banner278

ENGELSİZ BİR DÜNYA İÇİN BİLİŞİMDE ENGELLER KALDIRILACAK

Engelsiz Bilişim 2012 Sempozyumu tanıtımı Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü Senato Odası'nda düzenlenen basın toplantısıyla gerçekleştirildi.

banner292
ENGELSİZ BİR DÜNYA İÇİN BİLİŞİMDE ENGELLER KALDIRILACAK

ENGELSİZ BİR DÜNYA İÇİN BİLİŞİMDE ENGELLER KALDIRILACAK

Engelsiz Bilişim 2012 Sempozyumu tanıtımı Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü Senato Odası’nda düzenlenen basın toplantısıyla gerçekleştirildi.

Basın toplantısında, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu Koordinatörü Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mustafa Özhan Kalaç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Manisa İl Müdürü Murat Konan, Manisa Belediyesi Kültür Müdürü Yonca Ekmekçi ve Celal Bayar Üniversitesi Protokol Basın ve Halkla İşler Koordinatörü Zeynep Sülek tarafından basın mensuplarına sempozyum hakkında bilgilendirilmede bulunuldu.

Sekreteryası Celal Bayar Üniversitesi tarafından yürütülen Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu Koordinatörü Öğretim Görevlisi. Mustafa Özhan Kalaç konuşmasında “ ‘Engelsiz Bilişim 2012 Sempozyumu’ 5-7 Eylül 2012 tarihleri arasında Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu organizasyonuyla ve Manisa Valiliği, Celal Bayar Üniversitesi ve Manisa Belediyesi ev sahipliğiyle Manisa'da düzenlenecektir. Sempozyum, kurumların, akademisyenlerin, araştırmacıların yapmış oldukları çalışmaları ve tecrübeleri birbirleriyle paylaşmaları, bu alanda faaliyet gösteren firmaların hedefledikleri kitleye ulaşmaları, mevcut durumun ve sorunların tartışılması ve engellilere yönelik bilişim hizmetleri alanında ortak bir eylem planının ortaya çıkabilmesi bakımından büyük öneme sahiptir.” dedi.

Kalaç konuşmasına şu şekilde devam etti: “Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli’nin onursal eş başkanlıklarını yaptıkları sempozyum düzenleme kurulları Türkiye çapında uzman kişilerden oluşmaktadır. Sempozyum hakkında detay bilgilere www.engelsizbilisim.org adresinden ulaşabilirsiniz. Umarız ikincisini düzenleyeceğimiz bu sempozyum engellilere yönelik bilişim hizmetlerinin gelişmesi konusunda önemli katkı sağlayacaktır.”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Manisa İl Müdürü Murat Konan ise yaptığı konuşma da, “Engelli vatandaşlarımız için internet ve bilişim teknolojileri oldukça büyük öneme sahiptir. Bizler de bu konuyu oldukça önemsiyoruz. Başta Manisa Valimiz Halil İbrahim Daşöz ve müdürlüğümüzden sorumlu Vali Yardımcısı Turgay Ergin Bey’in destekleriyle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Zaten ilimizde kurulan İl Engelli Konseyi, valiliğimizin engelli vatandaşlarımıza vermiş olduğu önemin en büyük göstergesidir. Manisa’nın ev sahipliğini yapacağı Engelsiz Bilişim 2012 Sempozyumu’nun da bu çalışmalara fayda sağlamasını umut ediyoruz.” dedi.

Manisa Belediyesi Kültür Müdürü Yonca Ekmekçi konuşmasında, “Kurumlar arası işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan Engelsiz Bilişim 2012 Sempozyumuna ev sahipliği yapacak olmamız Manisa’mız açısından oldukça önemlidir. Başta Belediye Başkanımız Cengiz Ergün olmak üzere, Manisa Belediyesi olarak böylesine güzel bir organizasyon içerisinde bulunmaktan dolayı mutluyuz.” dedi.

Celal Bayar Üniversitesi Protokol Basın ve Halkla İşler Koordinatörü Zeynep Sülek ise, “Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Çelik başta olmak üzere tüm üniversite olarak bu sempozyuma büyük önem veriyoruz. Türkiye çapında gerçekleştirilecek olan böyle bir organizasyonu yapmak bizim açımızdan gurur verici.” dedi.

DÜZENLEYEN KURUMLAR
•  Manisa Valiliği
•  Celal Bayar Üniversitesi
•  Manisa Belediyesi
•  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Manisa İl Müdürlüğü
•  Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu
•  Türkiye Bilişim Derneği
•  Tüm İnternet Evleri Derneği
•  Dünya Engelliler Birliği
•  Dünya Engelliler Vakfı
•  Teknoloji Bilgilendirme Platformu
•  İnternet Teknolojileri Derneği
•  İletişim Vakfı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.