CBÜ'DEN SAĞLIK PERSONELİNE TEŞEKKÜR

CBÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından teşekkür toplantısı düzenlendi.

CBÜ'DEN SAĞLIK PERSONELİNE TEŞEKKÜR

CBÜ'DEN SAĞLIK PERSONELİNE TEŞEKKÜR

CBÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından teşekkür toplantısı düzenlendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından, Fakülte’nin 14 yıl önceki kuruluşundan bu yana Halk Sağlığı Anabilim Dalı tarafından sürdürülen “Dönem 6 (son sınıf) Kırsal Hekimlik Stajı” uygulamalarına gönüllü olarak katkıda bulunan Manisa İl Sağlık Müdürlüğü merkez teşkilatı yöneticileri, alanda görev yapan 1 Nolu Toplum Sağlığı Merkezi yöneticileri, aile hekimleri ve aile sağlığı elemanlarının davetli olduğu bir değerlendirme ve teşekkür toplantısı düzenlendi.

12 Ekim’de Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Dershanesinde gerçekleştirilen toplantıya İl Sağlık Müdürü Dr. Ziya Tay, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Demet ve Tıp Fakültesi Halk Sağılığı Anabilim Dalı öğretim üyeleri katıldı. CBÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erhan Eser yaptığı konuşmada, Halk Sağlığı Kırsal Hekimlik Stajı’nın amacının; hekimliği, felsefesi ve uygulamaları ile bütünlük içinde yaşama fırsatı tanımak, hekimliğin temeli olan pratisyen hekimlik pratiği ve birinci basamak sağlık hizmetleri ile ilgili deneyimler elde etmek, birinci basamak ekibi içinde ekibin bir üyesi gibi çalışırken hizmetleri tanımak ve değerlendirebilme becerileri kazandırmak olduğunu belirtti. Eser; “Staj kapsamında gerek sosyalleştirme (Sağlık Ocakları) döneminde, gerekse Aile Hekimliği döneminde Fakültemiz ile Manisa İl Sağlık Müdürlüğü arasındaki işbirliği, Türkiye’de örnek sayılabilecek niteliktedir. Tıp öğrencilerinin ileride Sağlık Bakanlığı’nın birer hekimi ve çalışanı olacağı bilinciyle, İl Sağlık Müdürlüğümüz gerek kuramsal, gerekse uygulamalı eğitime çok önemli bir destek sağlamaktadır. Sosyalleştirmeden Aile Hekimliği’ne geçiş sürecinde tüm Türkiye’ye örnek olacak nitelikteki bu işbirliği, bir gün bile aksatılmadan sürdürülmüştür. Ayrıca burada stajımıza en büyük desteği veren aile hekimleri ve aile sağlığı elemanlarının katkısına özel bir vurgu yapmak gerekir. Manisa İl Sağlık Müdürlüğü merkez ve taşra örgütüne, stajımıza destek vermeleri nedeniyle kamuoyumuz huzurunda teşekkürü borç biliriz. Tıp eğitiminde vazgeçilmez yeri olan bu desteğin, önümüzdeki yıllarda da sürdürülmesini diliyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.