banner278

CHP 88 YAŞINDA!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluşunun (CHP) 88.yıldönümü nedeniyle bir mesaj gönderen CHP Milletvekili Özgür Özel, Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece CHP'nin ilelebet var olacağını söyledi.

banner292
CHP 88 YAŞINDA!

CHP 88 YAŞINDA!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun (CHP) 88.yıldönümü nedeniyle bir mesaj gönderen  CHP Milletvekili Özgür Özel, Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece CHP’nin ilelebet var olacağını söyledi.  
CHP’nin 88.kuruluş yıldönümü nedeniyle CHP Cuma günü çeşitli tekinlikler düzenleyecek. CHP Milletvekili Özgür Özel, bir  Cumhuriyet Halk Partisi’nin bağımsızlık mücadelesini yürüten Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamı olarak, Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 yılında kurulduğunu hatırlattı. Özel şunları söyledi: “Kapitülasyonlar sonucu emperyalist ülkelerin pazarı durumuna düşmüş bir ülkenin kurtuluş ve kuruluşunu gerçekleştiren, dünyanın en köklü ve Türkiye’nin en eski siyasi örgütlenmesidir.

Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşundan itibaren Türkiye’nin imarında, iktisadi yapılanmasında, çok partili rejime geçişte, demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerin gelişmesinde, sosyal devletin oluşmasında emekleri ve emek verenleriyle beraber bugünlere kadar gelmiştir.

Partimizin 88. Kuruluş yıldönümü kutladığımız bugün de, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, dünden bugüne kadar emek veren ve yarınlarda da emek verecek örgüt arkadaşlarımdan gönül verenine kadar herkesi en içten duygularımla selamlıyor, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece ilelebet var olacağı inancı ile saygılarımı sunuyorum.”

KOÇ’TAN MESAJ
İl Başkanı Turgay Koç'un masajı ise şöyle: “9 Eylül Cumhuriyeti kurtaran ve kuran Cumhuriyet Halk Partisi’nin 88. kuruluş yıldönümü. Bugün bayrağımız hala şerefle dalgalanıyorsa, ezanlar rahatça okunabiliyorsa, farklı kültürler birlikte halay çekebiliyorsa, bu Cumhuriyet Halk Partisinin verdiği emek sayesinde gerçekleşmiştir.Cumhuriyet Halk Partisi, ebedi liderimiz Atatürk’ün yaktığı çağdaşlık meşalesini onurla taşıyor.

Demokrasimizi, Atatürk ilke ve devrimlerini, Cumhuriyetimizin temel nitelikleriyle, demokratik ve laik hukuk devleti ve hukukun üstünlüğünü koruma ve tüm yurdumuza yayma amacını, ilk günkü kararlılığıyla sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi olarak, yolumuza devam edeceğiz.

88 yıllık çınar, Cumhuriyet Halk Partisi ilericilerin, aydınlanmacıların, emperyalizme geçit vermeyenlerin partisi olma özelliğini sonsuza dek sürdürecektir. Cumhuriyetin ve Partimizin kurucusu bütük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, bu anlamlı günde bir kez daha saygıyla anıyoruz. Çok iyi bilinsin ki ilke ve devrimlerinden ödün vermeden, yolunda yürümeyi sürdüreceğiz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.”

CHP’YE İHTİYAÇ HERZAMANKİNDEN FAZLA
Merkez İlçe Başkanı Engin Uzun'un ise basın kuruluşlarına şu açıklamayı gönderdi: “Bugün Türkiye Cumhuriyetini kuran Cumhuriyet Halk Partimizin kuruluşunun 88.yılını her zamankinden daha coşkulu daha daha kararlı kutlamanın Cumhuriyet Halk Partili olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Türkiye Cumhuriyetini kuran parti sorumluluğu ile çağdaş , ilerici , bağımsızlıktan ve Atatürk ilkelerinden ödün vermeyen anlayışımızla halkımızın  yararına olan tavrını 88 yıldan bu yana sürdürmüştür ve sürdürmeye devam edecektir.

Cumhuriyet Halk Partisi Kuruluşundan bu yana Cumhuriyetimizin, Atatürk devrimlerinin, bölünmez bütünlüğün yanında hep aynı kararlılıkla mücadele vermiştir. Bu kararlılık hiç eksilmeden artarak süregelmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ün Benim iki büyük eserim var Bir tanesi Türkiye Cumhuriyeti diğeri ise Cumhuriyet Halk Partisidir dediği emaneti büyütüp yüceltmek bizlerin birinci görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önderimiz ve ilk genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, genel başkanlarımızdan parti üyelerimize kadar Cumhuriyet Halk Partisini kurup yaşatan herkesi saygı ve şükranlarımla anıyorum.”
 
  


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.