EĞİTİM BİR SEN MANİSA ŞUBESİ İŞYERİ TEMSİLCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şubesi Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ve İşyeri Temsilcileri ile Öğretmen Evinde akşam yemeğinde buluştu. Göreve geldikleri günden beri 24 saat sendikacılık yaptıklarını ifade eden Sofuoğlu, "Yeni bir heyecanın, alevlenmiş bu hizmet aşkının, değişimle sendikamızı daha da güçlendirdiğine inanıyoruz." dedi.

EĞİTİM BİR SEN MANİSA ŞUBESİ İŞYERİ TEMSİLCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİM BİR SEN MANİSA ŞUBESİ İŞYERİ TEMSİLCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şubesi Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ve İşyeri Temsilcileri ile Öğretmen Evinde akşam yemeğinde buluştu. Göreve geldikleri günden beri 24 saat sendikacılık yaptıklarını ifade eden Sofuoğlu, “Yeni bir heyecanın, alevlenmiş bu hizmet aşkının, değişimle sendikamızı daha da güçlendirdiğine inanıyoruz.” dedi.

Mehmet Emin Sofuoğlu konuşmasına, ömrünü medeniyet mirasının yeniden inşasına ve ihyasına adayan Kurucu Genel Başkanları Mehmet Akif İnan’ı yâd ederek başlayarak, “Ülkesine, insanına, dünyaya ve insanlığa hizmet aşkını her fırsatta ortaya koyan, Türkiye’nin en hızlı büyüyen, sözü yüksek, ufku geniş, en çalışkan ve öncü sendika olmanın görüş genişliği ve derinliği ile örnek hizmetlere imza atan bir sendika olarak her yıl genişleyen değil büyüyen bir sendika olmak, heyecanımızı, şevkimizi ve gururumuzu arttırmaktadır. Türkiye’nin hiç bir köşesine sıkışmadan tüm ülke sathında yaygınlaşmış bir sendika haline gelmiş olmak sorumluluğumuzu bir kat daha ağırlaştırmaktadır.” dedi. 

Göreve geldikleri günden beri 24 saat sendikacılık yaptıklarını ifade eden Sofuoğlu, “Yeni bir heyecanın, alevlenmiş bu hizmet aşkının, değişimle sendikamızı daha da güçlendirdiğine inanıyoruz. Yönetim ekibimizle, herkesi samimice kucaklayıcı ve kuşatıcı oluyor, tüm üyelerimize Eğitim Bir Sen’li olmanın gururunu ve farklılığını hissettirmek için olağanüstü gayret gösteriyoruz. Çeşitli problemlerimize yönelik profesyonelce çözüm önerileri geliştirip, üyelerimizin her türlü hukuki, insani ve mesleki sıkıntılarında dimdik yanlarında olduğumuzu güçlü bir şekilde gösteriyoruz. Kadınlar komisyonumuzu daha aktif hale getirerek, bayan üyelerimizin de sendikal faaliyetlerde çeşitli etkinliklerle kendilerini ifade etmelerini ve sorunlarının çözümlerinde daha etkin olmalarını sağladık. Ülkemizde ve ilimizde yetkili sendika olmanın bilinci ve sorunluluğuyla daha aktif, üretken ve verimli çalışmaktayız.

Üyelerimizle sendikamız arasında güçlü bir iletişim ağı kurarak, iletişim kanallarının sağlıklı, sürekli ve güncel olması için çaba gösteriyoruz. Sendikamızın yerel internet sitesi vasıtasıyla, üyelerimizi ilgilendiren gelişmelerden üyelerimizin haberdar olmasını sağladık. Sosyal ve kültürel etkinlikler düzenleyip üyelerimizle birlikte olabileceğimiz tanışma kaynaşma ortamları oluşturduk. Üye çalışmalarımızla, 1500 eğitim çalışanına ailemize dâhil edip üye sayımızı bir yılda yüzde 70 arttırarak sayımızı 4 bin 200’ün üstüne çıkarıldığını. Hedefimiz ilimizdeki tüm eğitim çalışanlarının Eğitim-Bir-Sen’li yapmaktır. Ek ödemeler, ek-ders ücretleri, bağış soruşturmaları ve 4/C’lilerin durumları, eşit işe eşit ücret ve toplu sözleşme gibi konular gündemimizde ve genel merkezimizle birlikte Manisa Şubesi olarak ta çalışmalar yapmaktayız. Önümüzdeki yıl da geçen yılki gibi aynı fedakârlıkla çalışarak İnşallah Manisa’da daha da büyüyecek ve güçleneceğiz. Bu başarının kahramanları da sizlersiniz. 2012’deki hedefimiz 1500 üyedir.” diyerek tamamladı. Eğitim Bir Sen Manisa Şubesi Genel Sekreteri İlyas Şen, sendikanın gücünü iş yeri temsilcilerinden aldığını belirtti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.