banner278

CHP'Lİ ÖREN: "TANRIVERDİ'Yİ HAYRETLE İZLEDİM"

CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi'nin bir hayır yemeğinde CHP'yi eleştiren sözlerine yanıt vererek, "Manisa'nın 10 milletvekilinin Manisa için yararlı çalışmalar yapması gerekirken bir milletvekilince çatışma ve gerilim üzerine siyaset yapılması benim siyasi anlayışımla bağdaşmamaktadır." dedi.

banner292
CHP'Lİ ÖREN:

CHP’Lİ ÖREN: “TANRIVERDİ’Yİ HAYRETLE İZLEDİM”

CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin bir hayır yemeğinde CHP’yi eleştiren sözlerine yanıt vererek, “Manisa’nın 10 milletvekilinin Manisa için yararlı çalışmalar yapması gerekirken bir milletvekilince çatışma ve gerilim üzerine siyaset yapılması benim siyasi anlayışımla bağdaşmamaktadır.” dedi.

CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin hafta sonu Demirci’de düzenlenen hayır yemeğinde yemin krizi ile ilgili olarak CHP’yi eleştiren sözlerine yazılı bir açıklamayla cevap verdi. Ören açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “AKP Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin hafta sonu bir hayır yemeğinde yaptığı açıklamaları hayretle izledim. Hüseyin Tanrıverdi ‘boyunlarını büküp girecekler’ demiş. İnanmam. 3 dönem Milletvekilliği yapan, artık tecrübeli siyasetçi diyeceğimiz bir arkadaşın böyle bir cümle kuracağına inanmam inanmak istemem. Daha dönem başında Manisa Milletvekillerinin, birlik ve beraberlik ortamını, birlikte Manisa için çalışma yapmalarına gölge düşüren talihsiz bir açıklama olmuştur. Siyaset;  uzlaşma ve hizmet için yapılır. Belki seçim sürecinde Milletvekilleri ve adaylar birbirlerini sert şekilde eleştirebilir, bunu anlarım. Fakat seçim bitince halk iradesi tecelli ettiğinde artık uzlaşma ve hizmet etme zamanıdır. İktidara ve seçilen tüm Milletvekillerimize başarılar dilerim. 12 Haziran seçimleri sonucunda CHP Milletvekilleri olarak neden yemin etmediğimizi Genel Başkanımız ve bizler defalarca açıkladık.  Hüseyin Tanrıverdi’nin bu talihsiz açıklamasına rağmen AKP ve CHP Grup Başkanvekilleri toplanarak bir uzlaşmaya varmışlar ve iki parti arasında bir protokol imzalanarak seçilen ve halen tutuklu bulunan Milletvekillerimiz için en kısa zamanda bir yasal düzenleme yapılmasına karar verilmiştir.  Bu gelişmeler üzerine CHP Milletvekilleri olarak yemin edip yasama görevimize başlamış bulunmaktayız. Ama unutulmamalıdır ki, kurtuluş savaşını yönetmiş, büyük devrimleri gerçekleştirmiş, demokrasiyi geliştirmiş ve üyesi olmaktan büyük onur duyduğum TBMM’nde her sorun karşılıklı diyalogla çözülür. Yeter ki iyi niyet olsun.  24. dönem Meclisini halk iradesinin yüzde 95’nin temsil oranıyla bir şans olarak görmemiz gerekmektedir. Bu nedenle diğer Milletvekillerimizin de yemin etmesini diliyorum.”

“ARTIK KONUŞMANIN DEĞİL, ÇALIŞMANIN ZAMANIDIR”

CHP’li Hasan Ören, “Sorunun çözümü için demokrasinin de gereği olarak uzlaşma sağlanması ve Anayasal çözüm önerilerinin sunulması için görüşmeler sürerken, AKP Genel Başkan Yardımcısı olan ve bu gelişmelerden bir haber milletvekilinin talihsiz açıklamaları düşündürücüdür. 3. dönem milletvekili seçilen artık deneyim kazanan bir siyasetçinin böyle talihsiz açıklamaları ne yazık ki Manisa için bir şansızlıktır. AKP Milletvekilinin; kışkırtıcı gerilim ve şiddetten medet uman seviyesiz açıklamaları bizim Manisa’ya yapılacak hizmetlerin takipçisi olmamızı. iyi olan her hizmetin altına imza atmamızı engelleyemez. Artık konuşmanın değil, çalışmanın zamanıdır. Yapılacak her iyi hizmette, halkın yararına her yasada onların yanlarında olacağımızdan kuşku duymasınlar. Manisa için, Türkiye için, demokrasi için söyleyecek sözü olmayan Milletvekilinin, gerginlikten, çatışmadan medet ummasının Manisa’ya hiçbir yararı olmayacaktır.  Seçim bitmiş, artık seçilen her milletvekili tüm Manisalıların Milletvekili olmuştur. Benim siyasi anlayışım budur. Ancak, Manisa halkını temsil eden bir milletvekilinin yaptığı kışkırtıcı ve düzeysiz açıklamayı topluluk karşısındaki heyecanına bağlıyorum. Manisa’nın 10 milletvekilinin Manisa için yararlı çalışmalar yapması gerekirken bir milletvekilince çatışma ve gerilim üzerine siyaset yapılması benim siyasi anlayışımla bağdaşmamaktadır.  Daha önceki milletvekilliğim döneminde de tüm milletvekillerimizin Manisa için ortak hareket etmesi gerektiğini eğer Manisa için güzel çalışmalar, yatırımlar yapılacaksa kim yaparsa yapsın yanında olacağımı her zaman söylemekteyim. Tabii ki yolsuzluk ve usulsüzlük varsa, halkın zararı söz konusu ise, ilk karşılarında olacak Milletvekili yine ben olacağımı da belirtmek isterim.” ifadelerini kullandı.

“SÜRÇÜ LİSAN OLDUĞU İNANCINDAYIM”

Ören, yazılı açıklamasında sözlerin şöyle sürdürdü: “Manisa’nın birçok sorunu vardır. Manisa Milletvekilleri olarak Manisa için, Türkiye için, demokrasi için birlikte hareket etmeliyiz. Bu konuda CHP Milletvekili arkadaşlarımla aynı düşüncede olduğumuzu söylemek isterim. Manisa gibi siyasette söz sahibi bir ilde AKP’nin sözcüsü değişmiştir. Yıllarca Sayın Bülent Arınç dışında hiçbir AKP’liye söz hakkı tanınmaması bu gün böyle talihsiz açıklamaların yapılmasına neden olmuştur.  Tüm iyi niyetimle sayın Milletvekilinin talihsiz açıklamalarını -Başbakanında belirttiği gibi- sürçü lisan olduğu inancındayım.” 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.