EGE BÖLGESİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLERİ SALİHLİ'DE TOPLANDI

Ege Bölgesi Halk Sağlığı Müdürlükleri toplantılarının 3.'sü Manisa'nın Salihli ilçesinde gerçekleştirildi. Ege'deki sağlık hizmet kalitesini ileri noktalara taşımayı hedefleyen sağlık idarecileri, ortak sorunlarını ele alarak çözüm önerilerini sundu. İş birliğinin önemine vurgu yapılan toplantıda Manisa Halk Sağlığı Müdürlüğü örnek uygulamaları olan Yaşa Göre Tam Aşılılık ve 5 Yaş Altı Çocuklarda Persantil Değerlendirmelerine ilişkin sunum yaptı.

EGE BÖLGESİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLERİ SALİHLİ'DE TOPLANDI


EGE BÖLGESİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLERİ SALİHLİ’DE TOPLANDI

Ege Bölgesi Halk Sağlığı Müdürlükleri toplantılarının 3.'sü Manisa'nın Salihli ilçesinde gerçekleştirildi. Ege’deki sağlık hizmet kalitesini ileri noktalara taşımayı hedefleyen sağlık idarecileri, ortak sorunlarını ele alarak çözüm önerilerini sundu. İş birliğinin önemine vurgu yapılan toplantıda Manisa Halk Sağlığı Müdürlüğü örnek uygulamaları olan Yaşa Göre Tam Aşılılık ve 5 Yaş Altı Çocuklarda Persantil Değerlendirmelerine ilişkin sunum yaptı.

Aydın, Balıkesir, Denizli, İzmir, Kütahya, Muğla, Uşak ve Manisa illerini bir araya getiren Ege Bölgesi Halk Sağlığı Müdürlükleri Toplantıları, illerin kendi yaptıkları örnek uygulamaları, bazı sorunlara getirdikleri yerel çözümleri ve deneyimlerini diğer illerle paylaşarak bir anlamda yol gösterici olma özelliği taşıyor.
Çalıştay sonrasında hazırlanacak raporda sorunların sahadan nasıl göründüğünü ve sahanın bu sorunlarla ilgili çözüm önerilerini Sağlık Bakanlığı’na iletebilmeyi amaçlayan toplantıların 3.'sü Manisa Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Salihli Lidya Termal Otel’de yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Manisa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay, bu toplantıları, bölge illeri halk sağlığı idarecilerinin birbirleriyle tanışmaları, iletişim kurmaları, herhangi bir sorunla karşılaştıklarında birlikte çözebilme kültürünü geliştirebilmeleri adına önemsediğini belirtti.

Tam gün süren toplantıda Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Bağlı Birimleri Performans Değerlendirme Kılavuzu ile Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikler ele alınarak, sorunlu alanlar üzerinde görüş alış verişinde bulunuldu. Manisa Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün Tam Aşılılık Kavramı ve 5 Yaş Altı Çocuklarda Persantil Değerlendirmesine ilişkin yaptığı sunumun ardından toplantı, çalıştay raporunun hazırlanmasıyla son buldu.

Toplantıyı değerlendiren Muğla Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan, organizasyondan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Manisa Halk Sağlığı Müdürümüz Dr. Ziya Tay’ın moderatörlüğünde gerçekleşen toplantı çok değerli ve kıymetli oldu. Bundan sonrada devamı gelecektir. Katılımları ve katkıları için tüm emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.
İllerdeki örnek uygulamaları yerinde görmek adına il gezileri yapılması önerisinde bulunan Aydın Halk Sağlığı Müdürü Dr. Şenol Okur da, “Farklı uygulamaları konuşma imkanı da bulduğumuz bu toplantıların, Ege Bölgesi’ndeki birinci basamak sağlık hizmetlerinin hizmet kalitesini bir adım öteye taşıyacağına inanıyorum” dedi. Bilgi paylaşımını her zaman için çok yararlı bulduğunu kaydeden Denizli Halk Sağlığı Müdürü Dr. İbrahim Demirciler ise “Birbirimizle bilgi ve birikimlerimizi paylaşmayı devam etmeliyiz” şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.