CUMHURBAŞKANI BİZİ ÜZDÜ

TÜRK İş Manisa Temsilcisi Hüseyin Özben, “Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Torba Yasa’da yer alan çalışanlar aleyhine hükümlere verdiği onay TÜRK-İŞ topluluğunun beklentilerine uygun düşmemiş ve büyük bir üzüntüye neden olmuştur” dedi.

CUMHURBAŞKANI BİZİ ÜZDÜ

CUMHURBAŞKANI BİZİ ÜZDÜ

TÜRK İş Manisa Temsilcisi Hüseyin Özben, “Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Torba Yasa’da yer alan çalışanlar aleyhine hükümlere verdiği onay TÜRK-İŞ topluluğunun beklentilerine uygun düşmemiş ve büyük bir üzüntüye neden olmuştur” dedi.   TÜRK İş Manisa Temsilcisi ve Türk Metal Sendikası Manisa Şube Başkanı Hüseyin Özben şu açıklamayı yaptı: “TÜRK-İŞ, kamuoyunda “Torba Yasa” olarak bilinen “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası ve Diğer Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile ilgili olarak ilk andan itibaren çekincelerini dile getirmiş ve yaptığı eylemlerin yanı sıra görüşmeler yoluyla da Kanun’daki çalışanlar aleyhine olan maddelerin değiştirilmesi ve geri çekilmesi mücadelesi içinde olmuştur.  TÜRK-İŞ’in girişimleri sonucunda, İl Özel İdareleri’nde çalışan işçilerin Emniyet Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı Taşra Teşkilatı yerine ilgili sendikanın isteğine uygun olarak Karayolları Genel Müdürlüğü’ne dağıtılması sağlanmış, bunun yanı sıra tekriri müzakere ile “evden çalışma”, “uzaktan çalışma” gibi esnek çalışma biçimlerini yaygınlaştıran maddeler ile “deneme süresi”ni dört aya çıkaran madde ve turizm sektöründe çalışan işçilerin “denkleştirme süresi”ni dört aya kadar uzatan madde geri çekilmiştir. TÜRK-İŞ, gerçekleşmeyen talepleri ile ilgili olarak da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e bir mektup göndererek çalışan hak ve çıkarlarını geriye götüren toplam 12 maddenin yeniden görüşülmek üzere TBMM Genel Kurulu’na iadesini istemiştir. Ancak bu talep gerçekleşmemiş, Yasa, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanarak yürürlüğe girmiştir. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Torba Yasa’da yer alan çalışanlar aleyhine hükümlere verdiği onay TÜRK-İŞ topluluğunun beklentilerine uygun düşmemiş ve büyük bir üzüntüye neden olmuştur. TÜRK-İŞ, çalışan hak ve çıkarlarını geriye götüren her hükmün değiştirilmesi mücadelesini sürdürecek, çalışanlar aleyhine atılacak her adım karşısında TÜRK-İŞ’i bulacaktır.”    

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.