DEV DİŞ HASTANESİ APARTMANDAN KURTULDU

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, sağlık hizmetlerinde memnuniyet oranlarının yüksekliğine dikkat çekerek, ''Çok şükür ki doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız fedakar, gayretli ve vatanperver şekilde hizmetlerini götürüyorlar. Biz de en güzel hastanelerle hizmet veriyor, eskilerini de yeniliyoruz'' dedi.

DEV DİŞ HASTANESİ APARTMANDAN KURTULDU

DEV DİŞ HASTANESİ APARTMANDAN KURTULDU

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, sağlık hizmetlerinde memnuniyet oranlarının yüksekliğine dikkat çekerek, ''Çok şükür ki doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız fedakar, gayretli ve vatanperver şekilde hizmetlerini götürüyorlar. Biz de en güzel hastanelerle hizmet veriyor, eskilerini de yeniliyoruz'' dedi. 


Arınç, Manisa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin açılış töreninde, kıymeti anlaşılmayan en önemli şeylerden birinin de sağlık olduğunu söyledi. Arınç, Manisa'da ağız ve diş sağlığı konusundaki altyapıyı güçlendirmek için 5-6 yıl önce kiralık bir binada ağız diş sağlığı merkezini açtıklarını, Akhisar ve Turgutlu ilçelerinde de benzeri merkezleri açtıklarını dile getirdi. 


Arınç, açılışı yapılan merkezin 1,5 yıl gibi bir sürede tamamlandığını, bu nedenle müteahhitlik şirketine teşekkür ettiklerini belirtti. Yaklaşık 6 milyon liraya mal olan merkezin 51 üniteden oluştuğunu söyleyen Arınç, şöyle konuştu: ''Hükümetimizin karnesinde pekiyi yazan hemen hemen iki üç yerden birisi sağlıktır. Halkımızın bu konudaki istek ve talepleri en güzel şekilde değerlendirildi. Çok masraflı bir sektörden bahsediyorum. Her halde bütçede 70-80 katrilyonluk yer tutan bir sektör. Bu sektörü halkımızın en iyi sağlık hizmetlerini alabilmek noktasında çok rasyonel kullanmamız lazım. Çok şükür ki doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız fedakar, gayretli ve vatanperver şekilde hizmetlerini götürüyorlar. Biz de en güzel hastanelerle hizmet veriyor, eskilerini de yeniliyoruz.'' 
Manisa'da yapılan hastane yatırımları hakkında bilgi veren Arınç, Demirci ilçesinde 75 yataklı hastane için yer tesliminin yapıldığını, Turgutlu ve Alaşehir Devlet Hastanelerinin bittiğini, açılış için gün sayıldığını, farklı ünitelerde ek bina yatırımlarının da devam ettiğini söyledi. 
Kampüs hastane niteliğinde planlanan 600 yataklı Manisa Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin yer tesliminin en yakın zamanda yapılmasını umduğunu ifade eden Arınç, Merkez Efendi Hastanesi'nin kapasitesini de 500 yatağa yakın hale getireceklerini bildirdi. 

Başbakan Yardımcısı Arınç, şöyle konuştu: ''Tüm bu yatırımların 1 yıl içerisindeki tutarı 160 milyon lira civarında, siz buna 200 milyon lira da diyebilirsiniz. Baştan itibaren yaptıklarımızla sağlık alanında Manisa'da bugün neredeyse 1 katrilyona yaklaşan yatırımdan bahsetmek de mümkün. Helali hoş olsun. Manisa'mız ve tüm Türkiye için sağlıkta hangi adımları atıyorsak karşılığını da müşteri memnuniyeti olarak görüyoruz. Müşteri dediğim genel bir tabirdir. Hastalarımızın, tedavi almak isteyenlerin memnuniyetidir.'' 

Avukatlık yaptığı dönemde hastanede tedavi olabilmek için kuyruğa girdiğini, sağlık hizmetini alma noktasında büyük sıkıntılar çektiklerini anlatan Arınç, ''Benim gibi eski hatıraları olan pek çok arkadaşım var. 10 sene öncesinden bahsediyorum, 10 sene sonra hamdolsun biz de insan olduğumuz hatırladık. Sağlık hizmeti nasıl olurmuş bunu milletimize memleketimize gösterebildik.'' diye konuştu. 

Arınç, diğer yandan Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOSB) içinde kurulan sağlık merkezinin de bir hastane niteliğinde olduğunu, yatırım nedeniyle MOSB Başkanı Sait Türek'i kutladığını kaydetti. 
     
Sağlık yatırımları 

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, sağlıkta dönüşümün iktidarın gurur kaynağı olduğunu, memnuniyet oranının Manisa'da yüzde 80'i aştığını, birinci basamakta bu oranın yüzde 90'ın üzerine çıktığını ifade etti. 

Turgutlu Devlet Hastanesi'nin en kısa zamanda açılacağını, Alaşehir Devlet Hastanesi'nin de tamamlandığını, Gördes Devlet Hastanesi binasının kabasının bittiğini, Soma Devlet Hastanesi'nde altyapı çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Yurttaş, Akhisar, Salihli ve Turgutlu'da ağız ve diş sağlığı merkezlerini açacaklarını, ayrıca kardiyovasküler cerrahi ve yoğun bakım ünitelerini güçlendireceklerini, Manisa'da böbrek ve karaciğer transplantasyonu yapabilmek için de çalışma yapacaklarını dile getirdi. 

Vali Halil İbrahim Daşöz ise sanayide, tarımda bir marka kent olan Manisa'nın bir sağlık kenti haline geldiğini gururla izlediklerini ifade etti. 
Törene, Manisa Belediye Cengiz Ergün ve AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir de katıldı. 
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.