CHP KULA'YA ÇIKARMA YAPTI

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa milletvekili adaylar ve partinin il yöneticileri Kula'ya adeta çıkarma yaptılar.

CHP KULA'YA ÇIKARMA YAPTI

CHP KULA'YA ÇIKARMA YAPTI

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa milletvekili adaylar ve partinin il yöneticileri Kula'ya adeta çıkarma yaptılar. 

CHP Milletvekili adayları Hasan Ören, Sakine Öz, Mazlum Nurlu, Tur Yıldız Biçer, Mustafa Başgülşen, Muharrem Ekici, İl Başkan Yardımcısı Kemal Kaplan, Turgay Koç, İl Kadın Kolları Başkanı Fadime Özçakır, Kula İlçe Başkanı Halit Eryılmaz yönetim kurulu üyeleri, ilçe kadın kolları ve yöneticileri Gençlik kolları ve yöneticileri, İl Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri ve partililerle birlikte Kula'yı ziyaret etti. 

Gezi sırasında CHP Manisa Milletvekili adayı Sakine Öz, ulusal kaynakları harekete geçiren bir istihdam politikası uygulayacaklarını söyledi. İstihdam yaratmada kamuya aktif bir rol vereceklerini anlatan Öz, şöyle konuştu: "Bölgesel ve sektörel öncelikleri gözeterek kamuda istihdam yaratacağız. Kamu hizmetlerinin niteliğini ve kamu çalışanlarının sayısını artıracağız. Emeğin üzerindeki vergi yükünü azaltacağız. Ulusal bilim, teknoloji ve sanayi politikalarını oluşturacak, yenilikçiliğe dayalı sektörleri destekleyeceğiz. Mesleki eğitimi, ekonomi için gereken insan gücünü sağlamada işlevli hale getireceğiz."

CHP ÇÖZÜM ÜRETİYOR
CHP 1. sıra Manisa Milletvekili adayı Hasan Ören, sosyal bir devlet olgusu için çalışan CHP'nin iktidar, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun da Başbakan olacağını ifade etti. Ören konuşmasında, üç aydan bu yana Manisa merkezini, köy, belde ve ilçeleri dolaştıklarını belirterek şunları söyledi: "Partimizle ilgili çok olumlu dönüşler alıyoruz. Memleketimiz Manisa. İlimizde CHP sıralamada birinci parti olarak çıkacak. CHP artık çözüm üreten bir parti konumuna gelmiştir. Aile sigortası, üniversite öğrencilerinin durumu, asgari ücretle çalışan işçimizi, tarım işçisi ve nakliyecimizin sorunu olan mazot ücretlerinin indirilmesini, emekli maaşlarındaki düzensizliklerin giderilmesi gibi birçok konuda çözüm önerilerimiz ile seçimlere giriyoruz."

Genel Başkanlarının bu konulardaki çözüm önerilerinin toplumun büyük bir kitlesinde yankı uyandırdığını anlatan Ören, sözlerine şöyle devam etti: "Bu saatten sonra başka partilerin biz 750 veriyoruz mantığı işlemeyecektir. Genel başkanımızın bu doğrultudaki politikası CHP'yi iktidara Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu da Başbakanlığa taşıyacaktır."

CHP Manisa Milletvekili adayı Mazlum Nurlu da, İş Yasası'nı Temel İş Yasası olarak yeniden düzenleyeceklerini belirterek şunları söyledi: "Haftalık çalışma sürelerini gelir kaybına yol açmadan azaltacağız. Çalışma sürelerini azaltarak hem istihdam yaratacağız hem de yurttaşlarımızın yaşama sürelerini artıracağız. İşçi sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili mevzuatı, sosyal tarafların aktif katılımı ile tüm işyerlerini ve tüm çalışanları kapsayacak biçimde tasarlayacağız. İş yerlerinde sağlık ve güvenlik önlemlerinin etkin ve sürekli denetimini sağlayacağız."

Tur Yıldız Biçer de, çocuk, hasta ve yaşlı bakım hizmetlerini geliştirerek kadınların çalışma hayatına katılımının önündeki engelleri kaldıracaklarını söyledi. Çalışma hayatında kadına yönelik ayrımcılıkla mücadele edeceklerini anlatan Biçer, sözlerine şöyle devam etti: "Tarım kesimi, ev hizmetleri, evden çalışma gibi kadının yoğun çalıştığı alanları kayıtlı hale getirecek ve bunları sosyal güvenlik kapsamına alan yeni sigorta programları oluşturacağız. Girişimci kadınların kredi imkanlarını artıracak, onlara tasarım, danışmanlık ve pazarlama destekleri vereceğiz. Kadın kooperatiflerini destekleyecek, çeşitlendireceğiz."

Mustafa Başgülşen de, genç istihdamlı büyümenin, Ulusal İstihdam Stratejisi'nin ana eksenini oluşturacağını belirterek sözlerini şöyle tamamladı: "Gençlerin iş hayatını kolaylaştırmak amacıyla çocuk bakımı imkanı sağlayacak, partnerler arasında sorumluluk paylaşımını teşvik edeceğiz. Kariyer yönlendirme ve danışmanlık hizmetlerini yaygınlaştıracağız. Ulaşım araçlarından çok düşük fiyatlarla yararlanılmasını, kültür ve sanat faaliyetlerinde gençler için özel fiyat uygulanmasını sağlayacağız. Okullar ve mahallelerde gençlik eğlence merkezleri oluşturacağız. Kent merkezlerinde tüm gençlere açık olacak ve her kesime hizmet edecek, hoşgörülü, dünyaya açık bir gençliğin buluşacağı Gençlik Evleri kuracağız."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.