EMNİYET-SEN MANİSA İRTİBAT BÜROSU AÇILDI

Emniyet teşkilatında çalışanların özlük ve sosyal haklarının korunmasını ve geliştirilmesini sağlamak amacıyla, Manisa'da Emniyet Sendikası (Emniyet-Sen) irtibat bürosu resmen açıldı.

EMNİYET-SEN MANİSA İRTİBAT BÜROSU AÇILDI


EMNİYET-SEN MANİSA İRTİBAT BÜROSU AÇILDI

Emniyet teşkilatında çalışanların özlük ve sosyal haklarının korunmasını ve geliştirilmesini sağlamak amacıyla, Manisa'da Emniyet Sendikası (Emniyet-Sen) irtibat bürosu resmen açıldı.

Emniyet-Sen İrtibat Bürosu Manisa Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmetler Binası’nın hemen yanında açıldı. 168 yıllık emniyet teşkilatının 12 Kasım 2012 tarihinde kurmuş olduğu Emniyet-Sen’in Manisa İrtibat Bürosu açılışına, Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, Kamu-Sen Manisa İl Temsilcisi Mustafa Genç, BEM-BİR-SEN Manisa Şube Başkanı Faruk Karaca, Birlik Haber-Sen Manisa Şube Başkanı Temel Çildaş ve çok sayıda emniyet mensubu katıldı. 
Açılışın ardından yapılan basın açıklamasını Emniyet-Sen Manisa İrtibat Bürosu adına, Büro Sözcüsü Avukat Özgür Deniz Lütfüoğlu yaptı. Emniyet-Sen’in kuruluş amacının emniyet hizmetleri mensuplarının ve teşkilatta çalışan diğer tüm hizmet sınıflarına dahil personelin temel hak ve özgürlüklerinin alınmasını, korunmasını ve geliştirilmesini hedeflediğine dikkat çeken Lütfüoğlu, “Örgütlenme özgürlüğü, çağdaş demokrasi anlayışının ve sosyal hukuk devleti ilkesinin temel unsurlarından biridir. Çalışanlarımızın hak ve menfaatlerinin korunması, geliştirilmesi ve katılımcı yönetim anlayışını gerçekleştirmek adına örgütlenme özgürlüğünün sağlanması demokratik yönetimin teminatıdır. Bu bağlamda, Devletimizin de taraf olarak onayladığı uluslararası sözleşme ve belgeler ile Anayasa başta olmak üzere iç hukuk düzenlemelerimizde; memurlar dahil tüm çalışanların sendikal örgütler kurabilmeleri, kurulmuş bulunan sendikalara üye olabilmeleri, sendikalar ve üst kuruluşlarının amaçları doğrultusunda faaliyette bulunabilmeleri, örgütlenme özgürlüğü kapsamında güvence altına alınmıştır. Emniyet-Sen; demokratik, laik, sosyal hukuk devleti anlayışıyla yönetilen bir Türkiye’de, daha katılımcı bir demokrasinin yerleştiği, daha özgür birey ve sivil toplum örgütlerinin gerçek anlamda var olabildiği, çalışanların özgürce düşünce üretip teklifler sunabildiği ve bunu sivil ve kamusal alanlarda hayata geçirebildiği, gelir dağılımının adilce paylaştırıldığı, sosyal devlet olmanın gereklerinden biri olan her vatandaşın devlet imkânlarından eşit olarak faydalanabildiği, daha özgür, daha zengin, daha mutlu insanların yaşadığı bir Türkiye’yi hedefler diye açıklamıştır” şeklinde konuştu. 
Emniyet - Sen Manisa İrtibat Bürosu hakkında gazetecilere bilgi veren Emniyet Sen Manisa İl Temsilcisi Ali Özaydın, Manisa’da 3 bin polis teşkilatı olduğunu ve 70 yakın üyelerin olduğunu ancak her geçen gün üye sayılarının artacağını söyledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.