CHP BAŞHEKİMİN TELEFONUNU VERDİ

CHP'li Özgür Özel ile Ak Partili Uğur Aydemir arasındaki polemik yeni bir boyut kazandı. Özgür Özel yeni bir açıklama göndererek, Gördes Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Şahin'in telefonu verdi, "inanmayan arasın" dedi.

CHP BAŞHEKİMİN TELEFONUNU VERDİ

CHP BAŞHEKİMİN TELEFONUNU VERDİ 

CHP’li Özgür Özel ile Ak Partili Uğur Aydemir arasındaki polemik yeni bir boyut kazandı. Özgür Özel yeni bir açıklama göndererek, Gördes Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Şahin’in telefonu verdi, “inanmayan arasın” dedi.  

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:  “5 Ağustos 2011 tarihinde Gördes Devlet Hastanesi’ne AKP’li milletvekilleri Sayın Muzaffer Yurttaş ve Sayın Uğur Aydemir’in ziyaretleri sırasında akıl almaz bir ayıp yaşandığını o günden beri tüm Gördes ve 17 Ekim tarihinden itibaren de tüm Manisa bilmektedir. Dün CHP Manisa İl Başkanlığı’nda yaptığım basın açıklamasında konuyu tüm gerçekliği ile ortaya koydum. Bugün Sayın Milletvekili Uğur Aydemir’in gerçekleri yansıtmayan açıklamalarını okuduktan sonra konuyu daha detaylı bir şekilde sizlerle paylaşma gerekliliği hissediyorum. 5 Ağustos 2011 tarihinde AKP’li Milletvekillerinin Gördes’e yaptıkları ziyaret sırasında uğradıkları Devlet Hastanesi’nde Milletvekili Uğur Aydemir kendilerini bahçede karşılamayan Başhekim Uzman Dr. Mehmet Şahin’i “kafanı kopartırım” diyerek tehdit etmiş ve olaydan iki ay sonra görevinden aldırtmıştır. Aydemir’in ziyareti sırasında hastanenin başhekimi yukarıda hasta muayene etmektedir, milletvekillerinin geldiğini duyunca bir sonraki hastadan izin istemiş, aşağıya inmiş ve milletvekillerinin yanına gitmiştir. Bu  sırada sinirlenerek bahçeye çıkan Milletvekili Uğur Aydemir Başhekime: “ Senin odan çok mu rahat?, Bizi neden bahçede karşılamıyorsun, galiba Ramazan seni vurmuş, seni o rahat odanda oturtmayacağım, senin kafanı kopartacağım” ifadelerini kullanıyor. Başhekim’in bana önce sözlü, talebim üzerine de yazılı olarak ilettiği açıklamalar üzerine ben de dün itibariyle konuyu kamuoyu ile paylaştım.

BU ADAM NİYE BURADA?

Bugün üzülerek gördüm ki,  konuya ilişkin AKP Manisa Milletvekili Uğur Aydemir gerçekliği saklama gayreti içindedir. Gördes Devlet Hastanesi’nde AKP Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ve Başhekim Dr. Mehmet Şahin arasında yaşanan sert diyaloglar ve Milletvekilinin kendisi ile tokalaşmak isteyen başhekime elini uzatmayarak azarladığı tanıklık edenlerce bilinmektedir. Hatta bu ziyaretin gerçekleştiği 5 Ağustos 2011 tarihinde AKP Gençlik Kolları’nın düzenlediği akşam yemeğinde ve katılımcıların şahitliğinde; “Bu adam niye burada yok, sizin üstünüze çıkmış, ben bunu burada tutmam” demiş ve Gördes Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Şahin iki ay sonra görevden alınmıştır. Görevden alınmanın ertesi günü Sağlık Müdürü kendisine “siyasette böyle şeyler oluyor maalesef” ifadesini kullanmış ve geçici görevle Turgutlu’ya gitmesi için dilekçe imzalatmıştır.

İKTİDARA YAKIN BİR SENDİKA ARAMIŞ!

AKP Manisa Milletvekili Uğur Aydemir’in kendilerini karşılamadığı gerekçesi ile Manisa Gördes Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Mehmet Şahin’in görevden aldırtması, savunmasız bir devlet memuru karşısında iktidar gücünün orantısız kullanıldığının açık göstergesidir. Sayın Uğur Aydemir, Başhekimin ifadelerinin aksine bugün itibariyle “kendisi ile hiç görüşmedim, işim çıktı merdivenlerden yarı yolda döndüm ve kendisi ile konuşmadım” diyebilmektedir.  Yaşanılan olay ortadadır ve kanıtları ile gerçeklik bas bas bağırmaktadır. Başhekimin görev yeri bellidir ve kendisi aranılarak gerçekler ona da sorulmalıdır. Başhekim her tür baskıya rağmen yazılı olarak olayı aktaran belgeleri bana ulaştırmıştır ve bende bu belgeler mevcuttur. İktidarın baskısı o kadar ciddi boyutlara ulaşmıştır ki, dün iktidara yakın bir sendika tarafından Başhekim aranılarak üstü örtülü olarak tehdit edilmiş ve “senin Turgutlu işini hallediyorlar, bunu da bulamayabilirdin, bulamayabilirsin” şeklinde söylemlerde bulunulmuştur.

Dün yaptığım basın açıklamasında bir devlet memuru üzerinde siyasi iktidarın orantısız gücünün demokrasilerde olmaması gereken bir baskı olduğunu ifade etmişken ve Sayın Milletvekili hakkında kişisel bir ifade kullanmamışken,  kendisi suçluluk telaşı içerisinde polemiğini benimle yürütme yönelimine girmiş ve anlamsız ithamlarda bulunmuştur. Kendisine şunu hatırlatmak isterim; siyaset dürüstlükle yapılır ve ancak dürüstlük olduğu takdirde kamuoyu vicdanına seslenebilir.  Milletvekilleri doğruları söylemek için seçilmişlerdir ve yaptıkları her işin arkasında namus ve şerefle duracaklarına dair söz vermişlerdir.

Olayı açığa çıkmasına rağmen inkar eden Uğur Aydemir’i şahsımdan değil, ancak Manisa kamuoyundan özür dilemeye davet ediyorum. Bu konudaki nihai değerlendirmeyi Maddi gerçeği ortaya açıkça koymak için gazetecilik ahlakına sıkı sıkıya bağlı olduğundan emin olduğum siz değerli basın mensuplarının ve kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum.”

Özgür Özel açıklamasının sonuna şu notu iliştirdi:

NOT:

Sayın Basın Mensupları. Yayınlanmamak kaydı ile başhekime ulaşabilmeniz ve haberi doğrulamanız için: Dr. Mehmet Şahin… 0532 467…. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.