CHP'Lİ VEKİLLER BAŞKAN ERGÜN'ÜN MAKAMINDA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekilleri Hasan Ören, Özgür Özel, Sakine Öz ve partililer, kurum ve kuruluşlara teşekkür ziyaretleri kapsamında Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü makamında ziyaret etti. Ziyarette vekiller ile Başkan Ergün arasında, Büyükşehir Belediyesi ve Sümerbank arazisi konusunda görüş alışverişi yapıldı.

CHP'Lİ VEKİLLER BAŞKAN ERGÜN'ÜN MAKAMINDA

CHP’Lİ VEKİLLER BAŞKAN ERGÜN’ÜN MAKAMINDA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekilleri Hasan Ören, Özgür Özel, Sakine Öz ve partililer, kurum ve kuruluşlara teşekkür ziyaretleri kapsamında Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette vekiller ile Başkan Ergün arasında, Büyükşehir Belediyesi ve Sümerbank arazisi konusunda görüş alışverişi yapıldı. 

Seçimlerin ardından kurum ve kuruluşlara teşekkür turuna çıkan CHP Manisa Milletvekilleri, bu kapsamda Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü de ziyaret etti. 1 Ekim günü  yeni bir siyaset anlayışı ile Türkiye’nin en önemli sorunlarına ortak çözümler aramanın koşullarını arayacaklarını dile getiren CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, “Tüm partiler sayın genel başkanımızın da dediği gibi Türkiye’nin hassas konularında bir masa etrafında oturup kayıtsız, şartsız ülkenin sorunları ile ilgili kararlar alırız.” dedi.

SİZİN SÖZÜNÜZ ORADA BİZİM SÖZÜMÜZDÜR

Bundan sonraki süreçte siyasi rekabeti Ankara’ya taşıdıklarını belirten CHP’li Özel, “Manisa’ya hep beraber hizmet yarışı içerisindeyiz. Mensubu olduğunuz partiden 2 milletvekili var Ankara’da ama bizi de onlardan ayırmayacağınızı ümit ediyoruz. Çünkü bu iş partiler üstü bir mesele. Özellikle Manisa’nın da hükümet tarafından Büyükşehir belediyesi olması konusunda hükümet programına konmuş olmasını bizde son derece olumlu karşıladık. Hatta gecikmiş bir mesele olarak görüyoruz. AK Parti bunu uzun süredir Manisa’ya yapılmış bir hizmet olarak ifade ediyor ve 750 bin nüfusu olan her kentin Büyükşehir belediyesi olması gerektiğini her yerde söylüyorlar. Oysa AKP iktidara geldiği gün de Manisa’nın nüfusu bu kritik rakamı geçiyordu. Ama doğru olan bir hamle olarak düşünüyoruz. Mecliste üzerimize düşen görevi yapacağız. Sizin sözünüz orada bizim sözümüzdür.” diye konuştu. Mecliste alınacak kararlarda Belediye ile de omuz omuza çalışmak istediklerini dile getiren Sakine Öz ise “Sorunlarımıza ve planlamalarımıza birlikte çözümler arayacağımızı düşünüyorum. Sizlerle birlikte Manisa’mıza yararlı hizmetler yapmaya adayız.” dedi. “ Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ergün de “Öncelikle bu seçimin sonuçlarının tüm memlekete hayırlı olmasını diliyorum. Yerel hizmetlerde de Manisa’nın ortak müştereklerde kazancı noktasında bütün partilerin Manisa için yapılacak projelerde her konuda hizmet etmesi gerektiğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı. 

BU BELİRSİZLİĞİNİ GİDERİLMESİ LAZIM

Manisa’nın Büyükşehir Belediyesi olması konusunda da konuşan Başkan Ergün şu ifadeleri kullandı: “Sayın Başbakanın Manisa mitinginde 2014 seçimlerinde Manisa’nın Büyükşehir belediyesi olarak devam edeceği yönünde söylemleri olmuştu. Bizim gönlümüzde arzu ettiğimiz keşke bu 2012 yılına yetişseydi. Netlik kazanmayan Turgutlu, Salihli, Muradiye ve Manisa merkezi ile düşünülen bir Büyükşehir, arkasından 16 ilçenin tek Büyükşehir belediye başkanı olması noktaları daha açıklığa kavuşması lazım. Geride kalan 2 buçuk yıllık süre içerisinde hazırlıklara şimdiden başlaması gerektiğine inanıyorum. Bir temel oluşturulması gerekiyor. Biran önce de neyin ne olduğunu hepimizin bilmesi, bu belirsizliğin giderilmesi lazım.” dedi.

HAKLI OLMAKTAN MUTLU DEĞİLİM

Konuşmaların ardından bir gazetecinin CHP’li Ören’e, Sümerbank arazisinin Belediye Meclisi kararı ile imar planı değişikliği yapılmak üzere komisyona gönderilmesi konusundaki düşüncelerini sorması üzerine Ören, konu hakkında önce Belediye Başkanı Cengiz Ergün’den bilgi aldı. Daha sonra düşüncelerini açıklayan Ören, “Pamuklu mensucat olayı Manisa’da sahneye koyulur iken ‘Manisa’nın malı Manisa’da kalsın’ düşüncesiyle konmuştur. Bizde tabi buna o günün parlamenteri olarak ben de çok destek verdim, çünkü; güzel bir amaç vardı. Bu süreçte 48 arkadaşımız Belediye’nin, özel idarenin ve ticaret odasının da yüzde 0.5 olmak kaydıyla bir paylarının olduğunu biliyoruz. Bu öneriyi biz çok uzun yıllar önce getirdik. ‘Lütfen burada yatırdığınız paralar alın, hatta ne kadar faiz tutuyorsa o günkü faiz oranından onunda ödemesini yapalım. Bunu İl Özel İdaresi’ne, Valiliğe, Belediye’ye devredebilirsiniz’ diye defalarca bunları söyledik. Bizim oradaki hiçbir arkadaşımız ile kavgamız söz konusu değil. Mesele hedefe amacında ulaşmaktır. Kazanılan rantın çok yüksek olduğunu ve doğru bir davranış olmadığını anlatmıştık ve yıllar bizim haklı olduğumuzu getirdi. Ama haklı olmaktan gerçekten mutlu değilim. Keşke 7- 8 yıl önce bizim dediğimiz gibi orası Belediye’ye, Özel İdare’ye neresi münasip ise oraya verilseydi de bugün o mezbelelik alan bütün Manisalıların yaşayabileceği, sosyal yaşamının zenginleştirebileceği bir yer olsaydı. Geriye dönmekte fayda yok. Şuanda Belediye’nin düşündüğü doğrudur. Sonuçları da Manisa halkına yarar sağladığı süre içerisinde CHP olarak bir itirazımızın da olması mümkün değildir.” dedi.  


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.