GALİBA

Bu sözler üzerine tekrar söz alan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Hüseyin bey benim eski dostum aramıza kimse giremez. O laf çakıyor biraz da ben laf çakayım.” diye espri yaptı.

Ergün sözlerine şöyle devam etti: “Bu süreçte ben iki kez Ankara’ya gittim. İller Bankası ve Avrupa Yatırım Fonları ve Çevre Bakanlığıyla görüşmelerimi bizzat yaptım.

Bu görüşmeklerde aldığım sonuç, bir set duvarı çekilmiş durumda. Çayımızı içip teşekkür edip çıkıyoruz.

İlgili yerlere dosyayı bıraktım. Seçim sürecine girilmesi sebebiyle 90 milyon TL gibi bir meblanın kredi olarak çıkarılmayacağı bana açıkça söylendi.

Hüseyin Bey’in galiba kıskançlık krizi çıktı. İlle bana da gelsin diyor galiba. Gerekirse ona da giderim. Yarın randevu alınsın ben hemen atlar Ankara’ya giderim. Yeter ki Manisa adına adım atılsın. Bu nedenle Ak Parti gurubuyla birlikte Ankara’ya ilgili yerler ziyarete gitmeye hazırım” dedi.

Yapılan görüşmelerin ardından Manisa’da Uzunburun mevkine yapılması planlanan çöp bertaraf tesisi ve mevcut atık su arıtma tesislerinim yanına yapılması planlanan yeni atık su arıtma tesislerine 90 milyon TL kredi çıkarılması için Ankara’ya hep beraber ziyaretler yapılması kararlaştırıldı. Planlamaya göre Ak Parti grubu 17 Haziran’dan sonra randevuları alacak Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile Ak Parti gurubu Ankara’ya gidecekler.  

 

 

 

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.