DSP ÇOĞUNLUK SAĞLAYAMADI

DSP Manisa Merkez İlçe Olağan Genel Kurulu'nu parti binasında gerçekleştirdi. Yeni Merkez İlçe Başkanı Hamza Uslu oldu. Eskiden yoğun kalabalıklarda kongrelerini gerçekleştiren DSP teşkilatları şimdi ise çoğunluğu bile sağlayamıyor. 100 üyenin bulunduğu Merkez İlçe'de kongreye 15 kişiden az kişinin katılması dikkatlerden kaçmadı.

DSP ÇOĞUNLUK SAĞLAYAMADI


DSP ÇOĞUNLUK SAĞLAYAMADI

DSP Manisa Merkez İlçe Olağan Genel Kurulu’nu parti binasında gerçekleştirdi. Yeni Merkez İlçe Başkanı Hamza Uslu oldu. Eskiden yoğun kalabalıklarda kongrelerini gerçekleştiren DSP teşkilatları şimdi ise çoğunluğu bile sağlayamıyor. 100 üyenin bulunduğu Merkez İlçe’de kongreye 15 kişiden az kişinin katılması dikkatlerden kaçmadı.
DSP İl Başkanı Sefa Dağlı’nın milletvekilliği adaylığı için istifa etmesinden sonra İl Başkanlığı uzun süre boşta kaldı. Daha sonra Şamil Toygar il başkanı olarak atandı. Şamil Toygar’ın İl Başkanı olduğu dönemde Merkez İlçe Başkanı olan Mesut Öztürk, genel merkez tarafından İl Başkanlığına atandı. Mesut Öztürk’ün yerine ise 22 yaşındaki Ayça Ürkmez, başkanlık koltuğuna oturdu. Ancak Ürkmez, görevde kısa bir süre kaldıktan sonra rahatsızlığı nedeniyle görevi bıraktı. Genel Merkez bu sefer Ürkmez yerine Mutlu Denizmen’i Merkez İlçe Başkanı olarak atadı. Genel Merkez tarafından atanan Mutlu Denizmen, genel kurulda başkan adayı olmadı. Cumartesi günü yapılan saat 11.00’da yapılan seçimde çoğunluk sağlanamadı. Ardından saat 12.00 ila 13.00 saatleri arasında çoğunluğa bakılmaksızın 2. seçim gerçekleşti. Tek adayın olduğu seçimde Hamza Uslu, DSP Manisa Merkez İlçe’nin yeni başkanı seçildi. Divan Başkanlığına eski DSP İl Başkanı Hüseyin Sefa Dağlı seçildi.
DSP’de çok uzun yıllardır insanların yönetime talip olmadığını belirten DSP İl Başkanı Mesut Öztürk, “DSP’de yıllar yılı bu takım sıkıntılar var. Geneline bakarsanız insanlar hep menfaat peşinde koştu. DSP, 57. Hükümette iktidara geldiğinde bir tek Merkez Bankası dışında başka hiçbir yerde sıkıntı, sorun olmadı. DSP’de menfaatçiler çok fazla menfaat sağlayamadığı için bu sıkıntıları çekiyor. DSP iktidara gelmiş olsa bir Almanya kadar olamayız ama İtalya’ya yetişeceğimizi düşünüyoruz” dedi.
Divan Başkanı Hüseyin Sefa Dağlı, “Bir zamanlar salonlara sığmayan, ancak mütevazi kimliğinden de hiçbir zaman hiçbir şey yitirmeyen DSP, yine mütevazi bir şekilde parti binasında Merkez İlçe Kongremizi gerçekleştiriyor. Kongremiz partimize ve ulusumuza hayırlar getirsin” dedi. Divan Başkanı Dağlı, tüzük gereği hesap raporlarının incelenmesiyle ilgili bir komisyonun oluşması gerektiğini söyledi. DSP İl Başkanı Mesut Öztürk, ise komisyonun il kongresinde oluşturmasını istedi. Öztürk, “Genel merkezden para gelmiyor. Merkez İlçe Başkanımız 1 ay önce atandı. Kira gibi şeyleri hep kendimiz ödedik” dedi. Komisyon divan Başkanın istediği gibi bu seçimde oluştu.

DSP Manisa Merkez İlçe yönetim kurulu şu isimlerden oluştu, Hamza Uslu, Cemalettin Turgut, Ergün Koralp, Timur Yıldırım, Mehmet Naci Ergüzel, Sema Özcan, Ahmet Tuncer ve Halim Güler’den oluştu.


 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.