banner278

DERS ZİLİ ZİÇEV MAKBULE ÖLÇENLİ EĞİTİMCİLER İÇİN ÇALDI

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Genel Merkezi tarafından Türkiye'deki 14 şube eğitim personeline yönelik hazırlanan hizmetiçi eğitim çalışmasının ikinci durağı Manisa ve İzmir şubesi oldu.

banner292
DERS ZİLİ ZİÇEV MAKBULE ÖLÇENLİ EĞİTİMCİLER İÇİN ÇALDI

DERS ZİLİ ZİÇEV MAKBULE ÖLÇENLİ EĞİTİMCİLER İÇİN ÇALDI

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Genel Merkezi tarafından Türkiye’deki 14 şube eğitim personeline yönelik hazırlanan hizmetiçi eğitim çalışmasının ikinci durağı Manisa ve İzmir şubesi oldu.   Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Yard.Doç.Dr.Eylem Dayı’nın konuşmacı olarak katıldığı ve iki gün süren hizmet içi eğitim çalışması İzmir Şubesinde gerçekleştirildi. Özel eğitimde eğitimcilerin tutum değişikliği amaçlı eğitimde davranış problemlerinin çözüm yolları ele alındı. Yard.Doç.Dr..Eylem Dayı, “Öncelikle ailenin, toplumun ve hatta eğitimcilerin engelli bireylere bakış açısının değişmesi gerekir. Onlar bir birey, sonra çocuk, sonra yetişkin. En son basamak engelli. Fakat bizler en son basamağı yani engelli olarak ele aldığımızda aşırı koruyucu kollayıcı olarak bakıyoruz ve onlara yeterince yardımcı olamıyoruz. Onlar da bir birey, sonra çocuk ya da yetişkin basamaklarını geçiriyorlar. Önemli olan olumsuz davranışları değil, olumlu davranışları öne çıkarıp pekiştirerek olumsuz davranışları söndürebilmek. Bu konuda kurumda eğitimciler ve yardımcı personel koordineli çalışmalı ve özellikle de aile bu tutumları eğitimcilerle birlikte paralel yürütmelidir” dedi.   ZİÇEV Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Genel Merkez Eğitim Koordinatörü Uz. Meryem Şahin, 14 şubede sürekli verilen hizmet içi eğitimlerle tüm eğitimcilerimizin hizmete yatkınlıklarını sağlamak, görevlerinde etkinlik ve verimliliklerini artırmak, onları, hizmetin gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatmayı arttırmayı hedeflediklerini belirterek, “Yard. Doç. Dr. Eylem Dayı önderliğinde Bolu şubemizden sonra İzmir ve Manisa şubemizde bu eğitimi başarı ile gerçekleştirdik. Başarılı geçen eğitimlerimiz ile eğitimde kalite çıtamızı daha da üst seviyelere çıkarıyoruz. Şubelerimiz konusunda uzman kişilerle aile eğitimlerine de önem vererek değişim ve gelişmeyi yakından takip ediyorlar” dedi.    ZİÇEV Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Manisa Şubesi Müdürü Uz. İncinur Mumcuoğlu ve İzmir Şubesi Müdürü Hacer Çalcı, eğitim çalışması sonunda. Yard. Doç. Dr.Eylem Dayı’ya teşekkür belgesi ile öğrencilerin el emeği atölye çalışmalarını takdim etti. Ayrıca hizmet içi eğitime katılan İzmir ve Manisa şubesi personeline de katılım belgesi verildi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.