banner278

ÇOCUK HASTANESİ'NDE DOKTORA DAYAK!

Manisa Tabip Odası üyeleri, Moris Şinasi Çocuk Hastanesi önünde toplanarak, hastane acil servisinde bir doktora yapılan saldırıyı protesto ettiler.

banner292
ÇOCUK HASTANESİ'NDE DOKTORA DAYAK!

ÇOCUK HASTANESİ’NDE DOKTORA DAYAK!

Manisa Tabip Odası üyeleri, Moris Şinasi Çocuk Hastanesi önünde toplanarak, hastane acil servisinde bir doktora yapılan saldırıyı protesto ettiler.    
Manisa Tabip Odası üyeleri sağlık çalışanlarına yapılan saldırıları protesto ettiler. Moris Şinasi Çocuk Hastanesi acil servisinde bir doktorun saldırıya uğradığını ifade eden Tabip Odası üyelerinin yaptığı açıklama şöyle:   “Sağlık bakanı değişti ama sağlıkta şiddet değişmedi. Beş gün önce bu hastanede, bir meslektaşımıza yeni bir saldırı oldu.  Yine bir hasta yakını.  Yine sövgü, yine yumruk, yine dayak. Sabık bakanın en büyük “eseri”, sağlıkta dönüşümün yarattığı şiddet hız kesmeden sürüyor. Hekimleri ve sağlık çalışanlarını, sağlık hizmeti sunumundaki her türlü olumsuzluğun sebebi olarak gösteren zihniyetin değiştiğine dair de henüz bir emare yok. Ülkede başka hiçbir hizmet sektöründe, herhangi bir olumsuzlukta veya aksamada hizmeti üretenlere yönelik bir saldırı örneği yokken sağlıkta bu denli pervasız, bu denli kaba, bu denli izansız bir şiddetin yükselmesi kendiliğinden olmadı elbette. Uluslararası para fonu ve dünya bankası reçetelerini uygulamaya memur bir ekibin üyeleri tarafından, ellerine verilmiş senaryonun bir parçası olarak sağlık hizmeti üretenlerin değersizleştirilmesi, güçsüzleştirilmesi ve yalnızlaştırılması için ne gerekiyorsa yapıldı. Sabık bakan ve ekibi bu marifetleriyle ne kadar övünseler azdır. Hekimler ve sağlık çalışanları Recep Akdağ’ı hiç unutmayacaklar. Ülkemiz tarihinde sağlıkçılar aleyhine çalışan en kararlı bakan olarak belleğimizin karanlık köşelerinde çoktan yerini aldı. Şimdi sözümüz yeni sağlık bakanı ve bürokratlarına. Siz de selefiniz gibi hekimleri yok sayan,  sağlık çalışanlarını umursamayan bir zihniyetle çalışacaksanız sizinle işimiz yok.  Beklentimiz ve talebimiz, samimiyetle bu sorunun üzerine gidilmesi! TBMM’ne sunduğumuz sağlıkta şiddeti caydırıcı önlem önerilerimizin tozlu dosyalarda bekletilmemesini, sürüncemede bırakılmış yasal düzenlemelerin hızla gerçekleştirilmesini istiyoruz.  Bir sözümüz de Manisa’da görev yapan sağlık yöneticilerine.  Bu şiddeti önlemek sizin de göreviniz.  Bunun için bir şey yapamayan, yapmayan yöneticiler de sorumludur yaşadıklarımızdan. Şiddete seyirci kalanlar da failler ve azmettiriciler kadar suçludur çünkü. Aramızda sağlık iş kolunda faaliyet gösteren sendikaların temsilcileri var. Bu dayanışma bize güç veriyor, sağolsunlar. Bizi desteklemek üzere yanımızda olan tüm meslek ve kitle örgütlerine de teşekkür ediyoruz.  Hepimizin amacı nitelikli sağlık hizmeti sunulması.  Hepimizin amacı insanca muamele görmek ve insanca yaşamak. O yüzden halkımıza bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.  Hekime ve sağlık çalışanına yönelik şiddet, daha iyi sağlık hizmeti almanızı sağlayamaz.  Küfür, taciz ve dayakla şifa olmaz. Bizim sağlığımız bozulunca sizin sağlığınız düzelemez.”  

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.