banner278

EĞİTİM SEN 2 GÜN GREV YAPACAK

Eğitim-Sen'li öğretmenler 28-29 Mart tarihlerinde hem Ankara'da hem Manisa'da meydanlara inerek 4+4+4 ve 4688 sayılı yasa tasarılarını protesto edecek.

banner292
EĞİTİM SEN 2 GÜN GREV YAPACAK

EĞİTİM SEN 2 GÜN GREV YAPACAK  

Eğitim-Sen’li öğretmenler 28–29 Mart tarihlerinde hem Ankara’da hem Manisa’da meydanlara inerek 4+4+4 ve 4688 sayılı yasa tasarılarını protesto edecek. Eğitim Sen Manisa Şube üyesi öğretmenlerin bir kısmı KESK’in 4+4+4 ve 4688 sayılı yasa tasarılarını protesto edeceği 2 günlük grevi için Ankara’da meydanlara çıkarken, bir kısmı da yarın bugün saat 12.30’da Manolya Meydanı’nda grev yapacak.  Kitlesel grevle ilgili sendika binasında basın açıklaması düzenleyen Eğitim- Sen Manisa Şube Başkanı Remzi Şirin,  KESK’in 28 ve 29 Mart tarihlerinde yapacağı 2 günlük grevi ile ilgili yaklaşık 150 Eğitim-Sen üyesinin Ankara’da olacağını vurgulayarak, Manisa’da da basın açıklamalarının yapılarak kitlesel eyleme güç verileceğini kaydetti.   AKP iktidarının mecliste onaylanmaya çalıştığı 4+4+4=? kesintili İlköğretim ve Eğitim Kanunu ve 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikalarında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının karanlığı daha da zifiri hale getirdiğini vurgulayan Şirin,  kitlesel eylemin ayrıntılarıyla ilgili şöyle konuştu: “Konfederasyonumuz KESK bütünselliği içerisinde bu yasa tasarılarına karşı “28–29 Mart 2012” tarihlerinde Ankara merkezli, kitlesel tepkimizi en üst düzeyde hayata geçirme noktasında kararlaşma yaşanmıştır. Sendikamız Eğitim Sen 28–29 Mart 2012 tarihlerinde hizmet üretmeyerek iki günlük grev yaparak emek ve demokrasi güçleri ile birlikte Ankara’da ve tüm illerde alanlarda olacaktır. Emek ve emekçi düşmanı AKP Hükümeti doğaya, sağlığa, eğitime ve geleceğimize dönük saldırılarını TBMM çatısı altında da gerçek yüzünü göstermiştir.” Şirin, AKP iktidarının; 4+4+4 olarak formüle edilen zorunlu eğitimi kesintili hale getirerek eğitim sistemini gerici ve piyasacı hale dönüştürmeyi amaçlayan yasa teklifi ve yine kamu emekçilerinin sendikal mücadelesini etkisizleştirmeyi hedefleyen, 4688 Sayılı Kanunda yapılacak değişikliklere ilişkin yasa tasarısını 28–29 Mart 2012 gününden itibaren ardı ardına TBMM Genel Kuruluna getireceğini söyledi. AKP iktidarının, 4+4+4 kademeli eğitim düzenlemesi ile yaşanan sorunları çözmek yerine daha karmaşık hale getirdiğini kaydeden Şirin, halkın büyük bir bölümünün ve bilim insanlarının kaygılarının giderilmediği bir ortamda, yapılacak bir yasal düzenlemenin başta çocuklar olmak üzere topluma yarar sağlamayacağını vurguladı. Karanlığın, baskıların, yoksulluğun, sefaletin dünyasına karşı, emeğin dünyası için mücadeleyi yükselteceklerinin altını çizen Şirin, çocuklar ve ülkenin geleceğinden kaygı duyan herkesi mücadeleye davet etti.    

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.