"CHP'LİLER, BİRBİRLERİNİN AYAĞINI KAYDIRMAKLA MEŞGUL"

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, "CHP'nin neyle meşgul olduğunu herkes görüyor. Kendi içinde kim kimin ayağını ne zaman kaydıracak? Bunları hesap eden insan memleketin neyini hesap edecek?" dedi.


"CHP'LİLER, BİRBİRLERİNİN AYAĞINI KAYDIRMAKLA MEŞGUL"
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, "CHP'nin neyle meşgul olduğunu herkes görüyor. Kendi içinde kim kimin ayağını ne zaman kaydıracak? Bunları hesap eden insan memleketin neyini hesap edecek?" dedi.
Bakan Nihat Ergün, Manisa ziyareti kapsamında AK Parti Manisa İl Teşkilatını ziyaret etti. Bakan Ergün, AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli ve çok sayıda partili tarafından çiçeklerle karşılandı. Ziyarette konuşan Bakan Ergün, AK Parti’nin 21. yüzyıl Türkiye’sini inşa ettiğini söyledi. Ergün, “Sorunları çözüme kavuştururken sabırlı olmak lazım. Sabırlı olunmasaydı, 10 yıl önceki siyasi sorunları çözüme kavuşturamazdık. Canımızı sıkanlar oldu ama sabır ettik. Her kavga etmek isteyenle kavga edilmez, her laf atana cevap verilmez. Bazen duymazdan gelinmeli. Ancak böyle olursa işler tedavi edilir. Aksi taktirde sizi meşgul eder ilerlemek mümkün değil. Bu tür meşguliyetlerle kaybedecek zamanımız yok. Milletimiz zaten yeterince zaman kaybetti. Bugün 10 yıl içerisinde çok yol kat ettik. Şimdi ise 10 yıl sonrasına bakıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılını hesap ediyoruz. 90’lı yıllar gibi bir Türkiye yok artık. Bugün Türkiye önünü gören, diğer ülkelere örnek olan bir ülke konumuna geldi. Yurtdışından temsilciler geliyor veya bizleri davet edip ‘gelin bize de anlatın’ diyorlar. Bugün hedef koyabilen bir ülke olduk. Böyle olacak da yeter ki AK Parti ile milletin birlik ve beraberliği olsun. Türkiye’de çok şey yapıldı bunların kalıcı olması için istikrar ve güvenin devamı gerekiyor. Bu da AK Parti ile olur. 2023’ü AK Parti ile bugünden görmek mümkün. Eskiden olsa burnumuzun ucunu göremezdik” dedi.

"DARBE TEREDDÜTLERİ KALMADI ARTIK"
Bakan Ergün, “Türkiye artık hızla büyüyor. Acaba 'Türkiye’de önümüzdeki sene bir darbe olur mu?' Acaba 'bu hükümete muhtıra verirler mi?' Veya 'bir kaos ortamı doğar mı?' Birileri 'artık bu partiyi darbelerle kapatamadık, bari siyasi oluşumla yıkalım' diyen biri çıkar mı artık bu ülkede? Artık bu tereddütler kalmadı. Bir ülkede bunlar varsa siyasi, ekonomik istikrarsızlık belirtileri varsa kimse iş yapmak istemez Allah’a şükür sıyrıldık bunlardan da önemli mesafeler kat ettik” dedi.

"MİLLETİN DERDİNE ÇÖZÜM ÜRETECEK BİR POTANSİYELİ YOK"
Konuşmasında muhalefet partilerine yüklenen Bakan Ergün, “Türkiye’deki siyasi partilerin önümüzdeki 10 yılına bakalım. AK Parti’nin yerine geçebilecek geçmeye namzet bir parti var mıdır? Yok. Bu sadece bizim değil tüm dünyanın, tüm Türkiye’nin görüşüdür. Nasıl olsun ki. CHP’nin neyle meşgul olduğunu herkes görüyor. Kendi içinde kim kimin ayağını ne zaman kaydıracak? Bunları hesap eden insan memleketin neyini hesap edecek? O bakar ayağının altında sabun mu var, karpuz kabuğu mu, muz kabuğu mu var. CHP bugün hala bunlarla uğraşıyor. Milletin derdine çözüm üretecek bir potansiyeli yok” diye konuştu.

"TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ SORUNU KÜRT VE TERÖR SORUNUDUR"
Türkiye’nin bugün en önemli sorununun Kürt sorunu ve terör sorunu olduğunu vurgulayan Bakan Ergün şöyle konuştu: “Ekonomik sorun var zaten AK Parti çözüm üretiyor. Türkiye’nin siyasi sorunlarıyla ilgili bir çözüm sürecine girilmiş devam ediyor. En önemli sorunumuz bugün itibariyle terör meselesi ve Kürt sorunudur. En önemli ekonomik sorunumuz işsizlik meselesidir. Yani sorunları birer tane öne çıkarsak en önemli sorunlarımız bunlardır. Bu meseleler yatırım teşvikleriyle, yatırımlarla çözüme kavuşturuluyor. İkinci önemli mesele cari açık meselesidir diyelim, ithalatımız ihracatımızdan daha fazla bunu çözüme kavuşturmak için teşvik sisteminde bu meseleleri çözüme kavuşturacak adımlar atıyoruz. Demek ki ekonomik sorunların önemli olanların çözümünde doğru adımlar atılıyor, siyasi sorunların çözümünde de önemli adımlar atılıyor. Bu siyasi sorunların çözümünde en önemli adım demokrasiyi, hukuku, insan hak ve özgürlüklerini geliştirmektir. Kürt sorunu çözülecekse, demokrasiyle, insan haklarıyla, özgürlüklerle çözülür. Terör sorununun çözümü de bir kısmı buna bağlı bir kısmı değil. Yani Kürt sorununa bağlı olan terör bölümü var ki bu bertaraf edilebilir hak ve özgürlükler geliştirildiğinde. Bir de uluslar arası konjöktüre bağlı olan kısmı var. Türkiye’nin aleyhine çalışan bir sürü unsurun bu işte eli var bunu görüyoruz. Bunun çözümü biraz karmaşık ama karmaşıkta olsa biz fotoğrafı görüyoruz ve çözüme gidiyoruz” dedi.

"BİR ÜLKEYİ BÖLECEK OLAN HAKLAR DEĞİLDİR, HAKSIZLIKLARDIR"
Son zamanlarda ülkenin bölünmeye doğru gittiği yönündeki iddiaları sert bir dille eleştiren Bakan Ergün şu ifadeleri kullandı:“Bazen diyorlar ki ‘hak ve özgürlükler alanı genişlerse memleket bölünür’. Bir memleket bölünürse insanların hakları verildiği için bölünmez, hakları verilmediği için haksızlık yapıldığı için insanlara en tabii doğal haklarını vermezseniz kalbini kırarsınız. Memleketten soğutursunuz. Önce ruhen ardından fiziken bölünür. Onun için bir ülkeyi bölecek olan haklar değildir haksızlıklardır. Biz haksızlıkları ortadan kaldıran bir siyasi iktidarız. Millet hakkına, hukukuna, özgürlüğüne ne kadar kavuşursa ülkesine, vatanına daha çok sahip çıkacaktır. Bu herkes için geçerlidir, ister etnik, ister dini, ister sosyal ister kültürel haklar olsun, insanlar ne kadar hak ve özgürlüklere sahip olursa o kadar ülkesine sahip çıkar. Haklarınız var ve kullanabiliyorsanız işte o zaman ülkenin sahibisiniz. Ama haksızlığa uğruyorsanız o zaman ülkeden soğursunuz ve uzaklaşırsınız. Bugün Türkiye’de bölücülüğün gelişmesinde vebali olanlar Türkiye’de haksızlık yapanlardır. Türkiye’de bugün bölücülük diye bir akım varsa bunun en önemli müsebbibi bölücülüğün propagandasını yapanlar, topluma haksızlık yapan, toplumun haklarını yıllarca toplumdan esirgeyenlerdir. AK Parti bütün bu sorunlarla özgürlüklerle, haklarla çözecektir. Ayağımızdaki son siyasi pranga budur. Kürt sorunu ve terör meselesi Türkiye’nin ayağındaki son prangadır. Bu prangayı ayağından söküp attığında göreceksiniz ki Türkiye çok daha hızlı ilerleyecektir. Türkiye ilerlemesin diye hem içerden hem dışarıdan sabote edenler oluyor. ‘Bu son prangadan kurtulmasın Türkiye, hep ayağında olsun bununla sürüklensin gitsin’ diye mücadele edenler var. Hayır Türkiye ayağında bu prangayla gidemez. Bu daha fazla taşınamaz. Bunun çözüme kavuşması lazım kolay değil, sabırla bu meselede çözülecek. Elbette sabrımızı zorlayan engeller oluyor ama er ya da geç bu prangadan da kurtulacağız. Türkiye’nin de milletinde bu konuda bir iradesi var”

"EGE BÖLGESİ'NDE BAZI YANLIŞ İŞ VE İTTİFAKLAR OLDU"
Manisa Belediyesi'nin AK Parti’den MHP’ye geçmesine de değinen Bakan Ergün, “Manisa teşkilatını tebrik ediyorum ama Manisa’da bir kaybımız var. O kaybı telafi etme zamanı. 2 yıldan az bir zamanımız var. Ege Bölgesi'nde bazı yanlış iş ve ittifaklar oldu. Herkes farklı siyasi davranışlar sergiledi. Ama bunu toplum gördü, bu memlekete hizmet lazım boş laflarla siyaset yapmak değil. Daha güzel bir Manisa daha güzel bir Türkiye’nin peşindeyiz. AK Parti gibi bir hamal bulmuşsunuz yükleyiniz taşısın sorunlarını yükünü. Hazır heyecanla, zevkle, şevkle memleketin yükünü taşıyor yükleyin taşısın. Yüklemezsen o yük kalır kendi sırtına. Bazı yerlerde öyle oluyor. Yük kalıyor kendi sırtına. Bazı yerlerde 10 yıl olmuş yerel yönetimle bir arpa boyu yol gitmemiş. Sonunda bunları da biz yüklenmek zorunda kalıyoruz. Bakıyoruz bitmiyor bakanlıklarımıza yüklüyoruz elbette yükleneceğiz. Biz oy için değil, millette eksiklik arayan bir parti değiliz. Kaybımız olan yerlerde kendimizi sorguluyoruz acaba neden kaybettik diye. Başka partiler gibi, ‘nankör millet bize oy vermedi’ diye milleti küçümseyenler gibi millette aramıyoruz sorunu. Demek bir yerlerde yanlış yapmışız onu arar düzeltiriz. Milleti düzeltmeyiz. Yok kardeşim millet hiçbir zaman yanlış değil milleti düzeltmek yerine kendimizi düzeltiyoruz”
Yapılan konuşmaların ardından Bakan Ergün’e ziyaretinden dolayı teşekkür eden AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, Bakan Ergün’e Manisa ile ilgili hazırlamış oldukları ekonomik raporu sundu ve mesir macunu dolu sepeti hediye etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.